Bayram Şimşek Kimdir?

Evli bir kız bir oğlan çocuğu babası olan Bayram Şimşek, İzmir de Ege Pozitif Psikoloji, Psikoterapi ve aile danışmanlığı derneği, Ege Psikoloji Enstitüsü kurucusudur. Ege Üniversitesi psikolojik danışmanlık lisans programından 2008 yılında mezun olmuştur.

Dokuz Eylül Üniversitesi tezli aile danışmanlığı ve eğitimi üzerine yüksek lisans yaparak uzm. aile danışmanı ünvanı almıştır, daha sonra İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji masterını tamamlayıp uzman klinik psikolog ünvanı almıştır.

Özel olarak yüzlerce eğitim, seminer ve kongreye katılmıştır. Mesleki olarak sürekli kendini yenileyen bir yapıya sahiptir. Şuanda da Türkiye de bir çok ilde ruh sağlığı çalışanlarına yönelik mesleki özel eğitimler vermekte, meslektaşlarına süpervizyon desteği vermektedir.

Özel olarak aldığı bazı eğitimler: 

 1. Emdr Terapisi eğitimi
 2. Bilişsel davranışçı terapi
 3. Çözüm odaklı terapi eğitimi
 4. Cinsel terapi
 5. Dinamik psikoterapi eğitimi
 6. Evlilik ve çift terapisi eğitimi
 7. Oyun terapisi eğitimi
 8. Regresyon terapisi eğitimi
 9. Bilinçaltı Temizleme eğitimi
 10. Masterson ve Stern terapi yaklaşımı eğitimi
 11. Geştalt Terapi

Bayram Şimşek için danışan yorumları:

doktortakvimi.com da ve tavsiyediyorum.com dan alınmıştır.

Görkem
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
► Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
11.Mayıs.2015
TavsiyeNo: 78639
Kendisiyle 2-3 aydir tanisiyoruz hayatta yön tabelalarina yanliş baktigimi farkettirdi kötü bi iş kazasindan sonra ömur boyu benimle varolacak somut durumlari alismami saglayan kişidir bu durumdan dolayi kendime olan bitmiş guvenimin sagolsun yeniden ortaya cikardi aslinda bu tur tedavileri cok sacma bulan kisilerden biriydim konusarak ne cozelebilir ki olan sabit dusunceli insanlardan biriydim ancak bunun boyle olmadigini sagolsun cok guzel belli etti hayatin devam ettigini is kazasindan dolayi dogan sorunlardan dolayi gittigim tedavide bir bakmisim ki bu sorunlari aşmışım gecmisten beri devam eden kisisel sorunlarida cozmeye baslamisiz bu yuzden kendisine cok tesekkur ederim halende kendisinden tedavi almaya devam ediyorum işe olan bagliligini taktir ediyorum
     15 Beğeni

Ebru E.F
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
► Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
6.Nisan.2015
TavsiyeNo: 77756
Bayram bey’le bir kaç aydır tanışıyoruz kendisinden bir süre terapi aldım. Bir yabancıya bu kadar açık olabileceğimi yada bukadar rahatlayabileceğimi hiç düşünmemiştim. Bana kendimi farketmemi sağladı, samimiyeti ve içtenliğini zaten başında çözüm konusunda Kendisine ve Kendinize olan inancınızı arttırıyor. Ben başından beri bir psikoloğ değilde iyi bir Arkadaşım’mış gibi hissettim herşeyi konuşup mutlaka bir çözüm buluyorsunuz. Sizi her konuda rahatlatabilen, çözüm bulma konusunda yardımcı olan, yani aslında benliğinizi kendizi farketmenizi sağlıyan düşünce yapısına sahip biri…Eşiniz, Aileniz, Çocuklarınız ve Biz Danışanlarınız sizi tanıdığımız için gerçekten şanslıyız… Kendisi sihirli bir değnegi olmadığını söylüyor ama bence var 😉 Samimiyet ve gülümsemesi… Ve bu yüzden herkes Bayram Bey’i tanımalı…
     15 Beğeni

İpek
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
► Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
30.Ekim.2016
TavsiyeNo: 91548
Bayram Bey’le hayatımın en kötü zamanlarında tanıştım. Çok stresli ve dibe battığım zamanlardı. Kendisinden 2 aylık kısa bir süre terapi aldım. Gerçekten kendisi çok samimi, anlayışlı ve çok güven veren bir psikolog. Kendimle ilgili ve sorunlarımla ilgili farklı bakış akışı kazandırdı bana. Bana daha güzel bir gözle, daha farkında bir şekilde bakmayı öğretti. Tramva sonrası stres bozukluğumdan dolayı kendisinde bir sürede emdr terapisi aldım. Sorunlarımla baş etmemi emdr ile çok kolay aştım.Bayram Bey özellikle danışanlarıyla çok ilgilenen ve her zaman takipte olan biri. Şehir değiştirdiğim için kendisiyle terapiyi bırakmak zorunda kalsam da kendisi benim ilk psikoloğum ve kendisini, bana kattıklarını hiçbir zaman unutmayacağım. Kesinlikle güvenerek gideceğiniz iyi eğitimli bir psikolog.
     12 Beğeni

Sümeyye
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
► Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
14.Haziran.2016
TavsiyeNo: 88662
Yaklaşık 6 Senedir Çeşitli Psikologlardan Yardım Alıyordum Bayram Beyi 4 Aydır Tanıyorum 6 Yıldır Gördüğüm Tedavilerin Bana Zaman Kaybettirmekten Başka Pek Bir Şeye Yaramadığını Gördüm 6 Yılda İlaçlarımla Birlikte Gördüğüm Ama Verimli Sonuç Alamadığım Aksine Daha Kötü Olduğum Tedavimi Tek İlacı Samimiyet Ve Sizi Olduğunuz Gibi Kabul Eden Bayram Beyle 1 Buçuk 2 Ay Gibi Kısa Bir Süre de Gayet Güzel Bir Şekilde Sonuca Ulaştırdık Şimdi Kendimi Daha Güzel İfade Edebiliyor Öfke Kontrolümü Sağlayabiliyorum Aslında Oraya İlk Gittiğimde Niyetim Onu Çıldırtıp En Kısa Zamanda Ondan Kurtulmaktı Ama Ava Giderken Avlandım 🙈 😂 Artık Sadece Güzel Şeyleri Konuşmak İçin Görüşüyoruz 😊 Kendisine Buradan Çok Teşekkür Ediyor Ve Gitmeyi Düşünen Herkese Zaman Kaybetmeden Gitmelerini Tavsiye Ediyorum.
     12 Beğeni

Elif Y.
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Aralık.2016
TavsiyeNo: 93306
Bayram bey ile eşimle boşanmaya karar verdiğimiz bir aşamada tanıştık.Daha önceleri de birkaç psikolog, psikiyatr uzmanına başvurmuştuk fakat hiç birisi bize Bayram Bey gibi yaklaşmadı.İlaç verip gönderdiler.Bir kez bile arayıp nasıl oldunuz iyimisiniz diye soran olmadı.Bayram bey ilacı mecbur kalınmadığı sürece önermeyen bir uzman.Ben ilaçsız panik ataklarım geçmeyecek diye düşünürken uyguladığı ve benim uygulama sırasında çok güldüğüm kendim bile sonucuna inanamadığım EMDR yöntemiyle beni beynimdeki çöplerden temizledi.Sorunlarınıza kendi sorunu gibi çözüm arayan,en ufak sıkıntınızda bir telefon kadar uzaklıkta olup sıkılmadan dinleyen ve gerçekten etkili önerilerde bulunan, yanındayken arkaşınızla sohbet ediyormuşcasına rahat hissedebileceğiniz ve kesinlikle her konuda güvenebileceğiniz bir uzman arıyorsanız Bayram Bey ile tanışmanızı tavsiye ederim.
     9 Beğeni

Aslı A.
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
► Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
7.Kasım.2016
TavsiyeNo: 91750
Bayram beyle yaklaşık bir aydır tanışıyorum ve olumlu etkileri oldu kafama taktığım sorunlarımla kolaylıkla başetmeyi öğretti bana. Şimdiye kadar bir kaç psikiyatri doktoruna gittim ama ilaç tedavisi ile bu korkularımı unutmamı sağladı ilacı bırakınca eski korkular dahada katlanıyordu. psikolog bayram bey ilaç uygulamayıp korkuları temelden çözüyor ilaç kullanmış gibi mutlu oluyorsunuz. Herkese tavsiye ediyorum kafanızda büyütmeyin bırakın Bayram bey çözsün diyorum😀
     8 Beğeni

Masal
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Eylül.2015
TavsiyeNo: 81728
Kendisini tanıyalı hemen hemen 1yıl olacaktır. Bayram beyi seminerlerinden birisine giderek tanıdım.Seminerin konusu çocuk Aile ilişkileriydi seminerden sonra Bayram bey e gitmeye karar verdim. Benim sorunum 8 yaşındaki kızım ın HİPERAKTİVİTEYE BAGLI DİKKAT BOZUKLUGU sorunumuzdu bu sorun İKİMİZ arasında problemler çıkarmaya başlamıstı danışan olarak bu konuyla ilgili Bayrambey den nasıl davranmam gerektigini bu tür çocukların neler yapıp neler yapamayabileceklerini KIZIMIN bu sorunu yuzunden durtusel hareket ettigini ogrendim. BUNUN gibi başka sonlarımda da bana iyi gelen çozumler uretmemi sagladıgı için kendisine teşekkur ediyorum.. BU gibi daha birçok bilgileri ogretecekleri olduguna kesinlikle emin olarak herkeze tavsiye edebilirimmm.
     18 Beğeni

Sevgi Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Kasım.2016
TavsiyeNo: 91616
Kendimi kötü hissetiğimde bir tanıdığımın tavsiyesiyle Bayram Bey’le bir görüşme yaptık uzun bir süre önce annemle aramızda sorunlarımız vardı. Anlaşamıyoduk, konuşamıyoduk, birbirimizi dinlemekte bile zorluk çekiyoduk. Annem ile düzenli olarak görüşmeye geldik ve annemle birbirimize davranışlarımız düzeldi artık birbirimizi dineleyebiliyoruz konusabiliyoruz ve anneme kendimle ilgili bir seyleri soylemekten korkuyodum tepkisinden ama Bayram Bey’in önerdiği bir sekildr annemle konusmak istedgimde birbirimize kagit yazarak konusmaya basladik ve bu cok ise yaradi ayni evde annemle mektuplasiyoduk eglencelide oluyodu annemle daha fazla yakinlasmamizida sagliyodu sonuc olarak annemle artik cok rahat bi sekilde konusabiliyoruz ve aramiz cok iyi. Daha sonra cok samimi oldugum bir arkadasm 6 aylık bir süreçte bana oyun oynadı beni cok yıprattı ve bu sureckte Bayram Bey hep yanimda oldu benimle sıkılmadan ilgileniyodu. Ruhsal dengem bozulmustu kendime zarar vermistim ama bunlarında ustesinden sayesinde geldim kimseye guvenmemeyi kendime zarar vermemeyi ogretti bana . En son olarak da sınıftakı arkadaslarımla özel hayatımla sorun yaşamaya başladım sinirlerime hakim olamıyodum hayir demeyi bilmiyodum ama artik hayir demeyi sinirlerimi kontrol etmeyide ogrendim. Bana EMDR uyguladı ve o uygulamadan sonra iki gün boyunca bu kötü anılarımın hic birini hatrlamadim unutamadigim anilarimi bas edemedigim sorunlar vardi ve bunlara cok iyi geldi. Şuan kotu anilarimin hepsini hatirliyorum ama onceden cok rahatsiz ediyodu beni ama suan hic bi sekilde rahatsiz etmiyor ve hayatimdan aşırı derecede memnunum. Mutluyum huzurluyum gülümsemeyi herseyi baştan ogrenmis gibiyim ve hepsi Bayram Bey sayesinde tesekkur ederim. Eğer sizinde bu gibi sorunlar veya herhangi bisey hic fark etmez Bayram Beyle konusmanizi tavsiye ediyorum cunku hic sıkılmadan dinleyen ve cozum onerileriyle insani rahatlatiyor.
     11 Beğeni

Ceseka
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Ocak.2015
TavsiyeNo: 75036
Bayram simsek benim danismanim ,onun sayesinde depresyondan kurtuldum hayata dair bir cok olumsuz dusuncemi yenmeme yardimci oldu .artik daha mutlu ve umutla bakiyorum hayata.Kendime gereksiz ufak tefek sorunlarla hayati zehir etmisim bunu anladim. Simdi sorunlarimla basacikabiliyor ve daha guclu hissediyorum ikendimi kotu hissettigimde ulasabilecegim bir danismanim var cok mutluyum. Profosyonel oldugu kadar icten bir insan iyiki varsiniz Bayram SİMSEK
     16 Beğeni

Hüseyin Mutlu
17.Eylül.2015
TavsiyeNo: 81512
2014 yılında başladığımız Aile Danışmanlığı Yüksek Lisans programında tanıdığım Bayram Şimşek’i anlatabilecek en iyi kelime sanırım samimiyettir. Grup içindeki canlılığı, girişkenliği, yardımseverliği ile hemen herkesin güven ve sempatisini kazanmıştır. Gerek derslerde gerekse de ders dışı mesleki sohbetlerde verdiği örnekler, mesleki bilgiler ve vaka paylaşımlarındaki isabetli tespitler ile insanları ve mesleğini ne denli sevdiğini bana ve herkese ispat etmiştir. Ortak tanıdığım herkesle bu kadar içten ilişkiler kurabilen ve yardımcı olmaya çalışan birinin danışanlarına karşı da bunların üzerine mesleki donanımını ekleyerek en mükemmel şekilde yardımcı olacağına inancım tamdır. Mesleki etik ilkelerine son derece bağlı biri olarak Bayram Şimşek’i bu alanda yardım almaya ihtiyacı olan herkese tavsiye ederim.
     9 Beğeni

Duygu ERCAN Fotoğraf

Psk.Duygu ERCAN
Psikolog
Sitemize Kayıtlı Uzman
14.Ekim.2015
TavsiyeNo: 82138
Bayram ile yüksek lisanstan tanışıyoruz. Derslerde atılgan, öncü ve araştırmayı seven bir öğrenci, mesleki hayatında ise içten, samimi, danışanlarının problemlerini çözebilmek için çaba harcayan bir danışman. Kendisini mesleki anlamda geliştirmek için emek verip ve zaman ayıran da bir yönü var. Vaka toplantılarımızın ve mesleki yaşamımızla ilgili paylaşımlarımızın ışığında Bayram Şimşek’in danışanlarına faydalı olduğu görüşündeyim ve kendisini bir psikolojik danışman olarak tavsiye ederim.

ar…a

 Konum: Ege Psikoloji Enstitüsü Bayr…daha fazla

gitmeden önce bu tür şeylerin insanın kafasında bitecegine inanırdım ama yanılmışım iyi ki gitmişim bayram hoca sayesin de insanın bakış açısı hayata olan duruşu değişiyor siz de hayattan zevk alamıyorsanız bayram hocayı öneririm 🙂

Görüşü şikayet et

A

ak…c

 Konum: Ege Pozitif Psikoloji • Cins…daha fazla

Bayram bey tam anlamıyla alanında muhteşem asla yapamam dediğim,imkansız gözüyle baktığım vajinismus illetinin artık sonuna gelmiş bulunmaktayım bu olayla karşılaşan bayanlar hiç vakit kaybetmeyin bayram beyden yardım alın ben yaptıysam ben başardıysam eğer hepiniz yapabilirsiniz asla geç kalmayın hemen randevu alın ve bir kez daha evliliğinize sarılın bayram bey sayesinde mutlu huzurluyum minnettarım …

Uzm. Kl. Psk. Bayram Şimşek

“Gecen sabah Bayram bey başardım çok mutuluyum” mesajınız sanırım bir psikolog olarak mesleki doyumumun çok güzel hissetirdiği anlardan bir tanesiydi. Sizinle ve eşinizle terapi yapmak benim için çok büyük keyifti, teşekkürler.

Görüşü şikayet et

H

h…..

 Konum: Ege Psikoloji Enstitüsü Bayr…daha fazla

Bayram beyden yaklaşık bir 10 seans kadar terapi aldım.Kendisiyle tanışmadan önce hayata çok umutsuz ve karamsar bakıyordum.Kendisi hayata farklı bir bakış açısı ile bakmamı sağlayıp,ilaç vs. kullanmadan,ilk başta saçma diye düşündüğüm emdr terapisi ile adeta yeniden doğmama sebep oldu.Her insanın kendisi için 1 kere bile olsa böyle bir işinin ehli insanla tanışmasını tavsiye ederim.

Uzm. Kl. Psk. Bayram Şimşek

ilginiz ve yorumuz için teşekkürler

Görüşü şikayet et

E

e…..

 Konum: Ege Pozitif Psikoloji • Ai…daha fazla

Esimle boşanma noktasına gelmiştik, son çare bayram beye gittik, bilgisi tecrübesiyle ve analizleriyle ilişkimizi toparladı ikimizinde hataları varmış, birde erken boşalma sorunumuz da vardı çok kolay çözuluyormus 10 seans gittik hala arada devam ediyoruz ilişkimiz düzeldi teşekkürler

Uzm. Kl. Psk. Bayram Şimşek

evliliğinizde ve ilişkinizde mutlu güzel günler sizleri bekliyor katkım olduysa ne mutlu bana, ilginiz ve yorumunuz için teşekkürler.

Görüşü şikayet et

E

e…..

Gayet memnun bir süreç geçirdim Bayram Bey’le. Sayesinde sakinleştim, insanlarla olan iletişimim düzeldi. 7-8 ay kadar danışmanlık aldım. Kendisi bu konuda sakin, dingin ve doğruları kırmadan söyleme açısından çok başarılı bir psikolog bence. Destekleriyle beraber kendimi buldum. Eskiden çok daha öfkeli biriydim, her şeye hemen parlıyordum. Şimdi o kadar değil, Bayram Bey sayesinde sabrı öğrendim.

Uzm. Kl. Psk. Bayram Şimşek

Tesekkürler güzel yorumlarınız için. 🙂

Görüşü şikayet et

Z

z….u

Panik atak ve korkularımdan dolayı tesadüfen görüşme sağladım. Bayram Bey sakin ve abartısız dinleyen bir danışman kendisi. 4 haftada seansları bitirdik. Gerekli terapileri düzenledi. Bayram Bey ile karşılaşmadan önce bu gibi durumları önemsemezdim ama kendimde olan değişikliği fark etmemi sağladı. Beni rahatlamasından oldukça memnun kaldım.

Uzm. Kl. Psk. Bayram Şimşek

Teşekkürler ilgi alakanız için 🙂

Görüşü şikayet et

Ü

ü…..

Bayram Bey’le gayet memnun kaldığım bir süreç geçirdim. 4 seans kadar danışmanlık aldım ve süreci bitirdik. Bence kendisi çok iyi bir psikolog. Destekleriyle beraber danıştığım konularda da değişimler oldu, düşüncelerimin değişmesine de ayrıca fayda sağladı.

Uzm. Kl. Psk. Bayram Şimşek

Güzel yorumlarınız için teşekkürler.

Bayram Şimşek hk. daha fazla danışan yorumu okumak için tıklayınız.