İyi bir hizmet almak istiyorsanız ödeyeceğiniz ücreti biraz yüksek tutmak zorundasınız. Çünkü yanlış söylenmiş bir söz ya da yönlendirme sizin tüm hayatınızı etkileyebilmektedir. İzmir Psikolog ücretleri 2023  ( 550 ₺ ila 1250 ₺  arasındadır.) sezonunda yoğun enflasyon ve zamlardan nasibini almıştır. Psikoloji bireyler veya grupların davranış biçimlerini inceler. Öğrenilen bilgiler ve becerilerle bu davranışların nedenlerini anlamaya çalışıp çözüm üretilir. Doğru bir İzmir psikolog seçmek, psikoloğa başvurma kararının ardından gelen ilk konudur. Doğru tercih, danışan için hem zaman hem de ekonomik anlamda bir yarar sağlamaktadır. Öncelikle psikoloğun lisans ve yüksek lisans diplomaları olduğundan emin olunmalıdır. Çünkü meslek yasasına henüz sahip olmamalarından dolayı, alanında uzman olmayan, psikoterapi eğitiminden uzak kişiler terapi girişimde bulunabilmektedir ve bu insan sağlığını olumsuz etkileyecek sorunlara yol açabilen bir husustur.

        Bu yazımız da Türkiye de 2023 psikolog, psikiyatrist, pedagog, aile terapisti ücretleri ile ilgili önemli illerimizin ve Türkiye geneli ruh sağlığı hizmeti veren kurumların fiyat listesini bulabileceksiniz. Aynı zamanda İzmir en iyi psikolog kriterleri, İzmir psikolog yorumları ile ilgili de bilgi bulabileceksiniz. İzmir’de birçok psikoloji ve psikolojik danışma merkezi bulunmaktadır. Psikoloji hizmeti ücretleri 2023’de kurumlara ve psikologlara göre değişkenlik göstermektedir. Bireysel psikoterapi fiyatları 2023’de bazı kurumlarda 350.00 ₺’den başlarken 1150.00 ₺’ye kadar değişmektedir. İzmir’de psikiyatristlerin seans ücretleri  psikolog fiyatlarına göre daha pahalıdır. İzmir özel psikiyatrist seans fiyatları 2023’de minimum 450.00 TL ile 1800.00 TL arasında değişmektedir.

     İzmir psikoloji merkezi ve psikolog listesi için tıklayınız: https://izmirpsikoloji.com/izmir-psikoloji-merkezi/ Psikolog psikoterapi seans ücretleri maalesef çok ucuz değildir. Ama aradığınız psikolog İzmir içerisinde her keseye uygun bulunabilir. İzmir psikoloji merkezi konusunda da çok zengin bir şehirdir.  Psikolog fiyatları ve ücretleri araştırırken en çok karşınıza çıkacak olan merkezler Alsancak, Karşıyaka, Bornova, Bostanlı, Bayraklı, Gaziemir olmak üzere psikoloji merkezleri buralarda daha çok yoğunluk göstermektedir.

NOT: Kurumumuzda kredi kartı/eft/havale ödemelerinden komisyon  (“%0” ) alınmamaktadır.

İzmir Pedagog listesi için tıklayınız: https://izmirpsikoloji.com/izmir-en-iyi-pedagog/

Kurumumuz: Ege Pozitif Psikoloji Merkezi

İzmir’de merkezi Karşıyaka olmak üzere 4 farklı ilçe ve merkezde de belirli günler İzmir pedagog ve yetişkin psikologları ile hizmet vermektedir. Ege Pozitifin en büyük farkı belli alanlarda uzmanlaşmış geniş bir kadroya sahip olmasıdır. Mesela 0-12 yaş grubu için uzmanlaşan ve sadece bu yaş grubu ile çalışan bir uzman vardır. Kurumda;

 • Evlilik ve çift terapisi
 • Uzman çocuk ergen psikoterapisi
 • Emdr terapisi
 • Oyun terapisi
 • Çocuk değerlendirme ve zeka testleri
 • Cinsel işlev bozuklukları ve cinsel sorunlar
 • Yetişkin psikolojik sorunları

gibi bir çok alanda uzmanlaşmış geniş kadrosu ile Ege Pozitif İzmir’lilere hizmet vermekten keyif alan geniş bir ailedir.

İzmir Psikoloji Hizmetleri Veren Kurumların Fiyatlandırma Listesi

İzmir Psikolog ücretleri 2023 de ne Kadar? Saatlik ücretlendirmeler farklı şekilde eklenmiştir.  

Seans saati 2023 minimum Ücretler 50 – 60 dakika 2023 maximum Ücretler 50 – 60 dakika    
İzmir psikolog ücretleri 100.00 Türk Lirasi 650.00 Türk Lirası    
İzmir pedagog fiyatları 100.00 TL 500.00 TL    
İzmir psikiyatrist ücretleri 250.00 TL 900.00 TL    
İzmir aile ve çift terapisi ücretleri 100.00 TL 450.00 TL    
Online terapi ücretleri 45.00 TL 500.00 TL    
İzmir cinsel terapi Ücretleri 80.00 TL 500.00 TL    

 

Psikolog

Ecem Hazel Soyalp

Aile Danışmanı & Emdr Terapisti

1989 doğumlu, Evli, iki çocuk annesi olan psikolog Ecem; 2012 yılından bu yana psikoterapi yapmaktadır. Yetişkin, çift ve emdr terapisi üzerine uzmanlaşmıştır. Hakkında ve daha fazlası için tıklayınız.

Uzman Klinik Psikolog

Bayram Şimşek Hk. Yorumlar için tıklayınız

Emdr & Cinsel Terapist

İzmir En İyi Psikolog Ararken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kaliteli ve İzmir’de en iyi psikolog diye ön plana çıkan psikologların özellikleri ve arayacağınız kriterler:

 • Psikoloji alanında yüksek lisans yapmış olması
 • Lisans eğitimini psikolojik danışmanlık ya da psikoloji olması
 • Bir çok özel psikoloji eğitimi almış olması
 • Bu alanda bir çok danışan görmesi
 • İncelediğiniz uzman psikoloğun danışan yorumları olması
 • Uzmana baktığınız da duygusal bağ ve sıcaklık hissetmeniz
 • Belli bir alanda uzmanlaşmış olması yani; hem çocukla hem ergen ile hem yetişkin ile çalışan bir uzman en iyi psikolog kriterinde eleyeceğiniz ilk kişi olmalıdır. Çünkü bir kişi her alanda çok iyi olamaz.
 • En az 3 – 4 yıllık tecrübesi olması

  İyi bir psikolog için en az 650 Türk Lirası ve üstünü gözden çıkarmanız gerekir. Çünkü insan psikolojisi dipsiz bir kuyu ve engin bir denizdir. İzmir de talep gören bir uzman hem yoğun hem de bir çok danışan ve insan geçmişi dinlediği için sorun çözümü ve yönlendirmesinde daha hızlı yol alınabilir. İzmir en iyi psikologlar  aslında sizin sorununuzu daha hızlı ve daha etkili bir şekilde çözer ve aslında uzun vadede sizin için daha karlı bir yatırım olur. Ege Pozitif Psikoloji’de bireysel psikolojik danışma seans ücretleri 450.00 TL ile 1200.00 TL arasında değişmektedir. Kurumumuzda durumunuza, çalışılan konuya ve maddi durumunuza göre psikolog bulabileceğiniz bir düzen kurulmuştur. İzmir Psikolog Ücretleri 2020

İzmir Pedagog Seans Ücretleri 2023

İzmir pedagog seans fiyatları yine bir çok kurumda farklılık göstermektedir. İzmir’de pedagog ücretleri 300 ile 1000 TL arasındadır. Ege Pozitif Psikoloji Merkezimiz’de ise pedagog ücretlerimiz 450.00 TL ile 850.00 TL arasındadır.

İzmir Evlilik Terapisti Fiyatları 2023

Evlilik ve çift terapileri bireysel terapilerden biraz daha uzun sürmektedir. Bireysel psikoterapi ortalama 45-60 dakika arasında olurken, aile ve evlilik terapisi 50 dakika ile 90 dakika arasında değişmektedir. Doğal olarak çift terapisi hem özel bir uzmanlık gerektirmesi hem de bireysel terapiye göre daha zor olmasından dolayı İzmir’de evlilik terapisi fiyatları 650.00 TL ile 1250.00 TL arasında değişmektedir. Ege Pozitif Psikoloji’de evlilik ve çift terapisi seans fiyatları 550 TL ile 1150 TL arasında değişmektedir.

İzmir Özel psikolog Ücretleri Ödemesi Nasıl Yapılır?

Ege Pozitif Psikoloji’de seans ücretleri nakit, havale, eft ve kredi kartı şeklinde ödeme yapılmaktadır. Kredi kartı ödemelerinden herhangi bir fark alınmamaktadır. İzmir psikolog ücretleri 2023 yılında şimdiye kadarki en yüksek zam alan bir yıl olmuştur.

 

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir