İzmir Psikoloji Merkezi & Aile Terapisti İzmir

İzmir’in Psikoloji Merkezi Ege Pozitif Psikoloji

İzmir psikoloji merkezi olarak; İzmir merkez, Alsancak, Karşıyaka, Gaziemir, Aliağa, Bergama gibi birçok ilçede şubesi olan kurumumuz, kendisini belli alanlarda yetiştirmiş uzman psikologlardan oluşmaktadır. Pedagog çocuk ergen psikoloğu uzmanlarımız farklıdır. Bu sayfada sadece yetişkin psikolojik sorunları (kaygı, panik atak, depresyon, evlilik ve ilişki terapisi, cinsel sorunlar) ile ilgili uzmanlarımızı görmektesiniz.

NOT: KAPANMA VE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLAN GÜNLERDE KURUMUMUZ AÇIKTIR. Size vereceğimiz randevu kağıdı ile görüşmeye rahatlıkla gelebilirsiniz.

Aşağıda kurumuzda çalışan psikologlar ve haklarındaki danışan yorumlarını okuyabilirsiniz. Bizimle iletişime geçmek için buraya tıklayınız

Kurumumuzda Seans ücretleri 

Kurumumuzda bireysel seanslar uzmanına ve merkeze göre değişmektedir. Bireysel seans ücretleri 300 TL ile 400 TL arasında değişmekte olup, bir seans 50-60 dk arası sürer. Aile terapisti İzmir seansları 350 – 450 TL arasında değişmektedir.

Psikolog mu, Psikiyatrist mi, Hangisini Arardınız?

İzmir’de psikoloji merkezi ya da iyi bir psikolog ararken kafa karıştıran bir konu da psikolog mu psikiyatrist mi? Her iki meslek de ruh sağlığı ile ilgilidir. Çoğunlukla birlikte çalışmaktadırlar. Aradaki fark psikiyatristlerin tıp eğitimi almış olmalarıdır. Bu nedenle fiziksel kaynaklı psikiyatrik sorunların tanı ve tedavisini psikiyatristler yapmaktadır.

İlaç gerekli olduğunda da reçete yazımını sadece psikiyatristler yapabilir. Bu yüzden herhangi bir ruhsal sıkıntı ile psikoloğa başvuran bir danışanın ilaç tedavisi alması gerekiyorsa, uzman tarafından psikiyatriste gönderilir. 

Adından Sıkça Bahsettiren Uzmanlarımız 

Uzman Psikolojik Danışman – Yetişkin Psikoterapisti & Evlilik Terapisti

Psikolog

Betül Salman

(Hakkında ve yorumlar için tıklayınız)

 

blank

 

Uzman Klinik Psikolog & Evlilik Terapisti

Hasan Arslan 

(Hakkında ve yorumlar için tıklayınız)

blank

 

Psikolog

Mehmet Ali Kaynak hk. ve yorumlar için tıklayınız.

Aile ve EMDR Terapisti

blank

 

Uzman Klinik Psikolog

Aile Danışmanı & Emdr ve Cinsel Terapist

Bayram Şimşek

(Hakkında ve yorumlar için tıklayınız)

 

 

Psikolog  Gökçe Sümekçi

Aile & Emdr ve Cinsel Terapist

 
 
blank
 
 
 

Psikolog ve Aile Danışmanı Ecem Hazel Bütün

 

blank

 

Bilgi ve Randevu (ofis cep):

Telefon: 0 538 442 93 88

0232 381 28 32

Whatsapp İletişim Hattı Tıklayınız

Psikolog Ecem Hazel Bütün; ilkokul, orta okul ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. 2012 yılında Haliç Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünden mezun oldu.
Lisans eğitimi boyunca Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde staj yaptı.
2013 Yılında İzmir’e yerleşti. 2015 yılında evlendi. 2 Kız çocuğu annesidir.
Çağdaş Tıp Merkezi’nde psikolog olarak görev yaptı.
Görev süresince bireysel, çocuk-ergen ve aileler ile çalıştı.
2014-2016 yılları arasında Üstün Dökmen Küçük Şeyler Akademi’de Psikolog olarak görev yaptı.
Akademiye ait bir çok eğitim ve seminere katıldı. Görev süresince çocuklar ve aileler ile çalıştı.
Çocuk Gelişim Testleri , Çocuk Değerlendirme Testleri eğitimlerini aldı ve uyguladı.
Wisc IV çocuklar için geliştirilmiş Zeka Ölçeği Testinin Eğitimini tamamladı.
Çocuk ve Ergenler İçin Psikolojik Sağlamlık (ÇEPS-101) Eğitimini tamamladı.
Yetişkinlerle çalışmak üzere Süresi Sınırlı Dinamik Psikoterapi Eğitimi aldı.
MMPI Kişilik Envanteri Testi Uygulayıcı Eğitimini tamamladı.

2016-2018 yılları arasında paylaşımlı olarak kullandığı ofisinde; Yetişkin ve ailelerle çalışmaya devam etti.
2018 yılında Mimente Danışmanlık’ta psikolog olarak çalışmaya başladı.

2019’da Ege Pozitif Psikoloji’ye Psikolog olarak başladı ve halen görevine devam etmektedir.
2018 yılında Uludağ Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde Aile Danışmanlığı eğitimini tamamlayarak “Aile Danışmanı” unvanı almaya hak kazandı.
Halen İstanbul Psikodrama Enstitüsü’ne bağlı olarak Psikodrama eğitimine devam etmektedir.
Şu anda çalışmalarını yetişkin ve ailelerle sürdürmektedir. Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

Uzmanlık Alanları (20 yaş üstü Yetişkin)

Bireysel Psikolojik Danışma (Panik atak, obsesif kompülsif bozukluk, kaygı bozukluğu, depresyon, ümitsizlik, aldatılma, aldatılan kadın vb.) özellikle panik atak, kaygı bozukluğu, kötü bir şey olacak korkusu gibi konularda özel uzmanlığı da vardır

Aile Danışmanlığı ve Çift Terapisi (Aile içi şiddetli kavgalar, anlaşamama, iletişim kuramama, aldatılma, boşanma süreci, ayrılıkta kararsızlık)

 

Psikolog Ecem Hazel Bütün hakkındaki yorumlar

https://www.doktortakvimi.com/ecem-hazel-butun/psikoloji/izmir

sitesinden alınmıştır.

 

Hasta / Danışan Görüşleri

 

Zehra T. (Danışan)
IP: 37.154.131.YCD 20-02-2020
TavsiyeNo: 113766

2019 Temmuz ayından beri Ecem Hanım’ın danışanıyım. Kendisiyle geçirdiğim seanslardan memnun kalmakla birlikte, olumlu sonuçlar alıyorum. Hayata çok karamsar bakan, olumsuz yanlarını gören bir insandım. Bazı zamanlarda (mesela iş görüşmeleri) duygularıma ve kaygıma engel olamıyordum. Sayesinde artık kendimi kontrol edebiliyor ve bakış açısı olarak çok daha pozitif bakmaya başlıyorum. Kendisi bu anlamda danışanına karşı çok anlayışlı, asla yadırgamayan ve bazı şeyleri öngörebilen bir psikolog diyebilirim. Kontrol seanslarımız hala devam ediyor. Kendisinden çok memnunum.

1 Beğeni

Eren B.(Danışan)
IP: 178.247.136.YLC 31-01-2020
TavsiyeNo: 113362

İlk defa bir terapi sürecim oldu ve onda da çok memnun kalarak sürecime hala daha devam etmekteyim. 2 ay oldu görüşmeye başlayalı kendisiyle ve bu anlamda Ecem hanımın hayatımda olumlu anlamda değişimler olmasına destek olduğunu söyleyebilirim. Profesyonel olmakla birlikte samimi bir insan kendisi, bu ikisini bir arada bulundurması da bana çok değerli geliyor. Çok dikkatli bir şekilde dinliyor ve hem yaşadığım problemlere hem de kendi kişilik özelliklerime ilişkin farkındalık geliştirmemi sağladı. Şu an çok daha işlevsel bir yaşam tarzım var. Kendisine çok teşekkür ederim.

1 Beğeni

Esra H.(Danışan)
IP: 102.12.68.YC 25-01-2020
TavsiyeNo: 113268
Ecem hanım’ dan eşimle birlikte çift terapisi olarak danışmanlık aldık. İlk seansımız birlikteydi. şimdi ayrı ayrı seans alıyoruz. Çok samimi davranması nedeniyle çok fazla rahat hissediyoruz kendimizi. Samimi,sıcakkanlı,tatlı bir danışman. Görüşme sonucunda baya etkili oldu. Henüz 3 seansa katıldık ama en azından daha sakin davranabiliyoruz. Özellikle iletişim konusunda yaptığımız hataların farkına varmak çok faydalı oldu. Seanslarımız devam etmekte.

3 Beğeni

Ceren D. (Danışan)
IP: 85.101.18.YJF 22-01-2020
TavsiyeNo: 113218

Kendisi son derece,nazik, dakik, danışanlarına son derece önem veren, titizlikle çalışan, güler yüzle yaklaşan, samimi bir psikolog. Arkadaşımın tavsiyesi üzerine tercih ettim. Sonrasında son derece memnun kaldım. Görüşme sonunda hayata bakışım, olaylara bakışım değişti. Günlük hayatta daha sakin, daha az öfekli oldum. Etrafımdaki kişilerde bu değişimi fark etti. suçluluk duygularımdan kurtuldum ve öfkemi doğru şekilde ifade etmeyi öğrendim. Şimdiye kadar gittiğim seanslardan memnunum, hala da devam ediyorum.

3 Beğeni

Burak R. (Danışan)
IP: 81.213.214.BW 15-01-2020
TavsiyeNo: 113127

Ben kendisi ile görüşmeye başladığımda çok ileri derecede panik atak hastasıydı. toplu taşıma araçlarına, arabalara binemiyordum, tek başıma bir yere gidemiyordum. ilk seanstan sonra bile oradan çıkınca rahatlamış ve güvende hissettim. Hiçbir zaman psikolog taraftarı değildim, kendisine de öneri üzerine gittim. ilaç kullanıyordum, panik atağım çok yoğun derecedeydi. Artık çevremde ki herkeste bu durumumdan etkilenir hale gelmişti. Tesadüfen Ecem Hanım’a gittim, çok iyi geldi. 2. aydan sonra ilaçları kesmeye başladık. Şu anda ilaç kullanmıyorum ama terapiye devam ediyorum. Kendisinden çok memnunum. Konuşmaları beni etkiledi. Güler yüzlü ve negatiflik yok, pozitif olması hoşuma gidiyor.

2 Beğeni

Serap E.(Danışan)
IP: 176.220.176.Y 12-01-2020
TavsiyeNo: 113092

Ecem hanımla 6 aydır görüşüyoruz. İlk görüşme sebebim depresyondu. Çocuğumun olması ile birlikte başlayan ve 2 yıl boyunca devam eden problemlerim vardı. Bunların büyük bir kısmı eşimle alakalıydı. Kendisi problemlerime karşı ve bunların kaynağına karşı farkındalık kazanmamı sağladı öncelikle. Sonrasında en zorlandığım konu mükemmeliyetçi kişilik yapım ile alakalı çalışmaya başladık. Etrafımda ki insanlarla doğru bir iletişim kurmamı sağladı. Depresyon sürecinde olmama rağmen harekete geçebildim sayesinde. Aynı zamanda çok güler yüzlü biri ve size anlaşıldığınızı hissettiriyor. İşinde çok profesyonel, terapi sürecinde bazı testler uyguladı ve kişiliğimin bir çok farketmediğim yönünü gördüm. Beni zorlayan özelliklerimi gördüm. Seanslarımız devam ediyor. Çok çok memnunum kendisinden. Etrafımda ihtiyaç duyan herkese tavsiye ettim.

1 Beğeni

Ömer B.(Danışan)
IP: 213.74.210.ZC 26-12-2019
TavsiyeNo: 112866

Ecem hanıma Aile danışmanlığı almak için gittik. Yaşının genç olması eşimde ön yargı oluşturdu ancak ilk seansta tüm ön yargısı ortadan kalktı. Ecem hanımla sürecimizde çok rahattık. Çok samimi ve sıcakkanlı. Konuşmadığımız birçok şey olduğunu fark ettik. İletişimsel hatalarımızın farkına vardık. Verdiği ödevler sayesinde yeni kurallar ve alışkanlıklar geliştirdik. Herkese tavsiye ederim.

3 Beğeni

Tunç D. (Danışan)
IP: 188.58.90.YF 22-12-2019
TavsiyeNo: 112808

Eşimle sıkıntılarımız vardı bu sebepten dolayı tercih ettik kendisini. Güleryüzlü ve insanlara olan ilgisi çok güzel.Gayet güzel sonuçlar aldık. Artı yönleri oldu. Eşimin ve benim bakış açımı değiştirdi. İkimizin birbirimize karşı nasıl tavır almamız gerektiğini bile düzeltti. Aile içerisinden çevresel ilişkilerimize kadar olan kısımda bile bize çok artıları oldu. Çekinmeden gidebilecekleri, açık açık her şeyi konuşabilecekleri tek yer bence. Herkese tavsiye ediyorum.

2 Beğeni

Buket A. (Danışan)
IP: 178.243.109.B 22-12-2019
TavsiyeNo: 112806

Beş yıldır takıntılarımdan dolayı hayatim çekilmez hale gelmişti. Her gün ellerimi yıkamaktan ve kıyafetlerimi değiştirmekten dolayı neredeyse yemek yemeğe bile vakit bulamıyordum. Kirlenme düşüncesi hayatımı tamamen ele geçirmişti. Daha önce aynı problemi yaşamış biri ile tesadüfen tanıştım. Ben söylemeden kendisi aynı problemi yaşadığını, artık bu problemi hiç yaşamadığını anlattı. O da bana Ecem hanıma mutlaka gitmemi önerdi. Bende randevu aldım ve gittim. Ben sorunlarımı anlattım. Kendisi bana Hemen başladık terapiye. Üçüncü seanstan sonra adeta her şey tersine döndü ve problemimi çözebileceğime inancım oluştu. Yaklaşık iki ay önce terapim bitti. Bu problemi yaşayanlar beni daha iyi anlayacaktır. Adeta yeniden doğdum. Ecem hocam size nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. OKB rahatsızlığı olanlara mutlaka öneriyorum.

2 Beğeni

Aslı H.(Danışan)
IP: 78.190.217.YJC 15-12-2019
TavsiyeNo: 112725

Eşimle uzun ve güzel giden bir flört dönemimiz olmuştu, fakat iş evliliğe geldiğin de sorunlar, iletişim problemleri yaşamaya başlamıştık. Birbirimizi çok sevmemize rağmen yaşadığımız anlaşmazlıklar bizi vazgeçme noktasına getirmişti. Yakınımızın tavsiyesi üzerine Ecem hanımdan randevu aldık. Kendisinin samimi yaklaşımı ve profesyonelliği bizi çıkmazdan kurtardı. Aslında ne kadar basit sorunlar yüzünden problem yaşadığımızı ve nasıl sağlıklı bir ilişki yürütebileceğimizi görmüş olduk. Bunu evlilik sürecinden önce başarmış olmak bizi çok rahatlattı. Sonrasında biz başkalarına tavsiye eder olduk. Bize bu yolda destek olan ve mutlu bir evlilik sürdürmemizi sağlayan Ecem hanıma burdan teşekkürlerimizi sunuyorum. Kontrol seanslarımız hala devam ediyor. Benzer problem yaşayan herkese hiç tereddütsüz tavsiye ederim.

1 Beğeni

DAG (Danışan)
IP: 84.44.10.ZJD 03-12-2019
TavsiyeNo: 112564

Ecem hanıma çift terapisi için uzman ararken kendisi hakkında gördüğümüz pozitif yorumlar sayesinde ulaştık. Kendisi ilk görüşmeden itibaren sizi çok rahat hissetiriyor. Sorunlarınızı hem bireysel hem de çift olarak ele alarak yönlendiriyor. Alanındaki deneyimini görüşmelerde hissediyorsunuz, bu da size güvenilir bir iletişim kurma imkanı sağlıyor. İletişimindeyse uzak ve mesafeli olmak yerine samimi bir dil tercih ediyor. Yeni başvuranlar için bu yaklaşımın önemli olduğunu düşünüyorum. Bu süreçte kendisiyle bireysel seans alma imkanı da bulduğum için hem çift hem de bireysel terapi için çok rahatlıkla önerebilirim. Çift sürecinin sonunda ilişkinizin devamıyla ilgili alacağınız kararda sağlıklı bir değerlendirme yapabileceğinizi hissediyorsunuz.
4 Beğeni

Hande k. (Danışan)
IP: 176.88.138.YBY 01-12-2019
TavsiyeNo: 112538

Bazı sıkıntılarımdan dolayı çok uzun yıllardır ilaç kullanan biriyim. Bu zamana kadar,birçok yol denedim.Artık yeni yollar denemeyi,hele de bir psikologla görüşmeyi istiyordum. Kendimi oldukça kötü hissettiğim bir dönemde arkadaşımın tavsiyesi ile ecem hanıma danışmaya karar verdim . arkadaşımın iyileşmesi ve süreci bana anlatması bunda çok etkili oldu tabiki de . Arkadaşımında bana benzer sorunlar yaşadığı için ecem hanıma güvenim daha en başta arttı kötü günlerimin geride kalacğını ve arkadaşımın sürecini düşünerek kendisi ile terapilere başladık Daha ilk seanstan itibaren kendimdeki değişikliği hissediyor ve hayata karşı umutlanıyorum Bu güzel duygu ve hislerimi herkesin yaşaması dileğiyle çok değerli ecem hanımı herkese tavsiye ediyorum .

1 Beğeni

3 Beğeni

Zafer A. (Danışan)
IP: 78.164.47.WZ 26-11-2019
TavsiyeNo: 112461

Hayatımda çok şey değişti desem yeri var , geçmişim , geleceğim , hayatım ,omzumdaki tüm ağırlıklar insanlar ile olan rekabetim kendimin farkına varmamı sağladığı için ne kadar minnettar olsam az ANDA olmamı ve kalmamı sağladığı için şiddetle tavsiye ve teşekkür ediyorum .

1 Beğeni

Gizem M. (Danışan)
IP: 178.243.47.YWD 17-11-2019
TavsiyeNo: 112331

Yeni yıl ile birlikte bir girdaptan kurtulmamın baş rol oyuncusu sevgili ECEM hocamı sevgi ve saygı ile tüm danışanlara ve bir çözüm çare arayan herkese TAVSİYE ediyorum
Haydi ne bekliyorsunuz HAREKETE geçin hemen …

3 Beğeni

Özgür Y. (Danışan)
IP: 178.243.63.YYB 17-11-2019
TavsiyeNo: 112330

Şimdi git kendini ifade et ,derdini anlat seni dinlesin anlasın gibi aklımda deli sorular ve önyargılar ile gittiğim psikoloğum ecem hanıma şimdi haksızlık ettiğimi düşünüyorum Gösterdiğiniz samimiyet, verdiğiniz güven ve sabrınız için size minnettarım Sadece diyebileceğim şey SAYENİZDE …

Beğenin

Yeşim V. (Danışan)
IP: 178.247.147.YJB 10-11-2019
TavsiyeNo: 112243

Bunca yaşadıklarım ve hayatın bana verdiği zararlardan bile sağ kurtularak son bir liman olarak gittiğim ecem hanım ilk andan itibaren Çok dostane bir karşılama ve Güler yüzlü , yapıcı , pozitif enerjili bir ifade ile elimi sıktı .sanırım o anda benim güvenimi kazandı ve tedirginliğim geçtikten sonra konuşmaya başladık daha doğrusu ben anlatmaya başladım. Bir saat sonunda odadan çıkarken bu kez doğru yerde olduğumu hissettim .
Bir çıkmazda mısınız, her şey yolunda hatta iyiye doğru bir ivme kazanmışken tüm yaşamınız ters yüz mu oluyor ve siz dönüp baktığınızda bu olan bitenlere anlam veremiyorsanız benim kadar geç kalmadan ecem hanımdan destek alın .
Hayatınızı kendi ellerinize alın çünkü hepimiz bunu hak ediyoruz .

5 Beğeni

Korhan – Şefika S. (Danışan)
IP: 85.97.22.FL 10-11-2019
TavsiyeNo: 112232
Eşim ile beraber almış olduğumuz terapinin faydalarını gerek aile gerekse iş hayatımızda yaşamaya başladık. hayata ve olaylara bakış açımız artık çok yönlü. Bugün yaşadığımız sorunların altından geçmişte yaşamış olduğumuz, unutulmuş olayların çıkması çok ilginç oluyor çoğu hatalı davranışları kendi çocuğumuza uygulamaktan kaçınacağız. Çocuğumuz ile ilişkimiz de ciddi gelişmeleri yaşamak bizi mutlu ediyor. Terapilerimizi aksatmadan devam ediyoruz. Ergenlik dönemini yaşayan evladımıza da terapi aldırmaya başladık. Bunda da başarılı olup, çatışmalarımızın en az düzeye ineceğine eminim. Kendisine teşekkür ediyorum. Emeğinize sağlık ecem hanım .

2 Beğeni

Hayriye U. (Danışan)
IP: 159.146.53.ZZY 09-11-2019
TavsiyeNo: 112212

Ecem hanıma tavsiye üzerine başladık. Çok da memnun kaldık. Kısa bir süre içerisinde kızım ve eşim ile ilgili sorunlarımı çok güzel çözdü. Sadece çocukla ilgili değil,aile olarak da iyi geldi bize.Biz de şu an kendisini tavsiye ediyoruz. kızımızın bir dönem takıntı hastalığı vardı. Bazı detayları kafasına çok takmıştı.Biz anne-baba olarak ne kadar açıklama yapsak da yeterli olmuyordu. Ecem Hanım’dan destek aldık. Birkaç seans sonra onun açıklamaları, örnekleri, uyguladığı yöntemler kızımıza çok iyi geldi. Biz bu sorunla 2 yıl mücadale ettik Ama Azalacağına artınca ecem hanım’dan destek alıp birkaç ay içerisinde çözmüş olduk.Şu an gayet iyi durumdayız. Ecem Hanım’ın naif kişiliği, insanın gözünün içine bakarak konuşması her yönüyle bize pozitif geldi. Kişilik olarak da, mesleğinde de çocuklara ve bize yaklaşımı gayet profesyonelce . Biz sevdik kendisini ve belirli aralıklarla hala iletişim halindeyiz kendisiyle.

5 Beğeni

Serap K. (Danışan)
IP: 24.133.242.YDB 07-11-2019
TavsiyeNo: 112189

Ecem Hanım çok ilgilendi bizimle çok yararlı oldu. Evliliğimiz bitmek üzereyken toparladık Herkese tavsiye ediyoruz kendisini. Konuşmalarından, davranışlarından çok memnunduk. Eşimde de bende de çok güzel farklılıklar oldu. Tatlı dili , iyimser açıklamaları en fazla hoşumuza gitti. Herşeyi ile teşekkür ediyoruz kendisine .

m…..
2 Mart 2020 Konum: Ege Pozitif Psikoloji • Ai…daha fazla
Çift olarak yaşadığımız bir sorun sebebiyle Ecem hanıma danıştık , bizi özenle dinleyerek sorunumuz hakkında ve çözümü ile ilgili bizi bilgilendirdi.
Eşimle birlikte çok memnun kaldık ve terapi sürecimize Ecem hanım ile devam etmeye karar verdik .
Umuyorum ki en kısa sürede sonuç alacağız
Görüşü şikayet et
________________________________________
G
g…..
23 Ekim 2019
Biz çift terapisi olarak başladık Ecem Hanım’a.Bizi baya yola koydu.Eşimin ve benim bakış açım değişti.Evliliğimizi kurtardı.Ecem Hanım sorunu alıp yumuşatıyor ve size bir yol çiziyor.Çok güleryüzlü, ilgili, saat konusunda ne zaman arasak bize yardımcı olmaya çalıştı.Çalışma saatleri dışında da her zaman bize destek oldu.Hala görüşüyoruz kendisiyle.Problem gördüğüm arkadaşlara da Ecem Hanım’ı öneriyorum.
Psk. Ecem Hazel Bütün
Görüşleriniz için çok teşekkür ederim .

Görüşü şikayet et
________________________________________
Ö
ö…..
22 Ekim 2019
Kaygı bozukluğum vardı.Özellikle uçak korkum vardı.Ecem Hanım’a geldim ve bana baya yardımcı oldu.Şu anda uçak korkumu yendim ve artık kaygı seviyem olabildiğince düştü.Farklı konularda da devam ediyorum kendisiyle.Çok memnunum.Kendisi çok profesyonelce yaklaşıyordu.Bu çok güzeldi.Kesinlikle yargılayıcı bir davranış görmedim.Gayet sıcak ve aynı zamanda profesyonelce davranış gördüğüm için devam ediyorum. Tedavi olabildiğimi görüyordum.Bu yüzden halen devam ediyorum.Bir iki kere uçağa binecektim ve panik atak yaşamıştım.Bu durumlarda da her zaman kendisine ulaşabildim.
Psk. Ecem Hazel Bütün
Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim.

Görüşü şikayet et
________________________________________
D
d…..
21 Ekim 2019
Benim panik atak durumum vardı.O yüzden kendisiyle iletişim haline geçtim.Bana iyi geldi.Tavsiye edebilirim kendisini.Benim uçak korkum vardı, psikolojik bazı sorunlarım vardı.Ecem Hanım’ın konuşmalarından sonra uçak korkusu olayında daha rahat uçağa binebildim.Aralıklarla görüştüm kendisiyle.Baya bir etkisini gördüm.Rahatlattı beni.Karşılıklı konuşurken anlatımı çok rahatlatıcı bir ortam yaratıyor.Sakin.Benim seviyeme inip çıkabiliyor.Kesinlikle tavsiye ediyorum kendisini.
Psk. Ecem Hazel Bütün
Değerli görüşleriniz teşekkür ederim.
________________________________________
B
b…..
16 Ekim 2019
Ecem Hanım ile yaklaşık 6-7 seans yaptık.Hem özel hayatımda, hem de iş hayatımda,kişisel ilişkilerimde hayır diyememe sıkıntım vardı.Özellikle bu konuda yaptığımız çalışmalar sonucunda iyi bir yol kat etmiş durumundayım. Biraz daha özel hayatımda, kişisel görüşlerimi, düşüncelerimi rahat ifade etme konusunda yol kat ettim kendisiyle.Güzel bir süreç oldu.Olumlu yönde ilerliyorum ve devam etmeyi düşünüyorum.Ecem Hanım karşısındaki kişi ile iyi iletişim kuran bir bayan.İnsan ilişkileri,yaklaşımı çok pozitif.Her şeyden önce dinliyor ve gerçekten olumlu yönde yönlendirmeler yapıyor.Eksiklerime dikkat ederek gereken noktalarda beni uyarıyor.Çok canayakın,herhangi bir sıkıntımda zaman zaman ulaşabiliyorum kendisine, yardımcı oluyor. Yakın ilişki kurmak konusunda sıkıntı yaşamıyorum.Enerjisinin sıcak ve güleryüzlü olması en önemli etken.
Psk. Ecem Hazel Bütün
Değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim.

Görüşü şikayet et
________________________________________
S
s…..
15 Ekim 2019
Biraz daha farkındalığım arttı ve bakamadığım bir gözle görmemi sağladı.Ben çok pozitif bir enerji aldım.Yaklaşımı ve tutumu çok iyiydi.Gayet faydasını gördüm.Desteği benim için yeterli oldu ama ben kendisiyle devam ediyorum.Olayı analiz etmesi ve süreç içerisinde bunu takip etmesi gayet iyiydi.Güzel tespitleri var.Çok sakin ve sabırlı biri.Gerçekten iyi dinliyor,iletişim kurması çok güzeldi.İhtiyaç duyduğumda kendisini aramamı istedi.Bana çok yardımcı oldu.Kesinlikle herkese tavsiye ediyorum kendisini.
Psk. Ecem Hazel Bütün
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

 

 

Uzman Klinik Psikolog 

Hasan Arslan 

Aile Danışmanı

blank

23 Mayıs 1983 tarihinde Antakya’da doğdu.

İlk, orta ve Lise eğitimini Antakya’da tamamladı.
Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünde 2007 yılında lisans eğitimini aldı.

Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji Anabilim Dalı’ndan 2010 yılında
“Ebeveyn Kabul Reddinin Mizaç ve Karakter Özelliklerine Etkisi” başlıklı yüksek lisans tezi
ile master derecesi almıştır.

2009-2012 yılları arasında “Erzincan Devlet Hastanesi”, 2010-
2011 yılları arasında askerlik hizmeti kapsamında “Ankara Etimesgut Zırhlı Birlikler Okulu
ve Eğitim Tümen Komutanlığı”nda,

2007-2009 yılları arasında yarı zamanlı ve 2012-2016 yılları arasında tam zamanlı olarak “Ege Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Şube Müdürlüğü’nde,

2016-2019 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Klinik Nöropsikoloji Birimi’nde ve 2019-
2020 arasında İzmir Özel Kent Hastanesi ve Kent Onkoloji Merkezinde Uzman Klinik
Psikolog olarak görev yapmıştır.

Mesleki ilgi Alanları arasında; Depresyon, Anksiyete, Bozukluğu, Panik Atak, Obsessif Kompulsif Bozukluk, Sosyal Fobi, Kişilik Bozuklukları, (Borderline, Narsistik, Çekingen, Antisosyal) Cinsel İşlev Bozuklukları (Vajinusmus, Erken
Boşalma, Erektil Disfonksiyon) , Ebeveynlik ve Bireysel ve Toplumsal Etkileri,İlişkisel Sorunlar, Evlilik Problemleri, Bireysel Psikoterapiler (Şema Terapi, Bilişsel-Davranışçı terapi, Fobileri Olan Çocuklar İçin Bilişsel Davranışçı Terapi), Nöropsikolojik Değerlendirme (Alzheimer Testleri, Unutkanlık Testleri), Afazi Değerlendirmesi (konuşma bozukları ile ilgili testler) bulunmaktadır.

Akademik Yayınlar:

Miyokard İnfarktüsü Geçiren Kişilerde Mizaç Ve Karakter Boyutları, Öfke,Anksiyete Ve
Depresyon Düzeyleri (Klinik Psikiyatri Dergisi 2011 Cilt 14, Sayı 3, Syf-143-149)
http://klinikpsikiyatri.org/files/journals/1/2720.pdf


Cingulate infarction: A neuropsychological and neuroimaging study (Emre Kumral, Can
Emre Erdoğan, Fatma Ece Bayram, Hasan Arslan)( Journal of Neurological Science, Volume
402, 15 July 2019, Pages 1-6)


https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0022510X1930200X
Lisans Tezi:
Miyokard İnfarktüsü Geçiren Kişilerde Mizaç Ve Karakter Boyutları, Öfke,Anksiyete Ve
Depresyon Düzeyleri (2007)


Yüksek Lisans Tezi:
Ebeveyn Kabul Ve Reddinin Mizaç Ve Karakter Özelliklerine Etkisi (Ege Üniversitesi,2010)


Bilimsel Sunumlar :
Dikkat, Dikkatin Nörolojik Temelleri ve Dikkatin Değerlendirilmesi. 3. Multipl Sklerozda
Kognisyon Sempozyumu. 10-11 Kasım 2018. İzmir


Kitap Bölüm Yazarlığı:
Nöropsikolojik Değerlendirme Ve Yorumlanması. Nörolojik Bilimler Kitabı. Ege
Üniversitesi Yayınları (2017) (Ed. Emre Kumral)


Bellek. Klinik Nöropsikoloji Ve Nöropsikiyatrik Hastalıklar. Güneş Tıp Kitabevi. (2018)
(Ed. Emre Kumral)

Mesleki Eğitimler:


Cinsel Terapi: CİTEB – 18.10.2014-30.11.2014(100 Saat)
Şema Terapi: Model ve Teknikler: Psikonet – 17.02.2013-23.06.2013(40 Saat)
Nöropsikolojik Değerlendirme :Türk Psikologlar Derneği İzmir Şubesi (30-31 Mayıs,1-2-3
Haziran 2016) (40 saat)
Konferans ve Seminerleri:
Konferans: "Aşkın Çıkmaz Sokakları"-07 Mayıs 2014 Ege Üniversitesi
Konferans: "Aşkın Çıkmaz Sokakları"-23 Mart 2017 Celal Bayar Üniversitesi
Seminer: "Aşk Yanılsamaları: Kaktüsler Ve Orkideler" – 27 Mart 2014 Ege Üniversitesi
Seminer: "Olumsuz Duyguların Kontrolü"- 02 Aralık 2013 Ege Üniversitesi
Seminer: "Duygusal Maskelerimiz" – 20 Mart 2015 Ege Üniversitesi
Seminer: “Ebeveyn Figürü Olarak Öğretmen” İzmir Tevfik Fikret Okulları. 24 Haziran 2017


Tv Programları:


Alzheimer. İzmir Ege Tv. (Canlı Yayın)Önce Sağlık Programı, 01 Aralık 2016
Ebeveynlik . Manisa Medya Tv. (Canlı Yayın) Yaşama Dair Programı. 31 Ekim 2017
Psikoloji ve Yaşam. Ege Üniversitesi Tv. (Duygular, Ebeveynlik, Psikoloji ve Sinema, Psikoloji
ve Müzik, Aşk, İlişki Bağımlılığı, Sosyal Medya Bağımlılığı, Alzheimer, Psikoloji ve Edebiyat
konulu programlar ). 2018-2019


Radyo Programları:


Şemalar Ve Şema Terapi. Trt Kent Radyo İzmir. Canlı Yayın. Hayatın İçinden Programı. 4
Ekim 2017
Çocukluktan Yetişkinliğe Taşıdığımız Psikolojik Öğeler. Trt Kent Radyo İzmir. Canlı
Yayın. Hayatın İçinden Programı. 25 Ekim 2017
Kendimiz, Başkaları Ve Sosyal Medya İle İletişim. Trt Kent Radyo İzmir. Canlı Yayın.
Hayatın İçinden Programı. 22 Kasım 2017
Duyguların Anatomisi. Radyo Ege Kampüs, Ocak 2017- Temmuz 2017. (Dönemsel Radyo
Programı)

İzmir Karşıyaka ve Alsancak’ta danışan görmektedir.

Randevu için:

Ofis Telefon: 0 5332068198

0232 381 28 32

Uzman Klinik Psikolog Hasan Arslan Hk. Danışan Yorumları ve tavsiyeler;

Danışan Yorumları ve tavsiyeler;

www.tavsiyeediyorum.com ve www.doktortakvimi.com dan alınmıştır.

Tavsiye ve Teşekkürler

Ayşe ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Ağustos.2016
TavsiyeNo: 89724
Hazırlık sinifindaydim(3 yıl once)herşeyi üst üste geldiği ağlamaktan başka bi r şey yapamadığım bir dönem geçiriyordum daha fazlasını kaldıramayacak kadar yorgun kırgın çaresiz yani umutsuz vakaydim..Nasıl karar verdim inanın hatırlamiyorum kendimi Hasan Beyin odasında buldum ve o gün benim için dönem noktalarından biri oldu .kısaca hikayemi anlatmak istoyorum Hasan Beyin desteğinin bendeki etkisini anlatabilmem için ..Annemin hastalığı dolayisiyla annemle babamın ben 5 yaşındayken ayrılması kardeşimin evlatlik verilmesiyle ben de buyuk halamn desteğiyle okuyabildim(zorlu yorucu üzücü hatta çoğu takıntımin başladığı donem) …Bütün bu yaşanması zor ama iki satıra sığabilinen hikayelerle ancak güvenli bir limanda yuzlesebilirsiniz ,benim limanın Hasan Beyin anlayışlı ,inatci tükenmeyen mücadelesi, her koşulda yalnız olmadığınızı hissettiren sözleri ,kaliplarla baktığınız hissettiğiniz hikayeye farklı bakmayı farklı düşünmeyi hatta öyle ki seans çıkışlarında beyninizin alev alev yanmasına kadar düşündüren hissettiren psikolog ….Öyle ki verdiği ödevle unuttuğumu sandığım igrenc olayı hatırlamaya başlamam, 2 yıl süren seansların sonucunda beni yuzlestirmeye getirecek kadar pişiren mücadele eden ve mesleğine hayran bırakan Hasan Bey , mucizevi bir gelişmeydi…Bana tabularimi (özellikle mükemmel aile) yıkmama yardım eden aslında kimsenin mükemmel bir psikolojiye hayata aileye sahip olmadığını hatırlatan düşündüren adam HASAN ARSLAN teşekkür ederim ve kesinlikle tavsiye ederim ….
blankblankblank
    blank 3 Beğeni

Buse
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Aralık.2015
TavsiyeNo: 83981
Merhabalar, Hasan Bey ile okuduğum okulun sağlık hizmetleri vasıtasıyla tanıştım. Bundan 3-4 sene önceydi. Ben uzun zamandır korku problemi yaşayan bir insanım, bu yüzden birçok psikolog ve psikiyatr ile görüşmüşlüğüm var. Elinde not defteriyle sizi bekleyen, söylediklerinizi not alırken size durumunuz vahimmiş gibi bir izlenim veren birçok doktor gördüm. Hasan Bey kesinlikle onlardan biri değil! Ben gerçekten böyle biriyle sorunlarımı paylaşabilme şansı yakaladığım için çok memnunum. Nasıl desem, size kendinizle sohbet etme imkanı veriyor, ya da her şeyi sesli düşünme imkanı sağlıyor. Hasan Bey benim hayatımda gördüğüm en pozitif ve en ılımlı insanlardan biri. Daha önce kimsenin beni bu kadar yargılamadan, sorgulamadan ve garipsemeden dinlediğini görmedim. Ve sorunları zorlamadan, sıkmadan, zamanla böylesine başarılı çözebilen birini… Size öyle bir yaklaşıyor ki, karşınızdaki bir doktor değil eski bir dostunuzmuş gibi. “Şu şu şuyum var, bu kadar.” dedirtip sonra “Zamanla geçecek, şunları yapalım.” deyip sizi bir sonraki görüşmeye çağırmıyor. Uzun uzun sohbet ediyor, en önemlisi DİNLİYOR. Daha bir görüşmeye gidip de enerji dolu, yüzümde koca bir gülümsemeyle ve güzel umutlarla çıkmadığımı hatırlamıyorum. Böyle insanları bulmak zor, özellikle her şeyin ticarete döküldüğü bu zamanlarda… KESİNLİKLE ve kesinlikle tavsiye ediyorum!
blankblankblank
    blank 3 Beğeni

Derya KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Aralık.2015
TavsiyeNo: 83772
Kendisiyle bir süredir görüşüyorum.Çalıştığım kurumun hekimlerinden biridir Hasan Bey, arkadaşımın tavsiyesiyle kendisinden randevu almıştım. Ilımlı yaklaşımı ve doğru tespitleri ile çok fayda gördüm. Doktor bey oldukça insancıl, tedavi oluyormuş gibi değilde sohpet ediyormuş gibi hissediyor. Bu durumda daha açık ve faydalı hale getiriyor görüşmemizi, aynı zamanda bir anne olarak da kendisinden çok fayda görüyorum. İnsan psikolojisinin her türlü rahatsızlığın kaynağı olduğunu düşünen biri olarak Hasan beyle olan görüşmelerimi çok önemsiyorum.Doğru düşünen ve kendindeki sorunların farkındalığı adına kendisinden çok fayda gördüm. Kendime etrafıma yaklaşımlarımla ilgili doğru tespitler yapabilmem adına oldukça fayda gördüm bu kısa dönemde kendisinden, umarım danışmanlığım devam eder ve daha çok sohpetimiz de kendimi doğru tanıma fırsatı bulurum. Teşekkür ederim kendisine
blankblankblank
    blank 3 Beğeni

Semra DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83711
Kendisinin 1 yıldır danışanıyım.Birçok sorunumu aşmamda bana çok yardımcı oldu.Başlarda görüşmelere önyargılı gitsem de zaman ilerledikçe psikolojik danışmanlarla ilgili önyargımı kırmamda da etkisi büyüktür.Depresif bir ruh haliyle gittiğim görüşmelerden bütün gün yüzümden silinmeyen bir gülümsemeyle çıktığım zamanlar çok oldu.Özellikle de samimi ve esprili yaklaşımı bunda etkiliydi.Kendisine bütün bunlar için teşekkür ediyorum ve kesinlikle tavsiye ediyorum.
blankblankblank
    blank 4 Beğeni

Suheyla
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83290
Hasan beyle terapilerimde gercekten cok fayda goruyorum,guvendigim isini gercekten cok iyi yapan bir psikolog ,problemlerimi kisa zamanda cozume ulastirdik,uslubu tavirlari ile beyefendidir guvenebilirsiniz.Her terapi sonrasi mutlaka geribildirim alir kendine dair eksikleri varsa diye,ve her terapiden yarar gordum diyebilirim. Kendisine cok rahat guvenebilirsiniz anilarinizi paylasmaniz zor olmayacaktir. Bircok hasta gormus ve bircok hasta deneyimi olan birisidir
blankblankblank
    blank 3 Beğeni

Ünal Erdem ELLİ Fotoğraf

Psk.Ünal Erdem ELLİ
Psikolog
Sitemize Kayıtlı Uzman
7.Ekim.2015
TavsiyeNo: 81903
Hasan Bey alanında oldukça yetkin, güncel gelişmeleri takip eden, danışanları ile kurduğu ilişkiler ve onların gelişimi ve iyi hissedişlerine yaptığı katkı konusunda oldukça titiz bir meslektaşımız. Eğitimi ve kendi gelişimine yaptığı sürekli yatırım ile danışanlarına fayda sağlamak için oldukça profesyonel bir çaba sarf etmenin ötesinde danışanlarının kendisi ile yürüttükleri terapi sürecinin etkilerinin takibi ve kazanımlarının kalıcılığı konusunda da oldukça hassas olduğunu belirtmek isterim.
blankblankblankblank
    blank 4 Beğeni

Sevda ACAR Fotoğraf

Uzm.Psk.Sevda ACAR
Psikolog
Sitemize Kayıtlı Uzman
27.Eylül.2015
TavsiyeNo: 81659
Hasan Bey’i gerek akademik anlamda gerek alanındaki yeterliliği anlamında oldukça başarılı buluyorum. Kendisi ile gerçekleştirdiğimiz sohbetlerden kendim adına çok şey öğrendiğimi belirtmek isterim. Mesleki ve kişisel gelişimimde edindiğim birçok bilgi için kendisine teşekkür ederim. Güleryüzü, samimiyeti ve içtenliği ile mesleki disiplini bir araya geldiğinde kesinlikle tavsiye edilmesi gereken isimlerden biri olmayı hak etmektedir. Alanında kendini oldukça geliştirmiş olan Hasan Bey’ in sürekli araştırmaya ve kendini yenilemeye yönelik tutumunu taktir ediyorum. Terapi yeteneği ve bilgisi oldukça güçlü olduğu için ve danışanlarına her daim en iyi hizmeti vereceğine emin olduğum için Hasan Bey’ i kesinlikle tavsiye ederim.
blankblankblankblank
    blank 7 Beğeni

Seda
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Eylül.2015
TavsiyeNo: 81165

Aslında 20 yıllık bir gecikmenin sonunda yani çok daha önce bir yardım almam gerektiği için böyle yazıyorum, Hasan Bey’i tanıdım. Çok zor bir karardı ama artık bir çıkmazdaydım, çırpınıyordum. Kararımı verdim. Çalıştığım kurumda birkaç psikolog bulunuyordu. Hiçbirini tanımıyordum. Hasan Bey’i tavsiye ettiler, randevuyu aldım. İlk görüşmemizde karşılaştığım yüz, masada oturuşu, genç olmasına rağmen deneyimli, uzman olduğunu hissettiğim doğru kişiye geldiğimi duygularım bana söyledi. Çünkü kendimi güvende hissetmiştim. Odasına girdiğimde, gerek duruşuyla gerek ses tonuyla bana güvendesin, yalnız değilsin, sana yardım edecek kişiyim diyordu adeta. Evet benim ilk izlenimim bu oldu. Önceki görüşmelerimizde uzmanlığının verdiği alt yapıyla ve bilgi birikimiyle şemalardan teknik terimlerden bahsetti. Doğru olan buydu bence, ama tecrübesine dayanarak hepimizin, danışanlarının da anlayacağı düzeyde yaklaştığına inanıyorum. İlk görüşmelerimizi hatırlıyorum çünkü kendisi ile iki yıldır görüşmelerimize devam ediyoruz, karamsar, duygularını ifade edemeyen, çekimser ve hiçbir zaman bu duygulardan kurtulamayacağımı düşünüyordum. Hasan Bey bana ben olduğumu, kendime değer vermem gerektiğini, öfke, kızgınlık, nefret, vs. bu gibi olumsuz duygularından da insanın doğal davranışları, tepkileri olduğunu gösterdi. Şunu da söylemeliyim, hiçbir zaman bunu şöyle yapacaksın böyle yapacaksın gibi bir yönlendirmesi olmamıştır. Bu da onun uzman bir psikolog olduğunu göstermez mi? Yine eklemeliyim ki kendisinin edebiyatla ilgilenmesi de onun mesleğine ayrı bir katkı sağlıyor. Kadife ses tonu ile ünlü yazarların kaleminden çıkan özlü sözlerden örnekler vererek sizi kendisi ile sohbette hissettiriyor. Sadece bundan da ibaret değil yaşamdan da örneklerle sizin yalnız olmadığınızı herkesin bir sıkıntısı olduğunu sorunları olduğunu da söylemiştir görüşmelerimizde. Ben de kendimi bu anlamda çok rahatlamış hissederek yanından ayrılmışımdır. İnanıyorum ki her danışanına göre bir yaklaşım ve üslup sergiliyor, onların anlayacağı tarzda yaklaşıyor. Kendisi ile her görüşmemizi iple çekiyorum. Kendime özel bir vakit ayırmış olduğumu düşünüyorum. Hasan Bey de bana her zaman benim özel olduğumu kendimize zaman ayırmamızı bunu hepimizin doğal ihtiyaçları olduğunu söylemiştir. İhtiyaçlar demişken benim unuttuğum hatta insanın dünyaya ihtiyaçları için geldiğini, bunların gayet doğal olduğunu öğretmiş, hatırlatmıştır bana. Hasan Bey hakkında söyleyeceğim anlatacağım çok söz bulabilirim ama uzatmadan kendisini üç kelimeyle tanımlayacak olursam; samimi, içten, güvenilir ve dördüncüyü de ekleyeyim güler yüzlü biridir. Kendisinin ünlü bir yazarın söylediği sözle cümlelerimi noktalamak istiyorum: “güzel günler zorlu dikenli yollardan geçer”. Evet Hasan Bey bu. Kişiliğiyle tecrübesiyle ve anlattıklarımla kesinlikle yardım alabileceğiniz kendisinin yanında rahat hissedebileceğiniz özel bir insan.

▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
blankblankblank
    blank 4 Beğeni

Ruyadandunyaya
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Ağustos.2015
TavsiyeNo: 80875
Merhabalar.. 10 ay önce kendimle ilgili düzeltmem gereken şeyler var dedim ve yardım almaya karar verdim. Yakın arkadaşım uzun zamandır Hasan Bey’in danışanı olduğu için tavsiye üzerine gittim ve görüşmelere başladık. Hasan bey öncelikle bana tanımadığım birine kalbimi açmayı öğretti. Çok kısa bir süre içerisinde yeni bir bakış açısı edindim. Artık başta kendim olmak üzere insanlara, olaylara farklı yaklaşmaya başladım. Bir nevi hayatım kolaylaştı diyebilirim. Hasan bey her şeyden önce anlamaya çalışır. Asla eleştirmez ve akıl vermez. Onun sorduğu sorular benim yolumu bulmama yardımcı oldu, olmaya da devam ediyor. Ben günümüz dünyasında herkesin psikolojik yardım alması gerektiğine inanıyorum. Hepimizin olaylara objektif bakabilen, tecrübesine ve bilgisine inandığımız bir rehbere ihtiyacı vardır. Yolunuz düşerse doğru kişinin Hasan bey olduğunu içtenlikle söyleyebilir, tavsiye ederim.
blankblankblank
    blank 6 Beğeni

Harunb
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Ağustos.2015
TavsiyeNo: 80805
Hasan beyle öğrenci olduğum yıllarda okulumun sağladığı imkanlar sayesinde tanıştım. Hasan beye ilk kez gittiğimde sosyal fobi,kusurluluk, mükemmeliyetçilik, karamsarlık vb. pek çok problemim vardı. Arkadaş edinemeyen ve kendine düşman bir insandım. Yaptığımız görüşmeler sonucu, kendi bilgisi ve tecrübesi ile pek çok problemi aşmam konusunda bana rehber oldu. Benim vazgeçtiğim yerde, o hiç vazgeçmedi. Her düştüğümde nasıl kalkacağımı gösterdi. Zamanla karşımdaki psikolog hiç sahip olmadığım bir ağabey rolündeydi benim için. Ayrıca kendisi gözlemleri ve tespitleri konusunda neredeyse yanılmadığını söylemem de doğru olur. Yani karşınızdaki insan sabah 8 akşam 5 çalışıp ben paramı alıyorum gerisi umurumda olmaz tarzında değil, samimiyeti, bilgisi ve deneyimiyle size yardımcı olmaya çalışan bir kişi olacak. Kendisi hakkında daha yazılabilecek, söylenebilecek çok şey var. Buna eminim ve hiçbiri olumsuz değil. Fakat benim aklıma gelenler bu kadar. İyi ki var.
blankblankblank
    blank 9 Beğeni

Cansev
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Ağustos.2015
TavsiyeNo: 80529
Merhaba, Hasan Beyi tanımadan önce kendimi büyük bir labirentin içinde kaybolmuş ve en sevdiğim şeylerden kopartılmışım gibi hissediyordum başka bir deyişle çaresiz… İki seçeneğim vardı. Ya çevremdeki insanların benim hakkımdaki düşüncelerini, fikirlerini dinleyip serseme dönecek, iyice kabuğuma çekilecektim yada bir uzmandan destek alıp hayatımı sağlam temeller üzerine oluşturacaktım, ben ikincisini seçtim. Ben Hasan Bey ile uzun zamandır seanslara devam etmekteyim kendisinden biraz bahsedecek olursam şunları söyleyebilirim. Herşeyden önce güven duyabileceğiniz bir insan, gerçekten çok zeki, sizin ne cevap vereceğinizi sizden önce tahmin edebilen birisi :), insanları seven, mesleğine son derece hakim, yeniliğe yeni bir şeyler öğrenmeye meraklı ve samimi bir kişi. En önemlisi de sorununuzu nasıl çözeceğini çok çok iyi biliyor, sizin kendinize yıllardır sormaktan kaçındığınız soruları çok farklı bir şekilde soruyor, korkularınızın üstüne gitmenize yardımcı oluyor. Ben hayalimdeki Cansev gibi olamayacağımı düşünürken şimdi yavaş yavaş hayallerimdeki Cansev gibi olmaya başlıyorum, hayallerime adım adım yaklaşıyorum. Hasan Bey kaybettiğim umudu bana geri kazandırdı. Yani seanslara başlamadan önceki ben ile şimdiki ben arasında uçurumlar kadar fark var, kendimi ifade edebiliyorum artık ve bu benim için muhteşem bir şey. Her seanstan sonra hissettiğim mutluluk, hayallerime yaklaşmanın verdiği başarmışlık hissi, olaylara farklı bir pencereden bakabilmenin verdiği huzur, o büyük resmi görebilmek, hissettiğim umudu kelimelerle anlatamıyorum bile. Eğer sizinde içinden çıkamadığınız sorunlarınız varsa ve sizde bunları paylaşacak bir psikolog arıyorsanız başvuracağınız ilk ve (son kişi ) Hasan Bey, ısrarla tavsiye ederim.
blankblankblank
    blank 9 Beğeni

E_b
► Profesyonel Hizmet Alan Danışan
► Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
24.Temmuz.2015
TavsiyeNo: 80302
Hasan Beyle nerdeyse 6 aydır görüşmekteyim. Kendisiyle görüşmeden önce İzmir’in belkide en iyi 3 pisikiyatristi ile farklı zamanlarda yaptığım terapilerin benim için sadece entellektüel görüşme ve günlük sıkıntıları paylaşmaktan öteye gitmemiş olduğunu bu 6 aylık süre içinde fark ettim. Hasan Beyin bana uyguladığı Şema terapi ve Modlar yardımıyla içimdeki o olumsuz seslerin beni nasıl mahvettiğini fark ettirdikten sonra, hayata olan güvenim adeta pik düzeye çıktı. Şimdi artık içimdeki sağlıklı çocuk daha mutlu ve sağlıklı yetişkin daha cesur.İyi ki varsınız Hasan Bey. Kendisini tüm kronik danışanlara şiddetle tavsiye ederim.
blankblankblankblank
    blank 8 Beğeni

M. Berk KARAOĞLU Fotoğraf

Uzm.Psk.M. Berk KARAOĞLU
Klinik Psikolog
Sitemize Kayıtlı Uzman
21.Temmuz.2015
TavsiyeNo: 80249
Değerli meslektaşım, arkadaşım Uzman Psikolog Hasan Arslan yaptığı işi severek ve layıkıyla yapan, İzmir’de çok fazla danışan görmüş, klinik tecrübeye sahip ve bir o kadar her yeni danışanın da mesleğine duyduğu aşk ile beraber terapilerine yön veren bir psikolog. Edebiyat alanında ki sanatçı kişiliğini psikolojik görüşmelerde özellikle şema terapisi ve psikopatoloji bilgisi ile harmanlayıp danışana sağlıklı bir danışmanlık yapması çok önemli bir meziyet. Kendisine mesleki yaşantısında başarılar diler İzmir’de ki danışanlara meslektaşımı seve seve tavsiye edebilirim..
blankblankblankblank
 

b…..

www.doktortakvimi.com’dan alınan yorumlar

 
 

 …daha fazla

Yaklaşık 1 yıldır Hasan Bey’e terapiye gidiyorum. Kendi başıma çözemeyeceğimi anladığım problemim nedeniyle terapiye gitmeye karar vermiştim. 3. seansın sonunda keşke daha önce başlasaymışım dedim. Terapinin bana bir çok konuda katkısı oldu; kendimi daha iyi tanımamı sağladı, olaylara farklı açıdan bakmama yardımcı oldu ve en önemlisi problemimle yüzleşmemi ve çözüme kavuşturmamı sağladı. Bir kez daha Hasan Bey’e teşekkür ediyorum.

 
Görüşü şikayet et

Y

ya…ş

 
 
 

 Konum: başka bir yer • Diğer

Psikolog Hasan Bey ile eşimin özel bir hastanede kemoterapi ve radyoterapi tedavisinin sürdüğü günlerde tanıştık ve kendisinden destek aldık. Aslında eşimin randevusu vardı ama hocamız ben farkında olmadan beni de tedavi altına almıştı. Hastasını ve yakınlarını çok dikkatli bir şekilde dinler not alır.
Hekimliği ve insani yönü çok kuvvetli bir kişiliğe sahip olan Hasan Bey’i tereddüt etmeden herkese tavsiye ediyorum.
İyi ki tanımışız.
On numara beş yıldız birisidir.

 
Görüşü şikayet et

S

s…..

 
 
 

 Konum: başka bir yer • Diğer

Hasan bey ile gorusmemiz üniversite döneminde iken gerçekleşti
Ozamanlar öfke kontrol problemim mevcuttu kaygı problemleri vardı
Üniversite bünyesinde gerçekleşen bir sağlık hizmetiydi randevu alıp gidiyorduk çok faydasını gördüm çok başarılıydı
Ses tonu rahatlatıcı ydi kendimi gerçekten tam bir terapi içinde hissediyordum sıcakkanlı birisidir korkmadan derdimi tasami anlatabildim
Sonrasında kendisi ege noroloji bölümünde araştırma yapan bir psikolog oldu ve eski işine ara verince gorusmemiz bitmiş oldu
Ancak kendisi yine birkaç danışanın ile hastane bünyesinde arta kalan zamanlarında bize yardımcı oldu
Saolsun başarılı ve iyi niyetli bir terapist yolunun açık olmasını temenni ederim yardımları için çok teşekkür ediyorum

 
Görüşü şikayet et

C

c…..

 
 
 

 Konum: başka bir yer • Diğer

Hasan bey ile tanışmadan önce birkaç kez daha psikoloğa gitme girişimim olmuş ama devamını getirmemiştim. Hasan bey ile ilk görüşmemizde de aklımda birçok şey vardı ve nereden başlamam gerektiğini bilmiyordum ben sadece anlatmaya başladım sonra Hasan beyin mükemmel teknikleri ile ilk önce benim için en önemli olanından başladık sonra o içinden çıkamadığım sorunları birer birer konuştuk. Aslında bizim görüştüğümüz konu çok soyut bir konu üzerineydi ve bir sonuca ulaşabileceğimi sanmıyordum korktuğum şeyleri yaşayasıya kadar. Ben kaybetme korkusu üzerine destek almıştım ve korkuyu had safhada yaşıyordum, annem nadir bir kanser türüne yakalanmıştı ve ben herşeyi ilk kez yaşıyordum ve yalnızdım yalnız hissediyordum… Annemi kaybedersem babamı kaybedersem aklımdan bundan başka birşey geçmiyordu… Anlatgabi,leceğim herşeyi anlattım kaybetme korkusunun yanısıra özgüven konusunda da çok desteğini aldım Hasan beyin… Ben yalnızken tek başımaykende birşeyler yapabileceğimi, ayakta durabileceğimi gösterdi… Gün içinde kendimle başbaşa olduğum zamanlar oluşturmamı istedi, ufak adımlarla yapmaktan çekindiğim şeyleri yaptırdı ve en önemlisi de anlatmak istemediğim bazı şeyleri anlatmak için zorlamadı , yanlış anlaşılmaktan çekindim ama bana hep sen anlatmak istersen anlatırsın zaten kararına saygı duyuyorum dedi, bu bir danışan için çok güzel birşey. Ve en önemli de hayatıma bir bakış açısı kattı hiçbir duygu sonsuza dek sürmez demişti bana bu benim için mükemmel bir bakış açısı oldu… Kaybetme korkusu seanslar bittikten sonra kaybederek yaşadım… Tüm duyguları yaşamak için izin verdim kendime çünkü öyle öğrendim ve daha kolay kalktım ayağa ve gördüm ki ayaklarım üzerinde çok sağlam duruyormuşum…
Birde ben her görüşmemizden sonra o seansta konuştuklarımızı bir deftere not ederdim, şimdi o yazdıklarıma bakıyorum nerden nereye gelmişim diyorum…
İyiki diyorum yolum Hasan bey ile kesişmiş, güzel sohbetlerde bulunmuşuz

 
Görüşü şikayet et

A

a…..

 
 

Ben üniversite döneminde İzmir’de yaşıyorken gitmiştim.O dönem çok memnundum Hasan Bey’den.Yaklaşımından da memnun kaldım.O dönem daha çok küçük yaştaydım ve bir problem yaşıyordum.Bu problemle ilgili güzel gelişmeler oldu.Beni o süreçte çok rahatlattı.Üniversite süreci sıkıntılı bir süreçti.Kendisine danıştığım süre içerisinde yaşadığım bütün sıkıntılı süreçleri daha rahat atlatmamı sağladı.Farklı bir şehire taşınmıştım. Farklı bir danışman da tercih edebilirdim fakat ben kendisinden çok memnun kaldığım için kendisiyle onlıne olarak destek almaya devam ettim.

 
Görüşü şikayet et

H

h…..

 
 

Ben Hasan Bey’den çok memnunum,bana çok büyük destekleri oldu.Ben kanser hastası bir insanım,kendisinin bana çok büyük yardımları oldu,çok anlayışlı,işinde başarılı bir danışman.Onkoloğum önerdi.Görüşmeden sonra çok daha rahatım,ölüm korkusu vardı bende rahatsızlığımdan dolayı, atlattım. Allah’a şükür onu yenmemi sağladı,çok rahatlıyordum görüşmelerden sonra.Ölüm korkumu yendirdi bana.Annemle küçük bir problemim vardı, o konuda beni rahatlattı.Benim de değerli oduğumu anlattı bana.

 
Görüşü şikayet et

Z

z….e

 
 
 

 Konum: başka bir yer • Diğer

Hiç beklemediğim bir anda ,beklemediğim şekilde kanser olduğumu öğrendim. Çok acı veren bir süreçti.Kanseri kabullenmemin ardından Hasan beyle tanıştım.Bana kimsenin yardım edemeyeceği önyargısıyla içeri girdim .İlk görüşmemizde yanıldığımı anladım
Hasan Bey ‘i gercekten özel kılan birşeyler var.güven veren bir duruşu ,yargılamadan sizi dinlemesi,aslında, söyleyebildiklerinizden daha çok söyleyemediklerinizin olduğunu anlaması,hep gülen bir yüzünün olması (ki aslında psikologlar danışan için ne kadar önemli oldugunu bir anlasalar) ,sorunlarımızın aslında bizden çokta güçlü olmadığını,asıl güçlü olanın bizler olduğunu göstermesi,tavsiye ettiği kitaplarla hayatıma yeni kapılar açması.
İnanın o kadar iyi geldi ki..suçluluk duyduğum bir çok konuya farklı bakmamı sağladı.Ve bana verdiği tavsiyelerle kendimi onarmaya çalışıyorum..Belki hâlâ emekleme devresindeyim,ama en kısa zamanda yürüyecegime inanıyorum. Teşekkürler Hasan hocam.Herşey için..iyi ki sizi tanımışım..

 
Görüşü şikayet et

S

s…..

 
 
 

 Konum: başka bir yer • Diğer

Hasan Bey ile hayatımın en karışık olduğu, artık içinden çıkılmaz bir döneminde tanıştım. Yıllar önce yapılması gereken, sürekli geciktirmiş olduğum tedavimin dönüm noktasında. İlk randevumda, psikologlar, danışman saatleri vs öncesinde oluşan ön yargılarım onun odasının kapısından girmemle değişti. Çünkü karşımda güleryüzlü, samimi ve içten bir insan duruyordu. Ayrıca ses tonunu da unutamıyorum. Evet doğru yere ve doğru kişiye gelmiştim. Kendimi güvende hissettim. Düşüncelerimi ve hislerimi ilk etapta paylaşamasam da o , teknik yöntemleriyle, konuşmalarıyla zaten bunu sağlamıştı. Kendisiyle yaklaşık iki yıl görüştük. Her görüşmemizden sonra kendimi farklı bir şekilde hissettim. Öncelikle yıllardır oluşan öğrenilmiş davranışlarımızın kolayca değiştirilemeyeceğini ama bunun imkansız olmadığını da hatırlattı. Hayatımda kendime, içimdeki çocuğa değer vermeyi öğretmeye çalıştı. Bunu o güvenilir kişiliğiyle, ses tonuyla, davranışlarıyla gerçekleştirdi. Bir danışan her zaman karşısında uzmanlıktan, teknik terim ve yöntemlerden daha çok, rahat hissedebileceği, konuşabileceği ve güvenebileceği babacan, samimi bir kişi görmek ister. Bu söylediklerimin hepsi zaten onun kişiliğinde var. Bunun yanı sıra alanında uzman olduğunu kullandığı yöntemler, disiplin ve önerdiği kitaplar sayesinde anlıyorsunuz. Her görüşmede notlar alıp dosya hazırlıyor görüşme öncesinde geçmiş görüşmelerimin değerlendirmesini yapıyordu. Hasan Bey diyemeyeceğim hocamız bizim o, oğlumun da danışmanlığını yaptı. Oğlumla her seferinde görüşmenin nasıl geçtiğini sorunca oradan ayrılmak istemediğini, onunla konuşmanın kendisine çok iyi geldiğini anlatırdı. Hatta bizim kurumdan başka bir yere geçiş yaptığında çok üzülmüştük. Şunu da belirtmek isterim ben başka bir psikologa gidemedim. Nedeni aynı sıcak ve samimi güven ortamını bir daha bulamayacağımdan olsa gerek. Ailevi problemlerimizde eşimle de görüşüp aile terapisi uyguladı. Onun bir bütün olarak sorunun kaynağına inmeyi hedeflediğini görüşmelerimizde anlıyordum. Anlatmak istediklerim inanın sayfalar sürer. Kısacası benim, oğlumun ve eşimin üzerinde derin bir iz bırakmış, yazarken bile duygulandığım insan gibi aileden biri gibi ama yanlış anlaşılmasın her zaman pozitif ve bilimsel yaklaşımıyla uzman bir kişi olarak izler bırakmıştır. Önerdiği kitapları ve alıntı yaptığı şiir ve makaleleri okumaya devam ediyorum. Beni o şekilde iyileştirdi. Her zaman teşekkür ediyorum, minnettarım kendisine. Bu arada herkese kendini iyi hisseden herkese onunla mutlaka bir şekilde bir yerlerde görüşmesini tavsiye ederim.

 
Görüşü şikayet et

A

a…..

 
 

Hasan Hocam işini çok iyi yapan, her şeyin farkında olan ve çok yönlü olduğunu düşündüğüm bir uzman psikolog. İlk başladığım günden sürecimin sonuna kadar oldukça güzel yollar katedip iyi seviyelere geldik sayesinde. 3-4 yıl kadar belirli periyotlarla görüşmeyi devam ettirdik. Sosyal fobim vardı, kalabalık ya da yeni ortamlarda duramıyor, topluluk içinde kendimi rahat hissedemiyordum. Şimdi hepsini bilerek ve farkında olarak hareket ediyorum. Özgüven sahibiyim diyebilirim. Kendisinin de bu konuda iletişimi oldukça samimi ve gerçekçiydi. Bir danışan-danışman ilişkisinden ziyade arkadaşça yaklaşıyor size.

 
Görüşü şikayet et

H

h….t

 
 
 

 Konum: başka bir yer • Diğer

Üniversitenin 1. sınıfına gittiğim dönemde Hasan Bey’le tanışma fırsatı yakaladım. Sosyal fobi ve mükemmelliyetçilik gibi problemlerim vardı. Psikologlardan hep çekinirdim. Ancak Hasan Bey’le tanıştığım zaman benim için bir dönüm noktası olacağını hissettim. Sıkıntılarımı bu kadar rahat anlatabileceğimi tahmin etmiyordum. Sosyal fobim daha çok kendini okulda göstersede normal hayatta da mevcuttu. En baştan başlayarak, en küçük kaygımdan en büyük kaygıma kadar hepsinin üstüne gideceğime Hasan Bey çok inanıyordu. İnanmayan ben de artık Hasan Bey’in sayesinde inanıyordum.Beni kardeşi gibi hissetmesi beni mutlu ediyor ve kendimi güvende hissediyordum. Her hafta kaygılarımı yenmeyle ilgili görevler veriyor ve onları yapıyordum. Çok kısa bir süre içerisinde yeni bir bakış açısı edindim. Hayatımın değiştiğini hissetmek gerçekten mutluluk verici. Her sorun yaşadığımda, motivasyonum düştüğünde Hasan Bey’le görüşürdüm ve bambaşka biri olarak yanından ayrılırdım. Hayatımın en iyi okul yıllarını Hasan Bey sayesinde geçirdim ve okulumda iyi bir derece elde ettim. Samimi, içten, güleryüzlü ve çok güvenilir biridir. Benim için gerçekten çok özel biri.

Randevu için:

Ofis Telefon: 05332068198

Kurucumuz Uzman Klinik Psikolog Bayram Şimşek’ten online randevu almak  ve daha fazla danışan yorumları için; https://www.doktortakvimi.com/bayram-simsek-2/psikoloji-pedagoji-aile-terapisi/izmir ve https://www.tavsiyeediyorum.com/psikolog_24459_bayram_simsek.htm linklerine tıklayınız.