Çocuk ergen terapisi; çocukluk ya da ergenlik dönemlerinde ortaya çıkan öğrenme güçlüğü, sosyal problemler, aile iç sorunlar gibi tüm alanlarda uzman bir çocuk ergen psikoloğu tarafından yürütülen terapidir.  Çocuk ergen terapisinde öncelikle doktor nasıl bir yöntem uygulayacağını belirler.

Bu hizmeti alırken öncelikle doktor çocuğun hikayesini  ve mevcut sorunlarını dinler. Daha sonra terapi sürecine çocuğun aktif katılma durumuyla birlikte çocuğun yaşıyor olduğu psikolojik problemde tercih edilebilecek müdahale türlerini değerlendirir. Terapide çocuk için hem ilaç hem de psikoterapi bir arada kullanılabilir.

Terapide ana unsur çocuk ya da gencin psikoterapistin yanında kendini rahat hissetmesi ve güvende olduğunu düşünmesidir. Ayrıca karşısında onu anlayan birinin olduğunu bilmek çocuğu rahatlatacaktır.  Böyle bir ortamda çocuk duygularını daha rahat ifade edebilir ve istediği yardıma ulaşabilir.

Uygulanan terapi sonunda genç ya da çocuk ihtiyacı olan duygusal desteği alabilir, arkadaşı ya da ailesiyle olan çatışmayı çözebilir, yaşadığı problemlere yeni bir bakış açısıyla yaklaşabilir. Çocuk ergen psikoterapistlerinin uygulamalarında yaş, cinsiyet ve genetik gibi faktörler de dikkate alınır. Kaygı bozukluğu ve bipolar bozukluğu gibi durumlarda genetik faktörler öne çıkarken, sosyalleşme sorunlarında çevre daha baskın olabilir.

Ege Pozitif Psikoloji – İzmir Pedagog Listesi

Ege Pozitif Psikoloji İzmir de Karşıyaka, Alsancak, Gaziemir, Aliağa, ve Bergama da şubeleri olan 4 uzman pedagog ve 6 yetişkin psikoloğu olan bir kurumdur. İzmir psikolog arıyorsanız tıklayınız; https://izmirpsikoloji.com/psikolog-ucretleri-2020/

Çocuk Ergen Uzmanı ve Pedagoglarımızı inceleyin bilgi alın:

 

Pedagog & Çocuk Ergen Uzmanı

Beril  Özsoy hk. ve yorum için Tıklayınız

Psikolojik Danışman & Emdr Terapisti

 

Pedagog & Uzm. Çocuk Psikoloğu

Ayşenur Akbulut hk. ve Yorumlar için Tıklayınız

Uzm. K. Psikolog & Aile Danışmanı

Pedagog

Gamze Güder hk. ve yorumlar için Tıklayınız

Çocuk ergen uzmanı Gamze Güder Üniversiteyi bitirdikten sonra yıllardır sadece çocuk ergen sorunlarıyla çalışmış ve bu alanda uzmanlaşmıştır.

Şuanda Ege Pozitif psikoloji merkezinde çocuk ve ergenlerle; oyun terapisi, bilişsel davranışçı terapi, masal terapisi, çözüm odaklı terapi ve emdr terapisi ile hızlı ve etkili çalışmalar yapmaktadır.

özel olarak bir çok eğitim, onlarca seminer almıştır. Belli başlı aldığı özel eğitimler:

 • Deneyimsel oyun terapisi eğitimi
 • Çocuk merkezli oyun terapisi eğitimi
 • Çocuk değerlendirme testleri
 • Çocuk ve ergenlerle bilişsel davranışçı terapi
 • Masal ve hikaye terapisi eğitimi
 • Resim yorumlama ve değerlendirme eğitimi
 • Çocuk ve ergenlerle EMDR terapisi eğitimi
 • Çözüm odaklı terapi
 • 450 saatlik Aile danışmanlığı eğitimi

Pedagog Gamze Güder hk. Danışan Yorumları

Yorumlar tavsiyeediyorum sitesinden aynen alınmış v editörler tarafından onaylanmıştır.

Tavsiye ve Teşekkürler

Tuba
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
YENİ24.Şubat.2021
TavsiyeNo: 119109
Oğlumuzun çeşitli davranış bozuklukları olduğunu düşünerek Gamze hanıma ulaştık… Oğlum henüz 3 yaşında ve bazen çok takıntılı davranışları oluyor; geceleri uyumak istemiyor ve bazen de öfke nöbetleri geçirebiliyor. Gamze hanımla ilk randevumuza gittiğimizde de orada benzerini yaşadık ancak doktor hanım doğru bir iletişim kanalı kurdu; başta çok şaşırdık çünkü öfkesini bir kenara bırakıp doktorla oyun odasına gitti… Oğlumuzun son zamanlarda kendini daha iyi ifade edebildiğini görüyoruz.. Gamze hanım oyun terapisi ile yaptığı seanslarda doğru davranış modellerini ona kazandırmaya başladı 🙂 Oğluma ne zaman “Gamze ablaya gidicez, hadi hazırlan” desek mutlu bir şekilde gidiyor… Gamze hanım genç ve işini severek yaptığını hissettiren birisi… Çocuklarla da doğru düzeyde iletişim kuruyor… Kendisinden son derece memnunuz…
     1 Beğeni

Fatma
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Aralık.2020
TavsiyeNo: 118236
Tavsiyeyle tanıştım. Panik ataklarım konusunda bana çok yardımcı oldu. Diğer uzmanlara göre benimle empati kurması, iyi bir dinleyici olması. Mesleki açıdan problemleri kısa sürede ve uzun vadeli çözmesi.Kendini geliştirmesi gereken bir konu yok. Kişisel özellikleri güler yüzlü, samimi, cana yakın. Yanında çalışanlar ise gayet güler yüzlü insanlar. Benim için kafandaki bütün soruları çözdü. Onun sayesinde panik ataklarım azaldı. Kendisi gerçekten hastaların dilinden çok iyi anlıyor. İyi bir dinleyici ve sorunları çok iyi çözüyor.
     1 Beğeni

Burcu
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Aralık.2020
TavsiyeNo: 118024
Gamze hanımla kızımın korkularına çözüm bulmak için araştırma yaparken tanıştım, kendisi hakkında yazılan yorumları görünce sorunumuzun çözülmesini ümit ederek kendisine ulaştım ve kızım gerçekten çok faydasını gördü. 11 yaşındaki kızımın korkuları o kadar yüksek boyuttaydı ki pandemi dönemi de başlayınca ne yapacağımızı bilemedik. Neyse ki doğru tercih sayesinde şimdi çok daha huzurluyuz. Bizim gibi sorun yaşayan ailelere mutlaka tavsiye ediyorum, çocuklarımız kokularıyla yaşamak zorunda değil, biz de bu korkuların sinir bozukluğuna katlanmak zorunda değiliz, iyi ki varsınız Gamze hanım…
     1 Beğeni

Müberra
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Kasım.2020
TavsiyeNo: 117302
Kızım her gece ağlayarak ve korku içinde uyanıp birdaha da uyuyamıyor du bir sabah internetten buldum kurumu da uzmanımızı da Gaziemir de olduğu için tercih ettim . İlk seansımız da da Güler yüzlü ve samimi tavırları ile kızımla iletişim kurdu konuyla ilgili benden de Bilgi aldı ve yol haritamızı çizdi ilk seanstan çıkınca kızım kendisini rahatlamış hissettiğini ifade etti ve sonraki seanslarda çok kısa sürede başarıya ulaştık artık kızım korku avcısı 😊 Bence kendisini genç olmasına karşın gayet geliştirmiş ayrıca süreci çok iyi yönettiğini düşünüyorum. Ciddi saygılı işine odaklı (Kızıma göre de onu önemsediği için çok iyi bi abla) Açıkçası kurum ve çalışanlar ile ilgili yazabileceğim tek şey Randövü takip çok iyi onun dışında herhangi bir iletişimim olmadı fazlasına da gerek yok bence Ben Gamze hanıma tekrar sonsuz teşekkürlerimi iletmek isterim.
     2 Beğeni

Feyza
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Kasım.2020
TavsiyeNo: 117259
Gamze hanıma oğlumun takıntıları ,öfke problemi ve yaşıtları ile uyum problemi yaşaması sebebi ile başvurduk.Oğlumuza olan yaklaşımı ve bize verdiği tavsiyeler ile 3. Seanstan itibaren değişimi gözle gördük .Oğlumun severek gittiği bir oyun ablası oldu Gamze hanım .Verdiği tavsiyelerle aile içindeki yanlışlarımızı da fark edip çocuğumuza kullandığımız ifadeleri düzeltmemizi sağladı hatta aile içi ilişkimizi de rayına oturtmamızda yardımcı oldu.Artık biliyorum ki oğlumla alakalı kafama takılan bir durum olduğunda güvendiğim bir danışmanım var .bana çocuk konusunda uzman soran herkese Gamze hanımı tavsiye ettim ve ediyorum.
     1 Beğeni

Nuvit
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Kasım.2020
TavsiyeNo: 117186
Gamze hocadan oglumun kaygi sorunlari sebebiyle yaklasik 2 aylik surecte destek goruyoruz. Ilk seanstan itibaren rahatlatici, olumlu bildirimleri ile ebeveyn olarak oncelikle bizleri destekledigini belirtmeliyim. Oglumun gelisimi adina adim adim farkindalik kazandirdi bizlere. Oglumla arasinda kurdugu guven muthis. Severek ve huzurla gidiyoruz. Mevcut ilerlememizde oglumun kaygilardan Arinmis durumda oldugunu hem kendisi hem bizler fiziken goruyoruz. Daha da iyi olacagimiz calismalarda hep Benim ve oglumun yaninda olmasini diliyorum. Tereddutsuz guven veren uzman kendisi. Tesekkurler
     2 Beğeni

Barış Canbay
1.Ekim.2020
TavsiyeNo: 116774
Gamze Hanım işini severek yapan çocukları seven ve onlarla güzel bağlar kurabilen bir uzman. Gayet güler yüzlü, empati yeteneği gelişmiş, mesleki etik kurallarına uyan bir danışman. Ben kendisinin çalıştığı kurumda stajyerim ve çocukla görüşme konusunda nasıl özverili olduğunu görüyorum. Yaptığı stajyer seminerlerinde inanılmaz faydalı bilgiler paylaşıyor ve mesleki bilgisi donanımı gayet iyi. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Çocuğu ile ilgili sorun yaşayan kişilerin rahatça yardım alabileceğini söyleyebilirim.
     Beğenin

Nurhayat Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116722
Öncelikle merhaba eşim ve ben ayrı olduğumuz için oğlum bu durumdan kötü bir şekilde etkilendi. Normalde davranmadığı şekilde davranmaya başlamıştı aşırı mutsuzluk hissediyordu. Şu an bu sorunu aşmak üzereyiz. Bu durumdan çok memnunum. Gamze hanım çok ilgili ve oğlum çok istekli gidiyor bu durum beni inanılmaz mutlu ediyor oğlumun her gün daha iyiye gittiğini görmek Gamze Hanım’ın ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor. Kısa ve öz olarak konuşmam gerekirse Gamze hanımı her kişiye tavsiye ederim,teşekkürler..
     1 Beğeni

Sude K
26.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116684
Gamze hanım bir süredir tanıdığım bir psikologtur ve çok emin ve rahat bir şekilde işinde çok iyi olduğunu, çocuğunuzu rahat bir şekilde emanet edebilceğinizi ve mükemmel bir şekilde yarım edebileceğini söyleyebilirim. Aldığı eğitim ve kendini geliştirmesiyle çok tecrübeli ve uzman bir kişi olduğu bellidir. Bunu ilk tanışmasında sıcak ve samimiliği ve kendine olan güveninden de kesinlikle anlayabilirsiniz. Mesleği boyunca da kendini geliştirmeye çalışmış ve çocuklarla çok güzel bir ilişkisi vardır. Hem çocuğunuz rahat bir şekilde onunla devam etmek isteyecektir hem de siz çok rahat bir şekilde çocuğunuzu emanet edebileceksiniz
     1 Beğeni

Nur
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116562
Merhabalar Gamze hanımla yaklaşık 6 aydır tanışıyoruz Gamze hanıma 10 yaşındaki oğlumun korkuları ve kaygılarından dolayı başvurduk ve yaklaşık 4 seans sonunda bu kaygılardan kurtulmayı başardık Oğlumda bizde Gamze ablasının yaklaşımından Güler yüzünden samimiyetinden ve doğru yönlendirmelerinden çok memnunuz şu anda da oğlum ve biz bir ebeveyn olarak Gamze hanımın hayatımızın bir yerinde bir yol gösterici olarak kalsın istiyoruz Gamze hanım kesinlikle doğru adres herkese tavsiye ediyorum
     1 Beğeni

Eren
31.Ağustos.2020
TavsiyeNo: 116213
Gamze hanımı uzun süredir tanıyorum kendisi liseden beri arkadaşım, liseden beri net hedefleri olan ve bu mesleği isteyen biriydi, disiplinli çalışması da bu hayali ona getirdi. Eminim ki bu kadar istediği meslekte de çok başarılıdır. Çocukları çok sever haliyle çocuklarla çalışmak istediği bir şeydi ve şu an bu durumu layıkıyla yaptığından eminim. Her zaman daha fazlasını isteyen, ders çalışmayı bırakmayan, sorumluluk sahibi biridir. İzmirde çocuğunuz için ruh sağlığı profesyoneli arıyorsanız kendisini kesinlikle tavsiye ederim.
     2 Beğeni

Hülya ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Şubat.2020
TavsiyeNo: 113637
Merhabalar; Öncelikle ege pozitif ailesiyle tanışmam burda işe baslamamla oldu. Bu vesileyle gamze hanımı da tanımış oldum. Bu arada boşanma davam sürüyordu, bu durumdan kızım çok etkilendi. Gamze Hanım bize ilaç gibi geldi ve kızımı yavaş yavaş ve kendisine güven sağladı. Gerçekten mesleğine aşık, çocuklarla iletişimi ıyi olan, güler yüzlü, güvenilir bir insan. Kızım ve ben iyiki sizi tanımışız. Yardımlarınız ve kızıma ıyi geldiğiniz için çok teşekkür ederim. Gelicek olanlara hiç tereddütsüz gelmelerini tavsiye ediyorum. Iyiki varsınız.
     1 Beğeni

Fatmagül KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Şubat.2020
TavsiyeNo: 113436
Gamze hanımından oğlum kuzey için destek alıyorum . Oğlumda saç yolma dudak yeme gibi davranışlar oluşmuştu. Gamze hanımdan aldığımız oyun terapisi daha ilk seanstan itibaren çok işe yaradı. Çok uzun süre geçmemesine rağmen sorunlarımız bitti denecek kadar azaldı. Oğlum seanslara çok istekli gidiyor. Gamze hanımdan çok memnunuz kendisine gitmeye devam edeceğiz . Oğluma olan yaklaşımı çok iyi ayrıca çok cana yakın ve güler yüzlü kendisine çok teşekkür ediyorum
     1 Beğeni

C.B.
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Ocak.2020
TavsiyeNo: 112966
Gamze hanımdan kızlarım ve bazı davranış problemleri için destek aldım. Üç tane kızım var ve farklı yaş gruplarinda oldugu için nasıl davranirsam dogru olur ne yapmam gerekir bilmiyorum. Bu sebeplerle Ara ara Gamze hanımdan destek almaya da devam ediyorum, ebeveyn olarak bazı noktalarda çözümsüz kalıyorum. Etkili ve verimli olarak çocuklarımla nasıl iletişim kuracağım konusunda sürekli destek oluyor. Etkili yonlendirmeleri ev icinde anne baba olarak bizi de duzeltti. Samimiyeti, sıcak ve içten konuşması, sakin ve işini bilen tavrı bize çok güven verdi. İzmir’de çocuğunuz için destek arıyorsanız gözünüz kapalı Gamze hanıma guvenebilirsiniz.
     1 Beğeni

Dila ISITAN Fotoğraf

Uzm.Psk.Dila ISITAN
Psikolog
Sitemize Kayıtlı Uzman
24.Aralık.2019
TavsiyeNo: 112850
Gamze ile bir süredir aynı kurumda çalışıyoruz. Gerek çocuklara, gerek ailelere olan yaklaşımı her zaman pozitiftir. Kendi alanında oldukça yetkin, güler yüzlü ve samimi olan arkadaşımı herkese gönül rahatlığıyla öneriyorum. Kendisi yenilikleri takip eder, oldukça çalışkan ve güvenilirdir. Her zaman kendini güncel tutmaya özen gösteren Gamze’nin işini ciddeye alması, onu önemli bir psikoterapist yapıyor. Yaptíğımız süpervizyon toplantılarında çözüm odaklı önerileri, danışanları için önceden belirlediği programlar işini ne kadar ciddiye aldığının göstergesi.
     Beğenin

Pelin ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Aralık.2019
TavsiyeNo: 112847
Gamze hanımdan oglum Alp in okula gitmek istememe ve boşanma sonuçu yaşadığımız problemler için destek alıyoruz.icten samimi yaklaşımı sayesinde oglum her seansimiza sevinerek ve mutlu olarak gidiyor. Her seans sonrası oyun terapisinin ve Gamze hanımın verdiği güzel yönlendirmeler sayesinde daha sanki daha uyumlu dönüşler aldık oğlumla.ozellikle boşanma sonrası yaşadığımız ve yasayabilicegimiz konularla ilgili aydınlatıcı yol göstericiliği samimiyetiyle beraber oğluma ve bana çok yardımcı oldu olmaya da devam edicek.ozellikle benim gibi boşanma sürecinde çocuklarının sağlığını korumak isteyenlere rahatlıkla ve güvenle önerebilirim.oglumun hayatına bu kadar güzel dokunduğu için teşekkür ederim.
     Beğenin

Beril ÖZSOY Fotoğraf

Psk.Dnş.Beril ÖZSOY
Psikolojik Danışman
Sitemize Kayıtlı Uzman
23.Aralık.2019
TavsiyeNo: 112824
Gamze ile bir süredir aynı kurumda çalışıyoruz. Çalışma disiplini ve çalışkanlığı ile birçok konuda kendini göstermektedir. İşini severek yapması ve işini yaparken planlı çalışması ile başarılı olmaktadır. Özellikle çocuklara olan ilgisi ve sevecenliği ile ön plana çıkmaktadır. Güleryüzü ile ailelerin beklentilerini karşılayan samimi bir psikolojik danışmandır. Kendini geliştirmesi ise bu alan için çok önemlidir. Tavsiye ediyorum ve kendisine danışmanızı öneriyorum.
     Beğenin
Gamze çok sevdiğim bir meslektaşımdır. Kendisini tanımlayabileceğim ilk kelime sanırım fedakar olabilir. Mesleğini çok seven ve bunun için fedakarlık yapan meslektaşlarım arasındadır. Çocuklarla iletişimi çok kuvvetli, kendisini her daim geliştiren , sürekli eğitimler alıp, kitaplar okuyan meslektaşımı herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. Çalışmaya her daim hazır olan arkadaşımın her daim çantasında çocuk kitabı bulundurduğunu düşünüyorum. Özverili çalışmalarından dolayı aileler çocuklarını emanet ederken çok rahat edebilirler.
     Beğenin

Bayram ŞİMŞEK Fotoğraf

Psk.Bayram ŞİMŞEK
Klinik Psikolog
Sitemize Kayıtlı Uzman
23.Aralık.2019
TavsiyeNo: 112813
Gamze güderi bir yıldır yanımda çalıştığı için tanıyorum. İşe alma nedenim çalışkanlığı, güler yüzlülüğü, kendisini sürekli geliştirmesi, en önemlisi çocuklarla kurduğu bağ, çocuklara ve ailelere yaklaşımı çok güzel ve etkileyici, İnsanları hoş karşılaması ve konuşmasıyla birlikte ilk görüşte içtenliğini ve samimiyetini karşısındakine geçirir ve gerçek güveni sağlayan birisidir. Ayrıca güler yüzlü, güven telkin eden, yardımsever tarzı ve işine olan sevgi, saygı ve sorumluluğu takdir ettiğim diğer özellikleridir. Mesleki bilgi ve tecrübesine güvendiğim arkadaşımı özellikle çocukluk çağı sorunları için yardıma ihtiyaç duyan danışanlara gönül rahatlığıyla öneririm.
     Beğenin

Zeynep
29.Kasım.2019
TavsiyeNo: 112515
Gamze hanımla 9 yıldır tanışmaktayız. kendisi yakın arkadaşımdır. her zaman ruh sağlığı çalışanı olmayı hedeflemiştir ve bu hedefi doğrultusunda çalışmıştır. nitekim hedeflerine kısa sürede azmiyle ulaşmıştır.kendisi her zaman çocuk ve ergenlerle çalışmayı istemiştir ve sonunda bu hedefine ulaşmıştır. çocukları çok sever yapısı ve güler yüzlülüğüyle iyi bir psikolojik danışman olduğuna eminim. izmirde çocuğunuz için destek arıyorsanız kesinlkle tavsiye ediyorum.
     Beğenin

Mükerrem
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111602
Gamze hanımdan 4 yaşındaki oğlum gökhanın oyuncak paylaşmama, okula alışmama, tuvalet eğitimi gibi konular üzerine destek aldım. Kendisinden gayet memnun kaldım. Çocuğumla gerek iletişimi gerek bize yaptığı yönlendirmeler sonucu gözle görülür bir değişim ve gelişim kaydettik. Kendisi çocukları çok sever ve değer verir yapısıyla bize bunu hissettiriyor. Anne ve babaların yaptığı hatalar yönünde bize danışmalarda eğitimler verdi. Hem aile içi yapımızda hem çocuğumuzda güzel gelişmeler kaydettik. İzmir de çocuk uzmanı arıyorsanız kendisi tavsiye edeceğim son derece güvenilir bir danışmandır.
     Beğenin

Ayşe Nur AKBULUT Fotoğraf

Uzm.Psk.Ayşe Nur AKBULUT
Klinik Psikolog – Pedagog
Sitemize Kayıtlı Uzman
24.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111522
Gamze ile bir süredir beraber çalışıyoruz. Alanında oldukça başarılı, mesleğini severek yapan bir uzman. Çok güler yüzlü, sıcakkanlı ve sevecen olması nedeniyle danışanlarıyla arasındaki iletişimin çok güzel olduğunu gözlemliyorum. Aynı zamanda sürekli olarak kendisini geliştiren, sürekli okuyan, alanıyla ilgili yeni eğitimler almaya devam eden bir meslektaşım. İzmir’de danışmanlık hizmeti almak isteyen herkese kendisini gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni

Esra
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111515
Sınav kaygım ve bazı problemlerim sebebiyle profesyonel destek aldım hepsinde en güzel şekilde destek oldu.Sınav dönemimde bana her konuda yardımcı oldu ve bireysel programlar hazırlayıp tüm programlarımın takibini yaptı.Tüm sınav dönemim boyunca abla gibi yaklaştı ve her zaman sorunlarıma çözüm sağladı.Sadece sınav stresimle değil tüm sıkıntılarımla ilgilendi.Sorunlarımı çözerken hep empati yoluyla yaklaşırdı ve empati yeteneği oldukça yüksek.Her zaman yeniliklere ve kendini geliştirmeye açık olup mesleğinde oldukça başarılı.Çocuğunuzla ilgili bir sorun ve sıkıntıda gelecekseniz gözünüz arkada kalmasın.
     Beğenin

Gökhan
22.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111501
Bir sene beraber çalıştığım psikolojik danışman Gamze Güder alanında oldukça uzman ve başarılı olduğunu somut olarak gösterdi.Gerek danışanların başarılarında gerek hayata adaptasyonlarında ve karşılaştığı zorluklarda onlara profesyonel ve hümanist bakış acısıyla yaklaştı.Kendini sürekli geliştirmeye açık olması ve güleryüzlü ve sorunlara çözüm odaklı yaklaşması onu mesleğinde bir adım öne atıyor. İzmir’de çocuk ve ergenlere uzman desteği arıyorsanız,Gamze Güder’i kesinlikle tavsiye ederim.
     1 Beğeni

Mualla
22.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111493
Sevgili meslektaşım Gamze Hanımla bir eğitim grubunda tanıştık. Vakalara yaklaşımı, bakış açısı ve hassasiyetiyle mesleğimize önemli katkılarının olduğu görüşündeyim. Aynı zamanda samimiyeti ve ilgi alakasından çok hoşnut kalıcağınızı düşünüyorum.Çocuk ve ergenlerin hassas dünyalarına onların pencerelerinden bakarak dokunmaktadır.Ruh sağlığının ne kadar önemli olduğunun bilincinde biri olarak her zaman kendisini geliştirmeye dikkat etmiştir ve bu alanda bir çok eğitim almıştır, almaya da devam etmektedir.
     Beğenin

Simge
20.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111480
Gamze ile 1 yıl kadar aynı iş yerinde çalıştık ve çalışma sürecince çocuklarla yakından ilgilenip onlarla ilgili çalışmaları sürekli yakından takip etti ve onların gelişimi için bütün gelişmleri yakından takip etti kendinisinin sürekli yeniliklere açık olan çalışmalarla ilgindi çocukları çok seven onlarla sürekli iletişim içinde olan bir yapısı vardı. Sadee çocuklarla değil biz büyüklerede zaman zaman psikolojik yardımları olmmuştur 🙂 kesinlikle kendisini tavsiye ederim.
     Beğenin

Metehan
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111479
Geçen yıl benim üniversiteye hazırlık dönemim de görüşmeye başlamıştık. Benim sınav ile ilgili kaygılarım vardı ve benim sınav ile ilgili telaşemi yenmemi sağlamıştı. Görüşmelerden sonra daha çok dikkatimi toplayıp çok sıkı bir şekilde çalışmaya başlamıştım. Görüşmelerimiz sayesinde benim de ondan cok sey öğrendiğim nitelikli bir danışman. Kendisi çok güler yüzlü,güven veren, sakin, empati kurabilen ve karşı tarafı çok anlayışla dinleyen birisidir. Onunla görüşmeye gidecekseniz eğer hiç çekinmeden gidebileceğiniz bir danışmandır.

Uzman Çocuk Ergen Psikoloğu

Dila Isıtan

Uzman Psikolog & Aile Danışmanı

Uzman Çocuk Psikologu Dila Isıtan Kimdir?

16 yıldır çocuk ve ergenlerle çalışan Dila Hanım, ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimi Bursa’da tamamladı.

 • 2004 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olarak, İstanbul ‘a yerleşti,
 • Yüksek lisansını İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji alanında tamamladı.
 • Bu süre zarfında çeşitli özel eğitim merkezleri ve anaokullarında bireysel danışmanlık ve aile eğitimleri yaparak, hem normal hem farklı gelişim gösteren çocuk ve ergenlerle çalıştı.
 • Kariyeri boyunca, çocuk ergen ve aileleriyle çalışmıştır.

Özel Olarak Aldığı Eğitimler:

 • Çocuklarda bilişsel davranışçı terapi,
 • E.M.D.R terapisi eğitimi
 • Aile Danışmanlığı ve eğitimi
 • moxo testi
 • Çocuk ve ergen değerlendirme testleri eğitimi
 • Gelişim testleri
 • Çocuk ve ergenlerle çözüm odaklı terapi
 • oyun terapisi (deneyimsel, çocuk merkezli, bilişsel davranşçı oyun terapisi teknikleri) aldığı eğitimler arasında yer almaktadır.

 

Şu an İzmir’de Ege Pozitif Psikoloji merkezinde çocuk ve ergenlere psikoterapi yaparak mesleğine devam etmektedir.

Tavsiye ve Teşekkürler
Ayşe DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
YENİ20.Aralık.2020
TavsiyeNo: 118077
Tedavi sürecinden bu yana inanılmaz yardımcı olan, gayet kibar ve profesyonel sayın dila hanım sayesinden büyük bir yol katettik. Verdiği direktifler doğrultusunda muhteşem sonuçlar ile karşılaştık. Seanslarında gayet ilgili ve asla sizi sıkmayan bir yapıya sahip kendisi, ne kadar teşekkür etsek az. Daha önceden farklı uzmanlardan destek almıştık fakat bu kadar memnun kalmamıştık. Yanında çalışan insanlar da gayet başarılı, kibar ve yardımcı. Teşekkür ederiz.
     2 Beğeni
Deniz BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
YENİ14.Aralık.2020
TavsiyeNo: 117954
13 yaşındaki kızımın okuldaki sınav kaygısından dolayı rehberlik öğretmeninin uzman desteği önermesi ile araştırmalarım sonucu Dila hanim dan destek almaya karar verdik. Genelde herkesle kolay kolay iletisim kuramayan kızım , Dila Hanım’ın ilk seansindan mutlu ve tekrar gelmeye istekli çıktı, her hafta koşa koşa gidiyor desem abartmış olmam.2/3 seanslar da ev içi davranışlarında olumlu dönüşümü farkediyoruz.Sadece evde değil gittiği kursta öğretmeni tarafından da pozitifliği ,olumlu değişimi dikkatini çekmiş. Uzun lafın kısası ergen dilini çok iyi anladığını düşündüğümüz,ve tavsiyeleri ile kısa sürede gözle görülecek değişikliği sağlayan bir uzman. Gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni
Sultan ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
YENİ11.Aralık.2020
TavsiyeNo: 117887
8 yaşındaki kızım için destek almaya karar verdiğimde İnternet ten araştırmalarım sonucu, alanında uzman olan Pedegog Dila hanımın ismini yaptığı çalışmaları yorumları ve geri dönüşlerin olumlu yönde olduğunu gördüm. Kızımın problemi aslında kimine göre şımarıklık kimine göre ise oterite koyamayan anne olarak değerlendirilsede, baba anne, dede baba yakın olan ailemizden bile çocuğa bahane bulunuyordu fakat buna bir uzmanın karar vereceğini düşündüm ve Dila Hanım’ a ulaştım. Uzun uzu dinleyen ve her konuyla ayrıntılı ilgilenen hocamız, verdiği çalışmalarla tavsiyelere ve oyunla kısa sürede kızımın değiştiğini farkettirdi için hocamızı herkese tavsiye ediyorum. Zira kendi kendine geçer, düzelir, şımarıklık tan yapıyor anlayışının terkedilmesi gerekiyor. Bende bir öğretmen olarak çocuklarımızın ruh sağlığı geleceğimizin ruh sağlığı diyerek sorunlarımızı tek başımıza çözmenin pek sağlıklı olmayacağını, her işi uzmanına bırakmanın gerektiğini düşünenlerdenim. Güler yüzlü ve alanında uzman olan Dila hocamızı herkese tavsiye ediyorum…
     1 Beğeni
Hasan Hüseyin Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Kasım.2020
TavsiyeNo: 117646
Çocuğumuzda 20 Ekimde kekemelik başladı. Biz yaklaşık olarak 1 ay önce başladık terapiye. Öncesinde İzmire gidip bir psikiyatr ile görüşmüştük. Sonrasında eşim internette araştırma yapıp Dila Hanımın ismini bulmuş ve görüşmeye karar verdik. İlk etapta eşimle görüştü. Eşime yaklaşımı, sorduğu sorular ve alanıyla ilgili verdiği bilgiler çok hoşumuza gitti. Biz de terapiye devam etmeye karar verdik. Oyun terapistiyle bu sorunu çözeceğini söyledi Dila Hanım. Bu tür durumlarda nasıl davranılması gerektiğini detaylıca anlattı. Özellikle bu sorunun temelinde yatan psikolojik nedeni bulurkenki yöntemi çok başarılı. Sorunu teşhis etmeden çözüm de olmaz elbet. Çocuğumuz rahatsız olmadığı gibi oyun terapistine de çok seviyor. Şu an için güzel gidiyoruz Finalde çocuğunuzun kekemeliğini nasıl atlattığını da yazmak ümidiyle 🙂
     2 Beğeni
Gözde
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Kasım.2020
TavsiyeNo: 117625
Merhaba ben gözde. 17 yaşındayım ve dila hanımdan yardım alıyorum.kendimle alakalı bazı problemlerim var ve dila hanımla bunlar üzerine çalışıyoruz. Ayrıca bir sınav süreci içerisindeyim ve rahatlamaya gerçekten çok ihtiyacım oluyor. ondan çok memnunum. Bana çok yardımcı oluyor. Rahatlamamı ve iyi hissetmemi sağlıyor. Sınav stresim sorunlarımla birlikte benim için çok büyük bir yük. Bu yükün altından kalkmam için bana destek oluyor. Ona teşekkür ediyorum
     2 Beğeni
Leyla AlSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Ekim.2020
TavsiyeNo: 116974
Merhaba öncelikle dila hanıma teşekkür ile başlamak isterim sözlerime. Bundan yaklaşık 3 ay önce tavsiye üzerine kendisine gittim. Oğlum özel gereksinimi olan ve görme engelli bazı hırçınlıkları vardı. 5.seansımız oğlum davranış ve tavırları ile o kadar çok farklılıklar var ve bunların yanı sıra aile içi problemlerimize de ışık tuttuğu için çok şanslı olduğumuzu hissediyorum. Sizlere sadece şunu söylemek isterim mutlaka gidip kendisi ile bir uzman değil aileden biri olarak size destek olduğunu sizin de birebir görmenizi isterim. Saygılar
     4 Beğeni
Önder Bilge
14.Ekim.2020
TavsiyeNo: 116926
Dila hanımı uzun zamandır tanırım. Mesleğine olan hakimiyeti, donanımı, insan sevgisi, hayata baktığı çözüm ve yardım odaklı penceresi ile mükemmel bir psikologtur. Elbette tüm bu yeteneklere dahil olan güler yüzü, profesyonel yardım alan insanlara güven ve huzur veriyor. Şahsen kendisinden profesyonel yardım almasam da arkadaşım olarak her zaman her konuda beni yönlendirdiği farkli bakış açılarını görmemi sağlıyor Bu, her defasında beni şaşırtmakla birlikte, arkadaşım olduğu için de ne kadar şanslı olduğumu hatırlatıyor. Tavsiye etmekle kalmayıp kendisine iyi ki varsın diyorum.✌
     6 Beğeni
Nur
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Ekim.2020
TavsiyeNo: 116914
Dila hanımı ile Google de çocuğum için araştırma yaparken buldum. İyiki bulmuşum. Bize ve çocuğuma çok faydalı oldu. Konuşurken hem hatalarımızı görmemizi sağladı hemde nasıl bir yol izlememiz gerektiğini anlattı. Önemli olan çocukla iletişimiydi bence ve bunu gerçekten özenle istekle yaptığını görüyorsunuz. Çocuğumda güven sorunu olmasına rağmen Dila Hanım kendisine güveni sağladı. Dila Hanım çok güler yüzlü gitiiğiniz de huzur buluyorsunuz. Çocuğum severek ve istiyerek gitti seanslara. Şimdi çocuğumla iletişimim daha iyi Herşey için çok teşekkür ederiz Dila Hanım 🤗Ayrıca çalışma arkadaşlarınıza da ilgilerinden samimiyetlerinden dolayı teşekkür ederiz.
     3 Beğeni
Tülay ZSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Ekim.2020
TavsiyeNo: 116910
Ortaokula giden oğlum derslerden sıkılıyor dikkati çok çabuk dağılıyordu.Ayrıca içine kapanıktı kendini ifade etmekte de zorluklar yaşıyordu.İnternetten Dila hanımı bulup aradım.Seanslara başladık oğlum ilk başta pek istekli gitmese de Dila hanımın güler yüzü ve ilgisi sayesinde oğlumda kısa zamanda kendisine alıştı ve istekli gitmeye başladı.Dila hanım sağolsun bizi dinledikten sonra oģluma dikkat testi yaptı ve ileri düzeyde dikkat dağınıklığı çıktı. Bize bazı dikkat setleri ve dikkat oyunları aldırarak , evde de nasıl davranmamız gerektiğini uzun uzun anlattı….Dila hanımın yol göstermesi oğlumun çabası ve bizim davranışlarımızla oğlum kısa zamanda bu sorunlarını yendi.Kendisi hem çok iyi bir psikolok hemde kişilik bakımından mükemmel biri iyiki kendisini tanımışız.Kendisine herşey için çok teşekkür ederim…
     2 Beğeni
Ebru Göç
12.Ekim.2020
TavsiyeNo: 116893
Dila Hanımı staj yaptığım danışma merkezinden tanıyorum. Ergenler ve çocuklarla ilişkisi gerçekten çok başarılı. danışanlarına karşı hem çok güler yüzlü hem de çok anlayışlı, empati duygusu çok yüksek bir ruh sağlığı uzmanıdır. ergenler ve çocuklarla çalışırken mutlaka ebeveynleri de dahil ediyor. Onlara nasıl bir yol izleyecekleri konusunda yardımcı oluyor. Mesleki tecrübesi, aldığı eğitimler onu kesinlikle diğer meslektaşlarından ayırıyor. Aileler, çocuklar ve ergenler buradan her daim mutlu ayrılıyor. Dila Hanımı ebeveynlere gönlük rahatlığıyla tavsiye edebilirim.
     1 Beğeni
Ecem
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116738
Gerek güler yüzü, gerekse çocuklar ile onların seviyesine inerek iletişim kurması önemli bir detay. Yaptığı mesleği seven, bunu işi olarak değilde çocukların hayatlarına dokunmak ve mutlu çocuklar oluşumunu sağlamak adına görmesi ise bence kelimeleri tarifsiz kılıyor. Kızımızın gelişimi açısından bizim için iyi ki geldiğimiz, iyi ki tanıdığımız dediğimiz birisi oldu. Bir Psikologtan ötesi ailemizin bir üyesi desek abartmış olmayız. Kızımızın gece tek yatma korkusu ve ağlama huyları vardı. Oyun terapisi sayesinde bu olay çözüldü. Dila hanımın verdiği etkinlikleri yapıp odasına uyku koruyucuları koymamız kızımız üzerinde olumlu bir gelişme sağladı. Tabi tüm bunların yanında kararlı ve kesin tavrımız ile ortak bir yol kat ettik. Herşey için kendisine çok teşekkür ederiz.
     1 Beğeni
Abdurrahman
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116737
Çoçuğumuzun agrasif ve inatçı davranısları için geldik, Seanslar sonrası cocugumuzda olumlu gelismeler fark etti. Dila hanimla calismalarimiz sonrasi kizimizla suan cok iyi anlasiyor, soz gecire biliyoruz. Mesleki anlamda basarilarini internetten okumustum ama bire bir diyalogta yazilanin disinda bir performans ile karsilastik. Guler yuzu ve sicak kanliligi ile kizimizi ve bizi menmun etti. Tavsiye ederiyoruz, Dila hanima da ilgilerinden dolayi tesekkur ederiz…
     1 Beğeni
Sude Kılıç
26.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116683
Dila Hanım işinde oldukça başarılı ve danışanlarına karşı gayet anlayışlı ve elinden geldiğince yardım etmeye çalışan birisidir. İşinin ehli olduğu ilk seanstan bile anlaşılır. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Görüşmelerini büyüm bir sabırla ve tamamen yardım etme amacıyla devam ettiriyor ve İzmirin en iyilerinden biri diyebiliriz. Güleryüzü ve sıcakkanlılığı ile kendinizi daha güvende ve huzurda hissediyorsunuz. Aldığı eğitimlerle ve tecrübeleriyle farkını büyük bir şekilde gösteriyor ve hiçbir süphe duymanıza gerek kalmıyor. Kesinlikle çok başarılı ve iyi bir psikolog umarız bu başarısı hayatı boyunca devam eder
     1 Beğeni
Ayses Akça
25.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116663
Merhaba 6 aydır Dila hanımın yanında çalışıyorum. Dila hanım işini çok severek yapan, danışanlarına karşı güler yüzlü, içten davranan aynı zamanda da çok profesyoneldir. Gelen çoğu danışanda burdan huzurlu ve mutlu ayrılıyor. Dila hanım çocuk ve ergen psikolojisi konusunda çok başarılı olduğuna inanıyorum bu konuda oldukça güzel bir eğitime sahip ve Bergamada olduğu içinde çok şanslıyız. Ailelerin desteğe ihtiyacı olduğunda kesinlikle dila hanımı tavsiye ediyorum.🌸💞
     1 Beğeni
Banu Canver
23.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116631
Dila hanım işinde oldukça iyi, tecrübeli bir ruh sağlığı uzmanı. Kendisi çok ilgili. Oldukça geniş bir alanda uzmanlığı olması ve çocuk ve ergenlerle çalışması da danışanları icin oldukça avantajlı. Dila hanım çok güleryüzlü ve danisanlari ile arasındaki iliskinin niteliğine çok dikkat ediyor. Çocuklarla çalışırken aileyi de bu sürece dahil ediyor ve ailede çocuğuyla nasıl ilgilenenmesi gerektiğini onun uzmanlığı ışığında öğreniyor. Kendisinin çok çeşitli yerlerde iş tecrübesi olmasi da bence onu diğer meslektaslarindan ayırıyor böylece yaşanan problemi ve orada ihtiyaç duyulan şeyin eksikliğini hemen tespit edebiliyor. Ergenler bilindiği üzere çalışması çoğu zaman zorlayıcı olan bir grup olabiliyor çünkü cok farkli alanlarla hızlıca değişim gösteriyor bireyler bu dönemde. Dila hanım ergen danışanlariyla çalışırken sadece tek bir terapinin izinden gitmiyor, ihtiyacı yönelik olarak farkli terapi yaklaşımlarını kullanıyor ve danışana özel bir yöntem belirliyor.
     2 Beğeni
Nesrin ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116536
Izmir bergama da bulunan ege psikolojide 10 yasındaki oglumu Dila hanıma pedogojik destek icin goturuyorum. Kendısı mesleginde oldukca basarılıdır ve oglumla iletişimi beni oldukca memnun etmiştir. Herkese tavsiye ediyorum.2 aydır devam eden tedavi suresince oglumda ciddi derecede ozguven artısı ve olumlu bir bakış açısı oluşmuştur. Oyun terapileri ogluma çok iyi geldi. Dila hanımın ayrıca aileler ile yapıcı konusmaları ve tavsiyeleri ev ortamı içinde bizi cok aydınlattı.
     1 Beğeni
Hazal
14.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116443

Dila Hanım ile birlikte staj yapma şansım oldu. Ergenlik ve çocuk psikolojisi alanında oldukça yetkin olduğunu ve danışanlarına yaklaşımını çok başarılı buldum. Eğer ergenlik ve cocukluk döneminde psikoloğa ihtiyaç duyarsanız Dila Hanımı rahatlıkla önerebilirim. Kendisinden memnun kalan birçok danışanını gördüğüm için yararı olucaktır. Çocuklara uygulanan testler ve ergenlerle alakalı bilgisine güveniyorum. Eğitim alan arkadaşlarımında memnuniyetine bakarak oldukça danışanlarına faydalı bir psikolog olduğunu söyleyebilirim.

▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     2 Beğeni
Fulya Koçlu
14.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116442
Dila Hanımı 1 aydır tanıyorum. Kendisinden eğitim alma fırsatım oldu ve bu sayede tanıdım. Çocuklar üzerine verdiği eğitimde yaklaşımı ve pozitifliği inanılmaz. Çocuklar ile kurduğu iletişim ve ailelerine yardım ederken ki enerjisiyle kendisine hayran olduğum biri. Ege pozitif psikolojide danışanlarına yardımcı oluyor ve bende hiç bir eğitimini kaçırmamaya çalışıyorum. Deneyimleriyle öğrendiğim bilgiler Dila Hanım’ın enerjisiyle ekstra verimli oluyor.
     2 Beğeni
Nazan TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116408
Üç buçuk yaşındaki oglumu hırçınlık konuşma geriliği , kardeş kıskançlığı şikayetleri ile Dila hanım a götürdüm.ilk seanstan itibaren farkı hissettik. Konuşması düzeldi ,daha sakin, kardeşi ile oynamaya bile başladı.Bir de kakasını tuvalette yapmak istemiyor bez baglattiriyordu. Dila hanım in tavsiyelerine uyduk ve bir günde tuvalet problemini çözdük.Anne baba olarak yaptığımız hatalarımızı gördük.bizim üç buçuk yılda öğretemediğimizi Dila hanım üç haftada öğretti. Artık oğlumuzla keyifli vakit gecirebiliyoruz dışarı çıktığımızda gezmeye gittiğimizde burnumuzdan gelmiyor .Her ebeveyne Dila hanım dan bir saatte olsa yardım almasını tavsiye ederim.
     4 Beğeni
Umutberil
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116240
Ege pozitif psikoloji merkezini İnternet üzerinden bulduk. Geçmiş dönemde geçirmiş olduğu kaza sonucu kaza travması yaşayan kızım ve ergenlik dönemindeki yaşadığı ruhsal sıkıntılar ve pandemi sürecinde ortaya çıkan hastalık, ölüm, kaybetme korkusu gibi kaygı bozuklukları taşıyan oğluma destek almaya başladık ve aldığımız destek ilk seanslardan itibaren kendisini gösterdi özellikle oğlum ilk başlarda seanslara gitmekte direnç göstermişti ancak psikoloğumuz Dila Hanım oğlumla çok güzel bir iletişim kurdu ve seanslarımuz devam etti. Bugün merkezden aldığımız destek bitti çünkü her ikisi de terapiye başladıkları ilk günüyle aynı değiller kendilerini çok daha iyi hissediyorlar hatta oğlum bize teşekkür etti iyi ki gelmişiz diye bana çok ama çok iyi geldi diye 🍀zamanında halledilmeyen sorunların ileriki yıllarda katlanarak çocuklarımızım ruhsal dünyalarına zarar vermesini asla istemeyiz ruhen ve bedenen sağlıklı bir birey olmalarını isteriz o yüzden bu merkezle ve de psikoloğumuz Dila hanımla her acil durumda kontak halinde olacağız Tekrar tekrar çok teşekkür ederiz 🙏 🌺
     4 Beğeni
Öykü Muslu
26.Ağustos.2020
TavsiyeNo: 116151
Dila hanımı yaklaşık olarak 1 aydır tanıyorum. Oldukça güler yüzlü. Güzel bir pozitif enerjisi var. Danışanlarıyla iletişimi keyifli ve oldukça güçlü. Kendisinin makalelerini daha önce okumuştum ve çalışığı alanda oldukça yetkin olduğunu biliyordum. Geçtiğimiz günlerde bir seminerine katılma şansım oldu. Gerçekten alanında oldukça bilgili ve yetkin bir uzman. Çocuklara olan sevgisi gözle görülmeyecek gibi değil. Uzmanlık alanının da çocuklar üzerine olması çok büyük bir avantaj. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
     4 Beğeni
Barış Canbay
26.Ağustos.2020
TavsiyeNo: 116150
Dila Hanımı 2 aydır tanıyorum, kendisi staj yaptığım danışma merkezinde çocuk ergen danışanlar ile çalışıyor. Mesleğinde 15 yılı aşkın bir tecrübesi var ve gerçekten bizle yaptığı seminerlerde bu bilgi birikimi rahatça görünüyor. Etik ilkelere bağlı bir şekilde seanslarını yürütüyor. Daima güler yüzlü ve empati becerisi yüksek bir psikolog. Görüştüğü danışanları kendisinden çok memnun kalıyor, bunu canlı şekilde görebiliyoruz. Çocuğu olan ailelere gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.
     3 Beğeni
Ayşenur Acar
26.Ağustos.2020
TavsiyeNo: 116149
Dila hanımla yaklaşık 6 aydır tanışıyoruz. Kendisi çocuk ve ergenlerle çalışıyor ve işini çok severek yapıyor. Bir seminerine katıldım ve alanında ne kadar bilgili olduğunu da gördüm. Aynı zamanda güleryüzlü ve ilgili biri. Makalelerini de okudum ve bana çok şey kattığını düşünüyorum. Tüm herkese gönül rahatlığıyla önerebileceğim bir psikolog. Hem danışanları hem meslektaşı olacak öğrenciler için elinden gelen her şeyi yapıyor. Kendisine çok teşekkür ediyorum ve herkesin memnun kalacağını düşünüyorum.
     4 Beğeni
Zehra
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Ağustos.2020
TavsiyeNo: 116137
Psikoloğum Dila hanım oldukça başarılı işini iyi yapmakta ve bir psikolog olarak fazlasıyla samimi 3 seans gitmeme rağmen etkisini kısa sürede gördüm. Ne yapmak istediğimizi nereden başlanması gerektiğini açıklayıcı bir şekilde gösteriyor. Uzmanımla annem sayesinde tanışma fırsatı buldum ve gitmek istememiştim fakat bu kadar memnun kalacağımı bilseydim daha önceden giderdim bir psikolog olarak çok fazla ilgileniyor Ben aşırı memnun kaldım burdan herkese ısrarla tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni
Yasemin ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Ağustos.2020
TavsiyeNo: 116102
benim oğlum 10 yaşında gece korkularımız vardı uyuyamıyorduk sürekli bana bişey olurmu kalp dinlemelerimiz vardı doktorumuz sayesinde hepsinden kurtulduk uykumuz düzene girdi korkularimiz bitti bu süreçi atlattık hiç şüpesiz herkeze tavsiederim biz çok memnun kaldik güler yüzlü çok sevecen yaklaşımıyla çocuklara kendini sevdiren birisi benin oğlum çok sevdi herkeze tavsiye ederim. biz ilk orak izmire gitmiştik bergamada devam ettik çok güzel sonuçlar aldık
     2 Beğeni
Nesrin ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Temmuz.2020
TavsiyeNo: 115745
Ben internetten araştırdım ve Dila hanımı yorumları okudum fazla iyi anlatılınca önce tereddüt ettim sonra iki oğlumu birden yaşadıkları travmalar ve ergenlik sorunlarını çözmek istedim her meslekten yüzlerce insan bulmamız mümkün ama ilk görüşmeden çıktı oğlum bana ilk sözleri anne mesleğinin zirvesinde çok verimli ve başarılı biri dedi doğru yerde olduğumuzu anladım ve sonrasını Dila hanıma bıraktım çok uzun süre geçmemesine rağmen çocuklarımda ki kendine olan güvenleri gerektiğinde hayır kelimesini kullanabilmeleri ve kendilerini birey olarak değerli hissetmeleri bir anne için tarifsiz mutluluk. Ayrıca amacın sadece ticari olmadığını bilmelisiniz il değişikliği yüzünden only istememe rağmen seansları her görüşmenin oly olamayacağını söyleyip net olan bir insan emekleriniz için sonsuz teşekkürler. Artık iyiliğin korkuttuğu bu devirde sizden şüphe ettiğimiz için çok özür dilerim. Sevgiyle kalın başarıyla kalın Dila hanım
     2 Beğeni
Neğfel
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Temmuz.2020
TavsiyeNo: 115510
Kendisiyle adresime yakın bir uzman psikolog ararken tanıştım. Mesleğinde başarılı, sevecen, güler yüzlü birisi. Kendisinden psikolojik destek aldım ve almaya devam ediyorum. Sorunlarımı profesyonel bir şekilde teknolojiden yardım alarak çözüyor. Üstelik seansları gayet ilgili ve sıkmadan yapıyor. Etkilerini kendim de görebiliyorum. Daha önceden farklı uzmanlardan da psikolojik destek almıştım fakat bu kadar memnun kalmamıştım. Yanında çalışanlar da kibar ve saygılı insanlar. Herkese öneririm.
     3 Beğeni
F.D
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Temmuz.2020
TavsiyeNo: 115506
Dila ablayla tanışalı kısa bir süre olması rağmen kendimle alakalı tüm problemlerimi rahatça açıp konuşa bildiğimi hissettim ve hızlı bir şekilde kendimdeki farkındalığı hissettim güler yüzlü ve samimiyeti için teşekkür ederim kimseye açamadığımız sırlarımizi bile anlatsak herşeyin aranızda olduğundan emin olup rahatça sıkıntılarınızı çözebilirsiniz İzmir ve çevresinde olmanıza gerek yok nereye gidecek olursanız Dila ablayla görüşmeler e devam edebilirsiniz
     3 Beğeni
B.D
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Temmuz.2020
TavsiyeNo: 115370
Dila Abla ile bugün 4.seansımızı bitirdik.İlk seansa başladığımda gerçekten kötü bir durumdaydım.Terapi görmenin hoş bir şey olmadığını düşünüyordum ve bu duruma ön yargılıydım.Sosyalleşmek istemiyordum,evden çıkmak istemiyordum ve daha bir çok kötü duyguyu sürekli yaşıyordum. Ama Dila abla sayesinde 4 seansta bile gözle görülür bir değişim yaşadım.Kendime olan güvenim arttı,çevreye nasıl bakmam gerektiğini gördüm. Seanslara başlamadan önce böyle bir değişimin olacağına ihtimal vermiyordum.Kötü düşüncelerimin geçeceğini,gelişim göstereceğimi düşünmüyordum.Fakat Dila abla güler yüzüyle,samimi tavrıyla bu gelişimi bana daha 4.seanstayken yaşattı.Kötü düşüncelerin yerine iyi düşünceler koymayı öğreniyorum ve bu Dila abla sayesinde oluyor.Bu yüzden de kesinlikle Dila ablaya gelmelisiniz diyorum..
     5 Beğeni
Olgu
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Haziran.2020
TavsiyeNo: 115020
Ağır depresif süreçler geçiriyordum , Dila hanım profesyonel desteği ile bu süreci atlatmama ve kendimi daha iyi hissetmeme yardımcı oldu , kendisi ile tanışmadan evvel yardım aldığım birçok yerden herhangi bir fayda görememiştim. Sorunlarıma yaklaşımı ve çözümleri muazzam bir şekilde su yüzüne çıkarması , ilerleyen süreçte de ruhen iyileşmemi sağlaması açısından kendisine bu mecradan bir kez daha teşekkür ederim. Kendisi son derece güler yüzlü ve çok iyi bir dinleyicidir, psikolojik destek almak isteyen tüm vatandaşlarımıza da öneriyorum.
     2 Beğeni
E.ISite Editörleri Tarafından Kapatıldı
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Nisan.2020
TavsiyeNo: 114381
Dila Hanım’la, oğlumun anksiyete problemi ile alakalı olarak ,bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanışma ve yardım alma imkanı bulduk. Çok kısa sürede aşama kaydedildi ve olumlu sonucları eşimle birlikte hemen gözlemledik. Mesleğini sevgi ve tutkuyla yapan çok deneyimli bir uzman.Kullandığı yöntemler ve tavsiyeler sayesinde oğlumuz artık sosyal yönden daha uyumlu ve kontrollü. Gözlemlediğimiz kadarıyla mesleğinde çok deneyimli , özellikle sebeple cocuk/ergen problemleriyle alakalı cok iyi tanı ve aksiyon alma kabiliyetine sahip. Benzer sorunlar yaşayan İzmir ve civarındaki herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
     2 Beğeni
Gül
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Nisan.2020
TavsiyeNo: 114371
Dila hocam,Dila hanım aslinda bu kadar resmi olmamak gerekir evimizin Dila ablası kızımın ağzından hiç düşürmediği Dila ablası.Kısa bir süre önce kızımda ki kaygı endişe ve korkularından dolayı ufak bir araştırma yaparak Dila hanıma denk geldim iyi ki denk geldim.Ailecek tanışmamızin ardından seanslara başladık ve çok güzel sonuçlar aldik.Hemde çok kısa bir surede.Tabiki bunda Dila hanimin sıcak samimi ve bir aile ortamı oluşturması büyük bir etken. Dila hanım bu kadar kısa sürede kizimin hayatına güzel dokunuşlar yapacağını tahmin etmemiştim.Ama bu kısa zamanda kizimdaki değişim beni mutlu etti.Ve yolumuza Dila Isıtan hanımla devam etme kararı aldık.Buyuk bir sevgiyle sıcak ortamıyla bize ve kızımıza bu kısa sürede verdiği güvene sonsuz tesekkur ederiz. Yani kısacası hayatınıza sihirli bir dokunuş gelsin istiyorsanız kesinlikle ve kesinlikle Dila Isıtan hanımı tavsiye ediyorum.Tabi biz bu arada görüşmelere devam ediyoruz.İzmir ve ici,ilçeleri tereddüt etmeyin harekete geçin harika bir danışman sizleri beklior.sevgiyle kalın.
     2 Beğeni
E.A.
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Nisan.2020
TavsiyeNo: 114350
Kaygılarım, iç seslerim ve olumsuz düşüncelerimden dolayı profesyonel bir yardım alma kararı aldım. Ailemle İnternette biraz araştırma yaptıktan sonra Dila hanımı bulduk. Dila hanımdan profesyonel destek almaya başlayınca sorunlarımın azaldığını, hayatıma daha huzurlu devam etmeye başladığımı fark ettim, seanslara ilk başladığım zamanla şuan arasında iyi bir gelişme olduğunu net bir şekilde söyleyebilirim. Desteğe ihtiyacınız olursa danışmanızı öneririm. Gayet ilgili ve başarılı birisi. 😊
     1 Beğeni
Ceren
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Mart.2020
TavsiyeNo: 114121
Herhangi bir probleminiz varsa danışabileceğiniz en iyi insanlardan biri stres probleminiz varsa derslerinize odaklanamıyorsanız ya da başka sorunlarınız varsa danışmanızı öneririm. Kendinizi yalnız hissediyorsanız çevrenizde içinizdekileri paylaşabilceğiniz kimse yoksa kesinlikle ona gelin. Herkesin paylaşmak istediği şeyler illaki vardır o çok iyi bir sırdaş güvenebilirisniz bir şey saklamanıza gerek kalmaz hemde iyi bir arkadaş uzun zamandır tanıdığınız biri gibi çok samimi ve sıcak kanlı
     1 Beğeni
F.C.
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Mart.2020
TavsiyeNo: 113943
Dila hanımla yaklaşık iki ay önce tanıştık 13 yaşındaki kızımın stres yönetimi ile ilgili sıkıntıları vardı başta kızımızı görüşmeye götürmeye çok zorlandık oldukça inatçıydı Dila hanım kızımın tüm karşı çıkışlarına rağmen onun gönlünü kazanmayı başardı şu anda kızım bile durumun bu şekilde olmasına çok şaşırıyor. Her gittiğimizde sekreter Burçin hanım ve Dila hanım bizi güler yüzle ve samimi bir şekilde karşıladı kızım seansların sonuna yaklaştığını duyunca çok üzüldü sanırım sürecin sonuna gelsekte bundan sonra kızım dertleşmek için arada yine gelecek Artık daha huzurluyuz her şey için çok teşekkürler
     1 Beğeni
Özgür
27.Şubat.2020
TavsiyeNo: 113892
Üniversite dönemlerinden bu yana tanıdığım Dila Hanım; sabırlı, cana yakın, konulara çok yönlü ve analitik bakabilen birisi. Bugüne kadar mesleki kariyerini de sabırlı ve emin bir şekilde geliştirdi. Kendisine danıştığım konularda kendine özgü profesyonel bakış açısıyla bana yeni pencereler açmıştır. Çocukları seven birisi olduğu için, uzmanlık alanının çocuklarla ilgili olmasının hem kendisi hem de danışanları için bir avantaj olduğunu düşünüyorum.
     1 Beğeni
Furkan
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Şubat.2020
TavsiyeNo: 113806
Merhaba. 15 yaşında Site Editörleri Tarafından Kapatıldı Lisesinde okuyan oğlum Furkan Site Editörleri Tarafından Kapatıldı Dila Hanım’a gidiyor. Yaklaşık olarak 7 seans gitti. Şuan hala devam ediyor. Bizde anne baba olarak iletişim halindeyiz ve kendisinden oğlumda ben de çok memnunuz. Devam ettikçe daha iyi olacak Olğlumun annesi olarak Dila Hanım’ a teşekkür ederim, mesleğinde başarılar dilerim. İzmir’de destek almak istiyorsanız kesinlikle Dila Hanım’ı tavsiye ederim. Başlarken tereddütleri var Dı ama oğlumda ki değişiklikleri görünce çok memnun kaldım. Kötü bir durum olduğunda benimle kesinlikle iletişime geçiyor. Ve beni yönlendiriyor. Kendisini herkese tavsiye ederim. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Sevgiler…
     1 Beğeni
Yeşim TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Şubat.2020
TavsiyeNo: 113796
Kendisini oğlumun danisani olarak tanıştım çok Güleryüzlu ve gençlere nasıl yaklasacagini biliyor.oglumu üniversite sınav kaygısı için götürmüştüm ve bize çok faydası oldu.4 -5 Sean sonrası oğlumun kaygilari ve tercihleri olumlu yönde çok değişti.kesinlikle diğer arkadaşlarıma da tavsiyede bulundum.guler yüzlülüğü ve yaklaşımı oglumunda bir psikologa gitmekteki faydasını gördü ayrıca bize başarılarımıza göre bölüm seçim tercihlerinde yönlendirdiği için kendisine çok teşekkür ediyoruz.ikimizede ayrı ayrı vakit ayırıp oğlumun geleceği ile paylaşımlarında çok güzeldi.kensini bir anne olarak ergen çocukları olan annelere kesinlikle tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni
Özge DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Şubat.2020
TavsiyeNo: 113792
Bir arkadaşımın tavsiyesiyle tanıştım dila hanımla.. İlk defa yardım alıcaktım, çok düşündüm ve kararımı verip kendisiyle görüşmelere başladık. Güler yüzü, ses tonu samimiyeti, rahat bir ilşiki kurmamızı sağladı. Bana, yaşama bakışıma yepyeni güneşli pencereler açtı Hayata daha anlamlı bakıyorum uzun süredir.. Görüşmelere başladığımızda böyle hızlı sonuç alabileceğimi hiç tahmin etmiyordum. Önceki ben, şimdiki ben arasında dağlar kadar fark var. Daha erken tanışsaydım keşke kendisiyle, ama herşeyin bir zamanı var bunu çok iyi biliyorum artık..
     2 Beğeni
Gürhan ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Şubat.2020
TavsiyeNo: 113791
kızımız CSite Editörleri Tarafından Kapatıldı MSite Editörleri Tarafından Kapatıldıi yaklaşık bir ay önce Dila Hanıma getirdik.Kızımız okulda ve evde çok fazla agresif davranışlar sergiliyor,arkadaşları ile ilişkilerinde sorunlar yaşıyordu.Öğretmeninin bizi bu konuda uyarması sonucunda bir pedagogtan yardım almamızın iyi olacağını düşündük ve araştırmamız sonucunda Dila Hanıma geldik.Kızımızın bu süreç sonunda davranış ve hareketlerinde olumlu değişiklikler olduğunu görüyoruz.bu süreçte sadece kızımıza değil bize de tavsiyelerde bulunarak bu konuda yapmamız gerekenleri anlatarak çok yardımcı oldu.Bizlerde çocuk psikolojisi hakkında az da olsa bilgi sahibi olduk.Sizlerinde böyle sorunlarız varsa çözüm için Dila Hanımdan yardım almanızı tavsiye edebilirim.Biz kendisinden çok memnunuz.
     2 Beğeni
Burcu Altanil
21.Şubat.2020
TavsiyeNo: 113785
Dila hanımla beraber öğretmenlik yaptığım özel bir anaokulunda çalışma fırsatım oldu.Kendisi iyi bir psikolojik Danışman ve oyun terapistidir.Çocuklarla görüşme tekniklerinde uzmanlaşmış,yaptığı travma çalışmalarında başarılı olmuştur.Aynı zamanda yaptığı psikolojik testlerde güvenilirdir.Çocuk,ergen ve yetişkinlerde birçok sorunda gönül rahatlığıyla başvurabileceğiniz bir psikologtur.Sorunların çözülmesinde kuvvetli bir etken olabileceğini düşünüyorum.
     1 Beğeni
Şura TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Şubat.2020
TavsiyeNo: 113774
Dila Hanım ‘ ın güler yüzü ve mesleki tecrübesi sayesinde 10 yaşındaki kız kardeşim 2,5 yıldır kullandığı antidepresan damlayı kullanmayı bıraktı. Gerek çocuklara gerekse ailelere olan sevgi ve saygı dolu yaklaşımları ile başta Dila Hanım olmak üzere beraberindeki tüm Ege Pozitif Psikoloji kadrosuna çok teşekkür ederim. Dila Hanım sayesinde kız kardeşim artık hiçbir şekilde ilaç tedavisi almamaktadır. Tereddüt etmeksizin gözüm kapalı güvenebileceğim bir doktor bulduğum için çok mutluyum.
     3 Beğeni

Çocuk ve Ergenlerde Hangi Terapi Çeşitleri Uygulanır?

Çocuk ergen terapistleri tarafından uygulanan yöntemlerden bazıları yetişkin terapileriyle aynıyken bazıları da sadece bu yaş gruplarına özel uygulanır. Çocuk ergen terapisi anında uygulanacak teknikler şu şekildedir;

Bireysel Terapi: Çocuk ve ergenlerde ruhsal sorunlar yaşandığında sorunları ortaya çıkarmak ve iyileşme sürecini sağlamak için bireysel konuşma terapileri yapılabilir.  Burada psikolog daha önce çocukla çalışmış olmalıdır. İlk defa karşılaştığı bir kişiye kendini açmakta zorlanabilir. Bireysel terapi özellikle ergenlik döneminde çocukların kendini açmasında çok etkilidir.

Oyun Terapisi:  Endişelerini dışa vurmalarını sağlayabilirler.

Aile Terapisi: Boşanma, ayrılık, aileden bir kişinin vefat etmesi ya da ekonomik sıkıntılar çocuklar için yıkıcı sorunlar olabilir. Bu durumda çocuklar için çocuk ergen terapisti aile terapisi uygulamayı uygun görebilir. Bu terapide amaç tüm aile bireylerini toplayarak ailenin arasındaki bağı güçlendirme, olumlu bağlılık kazanılmasını sağlama ve iletişim sorunlarını çözmeye yönelik adımlar atılmasıdır.,

Grup Terapisi: Sosyal problemler yaşayan çocuklar için uygulanabilecek terapi şeklidir. İçine kapanık olan, yalnız, utangaç kişilerde sosyal iletişimi geliştirmek ve çevresiyle güçlü sosyal bağlar kurmak için uygulanabilir.

Bilişsel Davranışçı Terapi: Çevresinden ilgi çekmeye yönelik davranış sergileyen, fobileri olan ya da takıntılı davranışlar geliştiren çocuk ve gençlerde zihinsel etkinliklere dayalı olarak gerçekleştirilen bir terapi şeklidir.

Çocuk Ergen Terapisi Hangi Durumlarda Alınabilir?

Çocuk ergen terapistine başvurabileceğiniz durumlardan bazıları şu şekildedir;

 • Antisosyal davranış biçimi
 • Kaygı bozukluğu ve anksiyete
 • Çeşitli sebeplere bağlı travmalar
 • Sevilen bir kişinin kaybı
 • Ergenlik dönemi depresyonları
 • Sınav kaygısı ve okul korkusu
 • Sosyal fobi, sosyalleşememe
 • İstenmeyen madde kullanımı
 • Öfke kontrolü sorunları ve saldırganlık
 • Aile içi iletişim bozuklukları
 • Değişken duygu durumları
 • Öz güven problemleri
 • Uyku sorunu ve kabus görme
 • Ergenlikte suç işleme
 • Çalma davranışının anlaşılması
 • Birey ile aile arasında işbirliği olmaması
 • Aile arasındaki iletişim sorunları
 • Okul korkusu
 • Tırnak yeme, parmak emme
 • İştah sorunları
 • Dikkat eksikliği
 • Konuşma ve öğrenme bozuklukları
 • Aşırı çekingenlik ve kıskançlık
 • Aile birliğinin bozulması
 • Okuldaki sorunlar
 • Alt ıslatma ya da tikler

Çocuk ergen terapisinin süresi sorunun niteliği, psikoloğun görüşü ve çocuğun yaklaşımına göre değişebilir.