Psikolog

Ecem Hazel Soyalp

Aile Danışmanı & Emdr Terapisti

Evli, iki çocuk annesi olan psikolog Ecem; yetişkin, çift ve emdr terapisi üzerine uzmanlaşmıştır.

 

DANIŞAN YORUMLARI

Ecem Hazel Soyalp danışan yorumları tavsiyeediyorum.com ve doktortakvimi.com dan aınmıştır.

A….

Doğrulanmış kullanıcı

Konum: Ecem Hazel Soyalp • Diğer

Ecem hanım ile bugün 3. görüşmemizi gerçekleştirmiş olmamıza rağmen nokta atışı tespitleriyle farkındalığımı arttırdı. Almış olduğum karar neticesinde ne kadar doğru bir seçim yaptığımı gördüğüm için şanslı hissediyorum ve kendisiyle çalışmaktan son derece mutluyum. Teşekkürlerimle

 H…
Konum: Ecem Hazel Soyalp • Randevu

Engelleri aşmakta kendinize olan inancinizla birlikte Sizin, Siz olmanızda kendinize güvenme yolculuğunda uzmanlığı ve insanlığı ile güven veren Harika bir Yol Arkadaşı…
Daim olması dileğiyle…
İYİ Kİ ECEM hanım…

 G…
Doğrulanmış kullanıcı

Konum: Ecem Hazel Soyalp • Randevu

Teşhisi konulmuş bipolar bozukluğum var. Uzun yıllar inişli çıkışlı bir tedavi süreci yaşadım. Hastalığın hayatıma yaşattığı olumsuz etkilerden dolayı ciddi sıkıntılar yaşadım. Başta ben ve ailem bu sıkıntılardan çok kötü etkilendik. İlaç tedavime destek olarak Ecem Hanım’la başladığım terapi süreci, 20 yıldır gittiğim onlarca terapistin aksine, hayata çok olumlu ve farklı yönlerden bakmama vesile oldu. Daha önceki gittiğim psikologların aksine Ecem Hanım, seans esnasında sizin bir insan olduğunuzu hissettiriyor.

 H…
Doğrulanmış kullanıcı

Konum: Ecem Hazel Soyalp • Psikoloji Randevusu

Dış görünüşüm ile ilgili bazı takıntılarımı sebep göstererek başlamıştım. Daha sonrasıda kendimi ifade ettikçe fark ettik ki daha farklı ve çocukluk travmalarına dayanan bir sorunum varmış. Terapi seansların her birinde ailem ve çevrem hakkında farkındalığım artarken kendimi de daha yakından tanıdım. Aynı zamanda her duygumu ifade edebilmeyi öğrendim. Sonucunda da Ecem hanımla birlikte yaptığımız düzenli randevular yaklaşık 1 yılda büyük bir dönüşümü gözler önüne sermiş oldu diyebilirim. Hem arkadaşlarım hem ailem en önemlisi de kendim buna şahit oldum. Şimdi ise tedavim bitti. Her şey için teşekkür ediyorum kendisine.

 F….
Doğrulanmış kullanıcı

Konum: Ecem Hazel Soyalp • Bireysel Terapi

Ben yaklaşık 9 aydır Ecem hanımdan psikolojik destek alıyorum. Önceden yalnız başıma yaşamaktan çok korkardım fakat ben artık İstanbul’da tek başıma öğrencilik hayatı yaşıyorum ve bu süreçte karşıma çıkan tüm zorlu süreçlerin üstesinden en sağlıklı şekilde gelebildim. Eskiden bir türlü üstesinden gelemediğim ve beni çok zorlayan düşüncelerimin üstesinden gelebildim. Ben artık korkularımı en doğru şekilde yönetebiliyorsam ve hayatım da karşılaştığım zorlukların üstesinden gelebilen güçlü bir bireysem tüm bunları Ecem Hanım’a borçluyum. Kendisi hem psikolog olarak çok başarılı hemde kişilik olarak çok iyi bir insan.

 G…
Doğrulanmış kullanıcı

Konum: Ecem Hazel Soyalp • EMDR Terapi

Ne yaptığını kesinlikle bilen ve emin adımlarla ilerleyen bir hekim. Ecem hanımla ilk başladığımız seansta bu yana farkındalıklarımın artmasına sebep oldu. Çok memnunum

 S…
Doğrulanmış kullanıcı

Konum: Ecem Hazel Soyalp • Bireysel Terapi

Psikoterapi sürecine başlama sebebim panik-atak problemimle baş edebilmek ve özellikle özgüven eksikliğinin temelinde yattığı olumsuz duygularımı yenebilmekti.Yaklaşık bir yıldır seanslara katılmaya devam ediyorum,özellikle panik atak problemimi tamamen yendim.Her seansımızın bana bir çok olumlu şey kattığını düşünüyorum.Ecem Hanım alanında başarılı,anlayışlı ve empati yapabilen bir uzman.

E…

Psk. Ecem Hazel Soyalp

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Terapi sürecinde ki çaba ve azminizden dolayı sizi kutluyorum. Aldıklarınızı dönüştürme konusunda çok sarf ettiniz. sürecinize eşlik etmeme olanak sağladığınız için teşekkür ederim.

F….

Doğrulanmış kullanıcı

Konum: Ecem Hazel Soyalp • Psikoloji Randevusu

Ecem hanıma yaklaşık iki senedir gidiyorum. Sağlığım ve özel hayatımla ilgili zor bir dönemim oldu. o süreçte tanıştım kendisiyle. hayata ve kendime olan bakış açım yeniden şekillendi. problemlerle başetme kapasitem arttı. Ecem hanım sayesinde artık hayata daha farklı bakıyorum ve kendimi daha güçlü hissediyorum. Kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

 D…
Doğrulanmış kullanıcı

Konum: Ecem Hazel Soyalp • Psikoloji Randevusu

Ecem hanım ile seansa başlamadan önce işimle ve özel hayatımla ilgili çok büyük sıkıntılarım vardı. İlk başlarken çok tereddütlüydüm. Sürekli erteliyordum. Bir gün internette gezerken karar verdim. Kendisinin sosyal medyadaki çalışmaları bana güven verdi ve terapi sürecine başladım. İlk gittiğim andan itibaren çok güzel bir süreç geçirdim. Ecem hanım bana güven veren, alanında uzman bir psikolog. 4 haftalık bir süreç geçirdik ve sürecimiz devam ediyor. Seanslardan sonra daha özgüven sahibi oldum. Öncesinde istediğim bir şeyi talep etmekten çekinirdim ama şimdi öyle değilim. Ben kendisinden memnun kaldım.

 S….
Doğrulanmış kullanıcı

Konum: Ege Pozitif Psikoloji • Bireysel Terapi

Birkaç aydır Ecem Hanım’dan annemle birlikte yas sürecimizle ilgili destek alıyoruz ve bu sayede bu dönem bizim için daha farklı geçiyor. Ayrıca. kendisinin yönlendirmeleriyle bu süreçte kendimizle ilgili birçok farklı şeyi keşfettik ve görüşmelerimiz hala devam ediyor Olaylara çok profesyonelce yaklaşıyor ve sizi gerçekten anladığınızı hissediyorsunuz. Kendisi her zaman yardıma hazır ve görüşme sırasında kendinizi çok rahat ediyorsunuz. İyi ki Ecem Hanım’la karşılaşmışız diyorum ve herkese öneriyorum.

 E….
Doğrulanmış kullanıcı

Konum: Ege Pozitif Psikoloji  Bireysel Terapi

Ecem hanıma yaşantımı rahatlatmak ve daha sürdürülebilir hale getirmek için gittim. Hayatımı ve duygularımı anlamam konusunda yönlendirmelerde bulundu ve farkındalığını arttırdı. Sürecimiz hala devam ediyor. Başarılı şekilde sonlandırmama yardımcı olacağı konusunda güveniyorum.

 F…
Doğrulanmış kullanıcı

Konum: Ege Pozitif Psikoloji  Aile Terapisi

Ecem hanıma çift olarak yaşadığımız sorunlara çözüm için gitmiştik fakat sorunlarımızı çözüp bize göremediğimiz aslında yaşamamız gereken şeyleri bizim aramıza bir hiçkimse gibi girip gösterdi.İlgisi ,çözümlemeleri ve tavsiyeleri gerçekten doğru ve güzel. Mantıklı ve saygıyla yaşamak isteyen herkesin ihtiyacı olan bir destekçi.Çift olarak danışmayı düşünenlere öneriyoruz.Teşekkürler.

Psk. Ecem Hazel Soyalp

Değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim.

D…

Doğrulanmış kullanıcı

Konum: Ege Pozitif Psikoloji  Aile Terapisi

Çift olarak yaşadığımız bir sorun sebebiyle Ecem hanıma danıştık , bizi özenle dinleyerek sorunumuz hakkında ve çözümü ile ilgili bizi bilgilendirdi.
Eşimle birlikte çok memnun kaldık ve terapi sürecimize Ecem hanım ile devam etmeye karar verdik .
Umuyorum ki en kısa sürede sonuç alacağız

Psk. Ecem Hazel Soyalp

Değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim.

F…

Biz çift terapisi olarak başladık Ecem Hanım’a.Bizi baya yola koydu.Eşimin ve benim bakış açım değişti.Evliliğimizi kurtardı.Ecem Hanım sorunu alıp yumuşatıyor ve size bir yol çiziyor.Çok güleryüzlü, ilgili, saat konusunda ne zaman arasak bize yardımcı olmaya çalıştı.Çalışma saatleri dışında da her zaman bize destek oldu.Hala görüşüyoruz kendisiyle.Problem gördüğüm arkadaşlara da Ecem Hanım’ı öneriyorum.

Psk. Ecem Hazel Soyalp

Görüşleriniz için çok teşekkür ederim .

ö…..

Kaygı bozukluğum vardı.Özellikle uçak korkum vardı.Ecem Hanım’a geldim ve bana baya yardımcı oldu.Şu anda uçak korkumu yendim ve artık kaygı seviyem olabildiğince düştü.Farklı konularda da devam ediyorum kendisiyle.Çok memnunum.Kendisi çok profesyonelce yaklaşıyordu.Bu çok güzeldi.Kesinlikle yargılayıcı bir davranış görmedim.Gayet sıcak ve aynı zamanda profesyonelce davranış gördüğüm için devam ediyorum. Tedavi olabildiğimi görüyordum.Bu yüzden halen devam ediyorum.Bir iki kere uçağa binecektim ve panik atak yaşamıştım.Bu durumlarda da her zaman kendisine ulaşabildim.

Psk. Ecem Hazel Soyalp

Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim.

E…

Benim panik atak durumum vardı.O yüzden kendisiyle iletişim haline geçtim.Bana iyi geldi.Tavsiye edebilirim kendisini.Benim uçak korkum vardı, psikolojik bazı sorunlarım vardı.Ecem Hanım’ın konuşmalarından sonra uçak korkusu olayında daha rahat uçağa binebildim.Aralıklarla görüştüm kendisiyle.Baya bir etkisini gördüm.Rahatlattı beni.Karşılıklı konuşurken anlatımı çok rahatlatıcı bir ortam yaratıyor.Sakin.Benim seviyeme inip çıkabiliyor.Kesinlikle tavsiye ediyorum kendisini.

Psk. Ecem Hazel Soyalp

Değerli görüşleriniz teşekkür ederim.

f…..

6 yaşındaki çocuğumuz ile alakalı Ecem Hanım’dan yardım aldık.Bizi gerçekten çok doğru yönde yönlendirdi.İlkokula başlama sürecinde bize çok çok yardımcı oldu.Davranışları açısından, bizim ebeveyn olarak çocuğa davranışlarımız açısından baya yararı oldu.O yüzden ara ara yine gidiyoruz Ecem Hanım’a.Çok çok memnun kaldık.Bizi o kadar rahatlattı ki görüşmelerimizde, o yüzden her görüşmeden çıktığımızda kafamızda hiçbir soru işareti kalmadı.Anne ve çocuk olarak bir sürü soru işareti vardı.Kafamızda hiçbir soru işareti kalmadı. Hem psikolojik anlamda hem de dersleri konusunda evin içinde de ,okulda da çok daha iyi yönde ilerleyebiliyor çocuğumuz. Ecem Hanım’ın çocuğumuzla iletişimi de çok çok iyi.Dikkati dağınık bir çocuktu.Ecem Hanım kendisini çok iyi bir şekilde dinletti.Çok iyi sonuçlar aldık.Çok çok tavsiye ediyoruz kendisini.

Psk. Ecem Hazel Soyalp

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

e…..

2.sınıfa giden bir oğlum var.Onun için ödev konusunda nasıl davranmamız gerekir,dikkat konusunda nasıl hızlanabiliriz anlamında terapiler almıştık Ecem Hanım’dan.Bunun sonrasında çift terapisi de aldık.Hem çocuk üzerinde hem de ilişkimiz üzerinde çok güzel geri dönütler aldık.Ecem Hanım bize çok yardımcı oldu.Ara ara terapilere devam ediyoruz. Ecem Hanım kişiyi çok iyi anlayan ve kendimizi çok rahat hissetmemizi sağlayan, bir arkadaş gibi yakın hissederek yaklaşan biri. Elektriği çok pozitif olduğu için kendimizi çok yakın hissettik.Kendimizi daha rahat ifade edebilmemizi sağladı.Çok sempatik ve enerjisi çok yüksek olduğu için çocuğun seviyesine indi ve onun dilinden konuştu.Onun anlayacağı dilden anlattı.Oğlumdan bir daha gidelim geri dönüşünü aldım.Ecem Hanım’a geldiği için çok mutlu.Kesinlikle tavsiye ediyorum kendisini.

Psk. Ecem Hazel Soyalp

Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim.

b…..

Ecem Hanım ile yaklaşık 6-7 seans yaptık.Hem özel hayatımda, hem de iş hayatımda,kişisel ilişkilerimde hayır diyememe sıkıntım vardı.Özellikle bu konuda yaptığımız çalışmalar sonucunda iyi bir yol kat etmiş durumundayım. Biraz daha özel hayatımda, kişisel görüşlerimi, düşüncelerimi rahat ifade etme konusunda yol kat ettim kendisiyle.Güzel bir süreç oldu.Olumlu yönde ilerliyorum ve devam etmeyi düşünüyorum.Ecem Hanım karşısındaki kişi ile iyi iletişim kuran bir bayan.İnsan ilişkileri,yaklaşımı çok pozitif.Her şeyden önce dinliyor ve gerçekten olumlu yönde yönlendirmeler yapıyor.Eksiklerime dikkat ederek gereken noktalarda beni uyarıyor.Çok canayakın,herhangi bir sıkıntımda zaman zaman ulaşabiliyorum kendisine, yardımcı oluyor. Yakın ilişki kurmak konusunda sıkıntı yaşamıyorum.Enerjisinin sıcak ve güleryüzlü olması en önemli etken.

Psk. Ecem Hazel Soyalp

Değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim.

s…..

Biraz daha farkındalığım arttı ve bakamadığım bir gözle görmemi sağladı.Ben çok pozitif bir enerji aldım.Yaklaşımı ve tutumu çok iyiydi.Gayet faydasını gördüm.Desteği benim için yeterli oldu ama ben kendisiyle devam ediyorum.Olayı analiz etmesi ve süreç içerisinde bunu takip etmesi gayet iyiydi.Güzel tespitleri var.Çok sakin ve sabırlı biri.Gerçekten iyi dinliyor,iletişim kurması çok güzeldi.İhtiyaç duyduğumda kendisini aramamı istedi.Bana çok yardımcı oldu.Kesinlikle herkese tavsiye ediyorum kendisini.

Psk. Ecem Hazel Soyalp

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

I.Ö.

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

4.Şubat.2021

TavsiyeNo: 118834

Ecem hanıma bir arkadaşım tavsiyesi ile gittim. EMDR hizmeti almak istedim. Açıkçası daha önceli terapist deneyimlerim ne kadar kötü geçmese de beni tatmin etmiyordu. Tam anlamıyla kafamda bitiremiyordum. O yüzden bir de EMDR denemek istedim. Beni gerçekten yetersiz ve değersiz hissettiren bir anı öyle ki yıllar öncesinde olmasına rağmen hala kendimi sorgulamama sebep oluyordu. EMDR sayesinde ve Ecem hanımında doğru zamanda doğru noktalara bilişsel müdahaleleriyle aslında bu yaşıma kadar ne kadar çok şey başardığımı ve sorunun sadece benle ilgili olmayacağını anladım. Ecem hanım çok iyi bir dinleyici olduğu kadar çokta iyi bir yorumlayıcı. Kesinlikle çok zeki bir hanımefendi. Benim hayatıma iyilik kattı. Pek umutla başlamadığım bu süreç beklentimin çok üstünde gerçekleşti. Özgüvenim yerine geldi. Kendimi fark ettim ve hatta o kadar motive olup işime konsantre oldum ki terfi aldım. Umarım herkesin hayatına Ecem Hanım gibi bir iyilik perisi dokunur birgün..

1 Beğeni

S. P.

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

9.Ocak.2021

TavsiyeNo: 118443

Merhaba, ben uzun süredir sosyallik ve özgüven üzerine kaygılar yaşıyordum. Ayrıca kilolarım ve dış görünüşümden dolayı aynaya dahi bakamayan, kendini sevmeyen biriydim. Bu sene üniversiteye başlayacağım için kaygılarım daha da arttı ve artık bir yardım almam gerektiğine karar verdim. İnternette araştırırken Ecem ablaya rastladım ve randevu aldım. Daha önceden psikiyatriste gidip bir süre hap kullandığım için artık hiç umudum yoktu açıkçası. Ama iyiki de Ecem ablayı tanımışım diyorum. Bana o kadar yardımcı oldu ki anlatamam. Beni dinlemesiyle, konuşmasıyla gerçekten önemsendiğimi ve bana yardım etmek istediğini gösterdi. Şu anda da her şeye karamsar yaklaşmak yerine nasıl daha iyi olabilir diye düşünmeye başladım. Kaygılarımı nasıl kontrol edebilirim bunu öğrendim.

1 Beğeni

Mavi Boncuk

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

23.Ağustos.2020

TavsiyeNo: 116109

Bir internet sitesinden arayarak bulduğum Ecem Hanım, benim yol rehberim oldu. Emdr ile 3-4 seansta kas agrılarım, diş sıkmam son buldu.İlaç olmadan tedavi oldum.Ömrûm oldukça iletişimde olmak istediğim bir hocam oldu.Tavsiye ediyorum. Ofisinde o ve ekibi her daim güler yûzlü.Randevular dakik.Ücret politikası ile ulaşılabilir. Hamileliğinde neredeyse son gûne kadar yanımda oldu. Danışanlarına pozitif enerji veriyor.Her daim sıcakkanlı ve samimi. Ailem, išim, stresler, kaygılar konu her neyse biliyorum ki sorun yok, Ecem hanım var. Kaygılı ve stresli gûnlerden, keyif almayı bilen sevgiyi yoğin hisseden birine dònmek harika

2 Beğeni

Simge S.

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

► Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.

9.Haziran.2020

TavsiyeNo: 115123

Uzun yıllardır olan deprem korkumun daha da artıp hayatımı çok etkilemeye başladığını ve çok fazla anksiyete oluşturduğunu fark ettikten sonra bir destek almam gerektiğini düşündüm ve Ecem Hanım’la tanıştım. İlk seanslarda korkumu nasıl yöneteceğimi öğrendim ve toplam 6 EMDR seansının sonunda deprem korkumu tamamen yendim. Geceleri rahat uyuyabilmek mucize gibi geldi. Ecem Hanım deprem dışındaki her türlü konuda da her seans beni dinledi ve bakış açımı değiştirdi. Bu yüzden Ecem Hanım’a hayatıma dokunduğu için çok teşekkür ederim herkese tavsiye ediyorum…

1 Beğeni

Enise

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

28.Mart.2020

TavsiyeNo: 114272

6 yıldır devam eden panik atak ve anksiyetemin dayanılmaz hale geldiği günlerde kendime bir çare ararken uzun zamandır instgrmda takip ettiğim Ecem hanıma ulaşmaya karar vermemle iyileşme sürecim başladı şartlarımın olgunlaşması ve görüşmemiz 1 aydan fazla zaman aldı çünkü ben İstanbul dışında ikamet ediyorum terapilerimiz başladı ve iki haftada bir 2.30 saatlik yolu giderek hem sözel olarak hemde EMDR uygulaması ile sürecimizi devam ettirdik şuana kadar 9 seans gerçekleştirdik ve ben geçen yıllarıma kıyasla Ecem hanımın sayesinde çok çok iyiyim kendisi alanında uzman konulara hakim danışanını suistimal etmeden işini hakkaniyetle yapan harika bir psikolog kendisini çok seviyorum ve çok güveniyorum seanslarımız hala devam ediyor kendisine bir kez daha teşekkür etmek ve sevgimi iletmek istiyorum (kendini 6yıl erteleyen biri olarak size tavsiyem lütfen kendinizi ve sorunlarınızı ertelemeyin bende yolları aşarak iyileşmek için halâ maddi ve manevi çaba sarf ediyorum ama buna değdi değmeyede devam ediyor güvenilir uzmanlardan destek alın Ecem hanıma güvenebilirsiniz)

7 Beğeni

 

 

Es

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

► Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.

1.Şubat.2020

TavsiyeNo: 113374

Ecem hanımla başa çıkamadığım bir sorun üstüne danışmanlık aradığım günlerde karşılaştım. Profesyonel yaklaşımı,kullandığı tekniklere olan hakimiyeti olayı gözümde nötrledi ve rahatlamamı sağladı. Aradan uzun zaman geçtikten sonra yine zor bir dönemimde ilk gideceğim adres kendisi oldu iyi ki varsınız Ecem hanım:) Aldığı eğitimlerle kendi yaşam felsefesi harmanlanınca ortaya danışanına nasıl yaklaşacağını,nasıl yol alması gerektiğini bilen alanına hakim bir uzman çıkıyor. Kendisini tanıdığım için çok mutluyum bana çok farklı bakış açıları kazandırdı ve bunlarla yeri geldi uzun zaman alacak bir sorunumu bazen bir seansta bile çözüme ulaştırdık. Sanırım en temel ve kalıcı olanı bana kendimi buldururarak çözüm yollarına beni ulaştırdı kendisinin katkısı bana çok büyük kendisine çok çok teşekkür ediyorum

3 Beğeni

Bilge

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

9.Ekim.2019

TavsiyeNo: 111772

Kendi içimde yaşadığım huzursuzluklar yaşam kalitemi düşürdüğü için bir uzman yardımı almak isterken tavsiye sonucu Ecem hanım’la tanıştım ve iyikide tanıştım. Verdiği pozitif enerji ve yakınlığı ile sizi okadar etkiliyorki hızla yol kat etmeyi başarıyorsunuz. Ecem hanım öncelikle bir kaç seansta beni tanıyıp dertlerimi anlamaya çalışırken benimde kendimi daha iyi tanıyıp sıkıntılarımın asıl nedenlerini anlamamı sağladı. Daha sonra içimde biriken beni mutsuz eden, anılarım, kendimi suçlayıp durduğum hatalarım,hatta yapmadığım için kendimi suçladığım herşeyi için EMDR uyguladı. Sonuç;daha çok kedine güvenen, kendiyle geçirdiği zamanı yanlızlık olarak değilde kaliteli zaman olarak gören ,kendi gücünün farkına varan asla yapamam dediği bir çok şeyi aslında nasıl güzel yapacağını farkeden, yaşadığı olumsuzluklara beceremedim diye dertlenmek yerine ben elimden geleni yaptım olmadı napalım diye kabullenen ,şu dünya da herşeyden daha değerli olan şeyin kendim olduğunu farkeden ara ara tabiki bocalayan ama onların altından daha sakin daha huzurlu çıkan kendine seven bir insan…Herkesin bir dönem aklı ve yolu karışabilir böyle durumlarda size rehber olacak birini bulmak gerek ben buldum ve bu iyi rehberimi sizede tavsiye ederim.

3 Beğeni

Mehmet Sakaryalı 2.Ekim.2019

TavsiyeNo: 111658

Merhabalar, bu alanda çok güvenebileceğim uzmanlardan biri olarak Ecem Hocama yorum yazmayı kendime bir borç bilirim. Ecem Hocama yeğenim için geliyorduk ve orada tanışma imkanı bulduk. Ben de o sırada psikoloji 2. sınıf öğrencisiydim. Kendisi, çalıştığı kurumun çocuk bölümüne benim stajyer olarak girmeme yardımcı oldu. Kuruma girdikten sonra kendisiyle samimiyetimiz ilerledi. Biz stajyerlere gözlem imkanı verdi ve tüm sorularımızı cevapladı. Bizlere çok şey öğrettiği için kendisine minnettarım. Çok güler yüzlü, samimî ve ilgili bir uzman. Bunların yanında mesleki olarak da kendisini çok geliştirmiş ve çok tecrübe sahibi birisi. Biz de kendi yeğenim adına konuşacak olursam çok memnun kaldık. Gerçekten iletişim kurmamız dahi zorlamıştı ve kendisi ile bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatabildik. Onun dışında kendisini stajyerlik dönemimde çok gözlemleme şansım oldu ve gerçekten alanda yetkin bir uzman olduğunu gördüm. Ecem hanım hem çocuk danışanlarla hem de yetişkin danışanlarla çalışmaktadır. Her iki grubu da başarı ile yürütebilmektedir. Artık kendim de mezun bir psikoloğum ve kendisine gönül rahatlığı ile danışan yönlendirebilmekteyim. Hem Ecem hocamdan hizmet almış, hem stajyerliğini yapmış hem de bir meslektaşı olarak kendisi kesinlikle tavsiye edebileceğim bir uzman psikologtur. Sağlıcakla kalın…

2 Beğeni

Nurdan

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

23.Eylül.2019

TavsiyeNo: 111513

Merhaba; Kendi içimde yaşadığım bazı problemlerimden dolayı profesyonel yardım almaya karar verdim ve bir takım testler sonucunda obsesif komposif bozukluk, şizoid ve anksiyete tanıları ile yaklaşık 2 yıl önce Ecem Hanıma başvurdum. En dibe vurduğumu zannettiğim anda beni aydınlığa kavuşturdu. İlk önce yaklaşık 7 seans normal terapi yaptık ve daha sonra EMDR çalışmaya başladık. Ve bu sayeda geçmişe bağlı travmalarımın etkilerinde kurtuldum. Tırnak yolma ve kaldırımlarda belli yerlerde yürüme vs gibi pek çok takıntılarımdan ve kaygılarımdan kurtuldum. Ayrıca yeme bozukluğumu da EMDR sayesinde kontrol edilebilir bir seviyeye getirdi. Ecem Hanım benim için elinde adeta sihirli değneği olan bir psikologdur. Artık kendimi çok daha iyi bir birey olarak hissediyor ve yaşıyorum. Kendisine herşey için çok teşekkür ediyorum ve bu iş için aldığı her ücreti sonuna kadar hak ettiği kanısındayım. Kariyer hayatında başarılı bir gelecek diliyorum.

2 Beğeni

 

 

Zehra

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

1.Eylül.2019

TavsiyeNo: 111231

Ecem ablayı internetten psikolog araştırırken hakkında yapılan yorumlardan dolayı tercih etmiştim.Güler yüzü ve samimiyetiyle gerçekten sorunlarıma bir abla gibi yaklaştı ve içtenlikle çözümler bulmaya çalıştı.Başta sosyal fobi şikayetiyle Ecem ablaya danışmıştım bana asıl sorunlarımı ve kafaya taktığım şeyleri tespit etmemi sağladı.Diğer problemlerim konusunda da benimle telkin edici bir şekilde konuştu ve birçok şeyin üstesinden gelmeme yardımcı oldu.Sadece 4-5 seans yapmamıza rağmen çok fazla yol katettiğimi düşünüyorum.Her problemimi çekinmeden anlatabileceğim ve iyi ki tanımışım diyeceğim gerçekten işinin ehli bir kadın.

4 Beğeni

 

 

Nurcan

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

31.Temmuz.2019

TavsiyeNo: 110854

Merhabalar ☺️ Yaşadığım travma ve sonrasında gelişen olumsuzlukları sağlıklı bir şekilde atlatamamıştım.Ecem abla EMDR ı önerdi. Kardeşimde 4 seans EMDR terapisi aldı. Kardeşimde gördüğüm olumlu gelişmelerden sonra bende Ecem ablaya gittim. 5 Seans EMDR terapisi gördüm. İlk seanslarım yorucu geçmişti. 4. Seansımda çok şaşırtıcı bir olay yaşadım. 2 yıl boyunca Affetmek istemediğim bir ara denediğim ismini duyduğumda çok öfkelendiğim rüyalarımda sürekli çatışma halinde olduğum kişiyi affettiğimi fark ettim. Sürekli ismi ile hitap ettiğim kişiyi 2 yıl sonra seansta amcam diye anmıştım. O an kendime çok öfkelenmiştim ilerleyen zamanlarda ise ruhumun hafiflediğini hissettim. Yaşadığım kaybı anlatırken hissettiğim rahatsızlık hissi seanslar sonrasında kalmamıştı. Ecem ablanın içtenliği pozitif enerjisi sayesinde seanslarım güzel geçmişti. 🤗

3 Beğeni

 

 

Selma

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

20.Mayıs.2019

TavsiyeNo: 109818

Ecem hanımla bir arkadaşımın tavsiyesiyle 1 yıl önce tanıştım panik atak hastasıydım ayrıca dönem dönem depresyona giriyordum. 10 yıldır ilaç kullanıyordum.ilaçları bıraktığımda her şey baştan başlıyordu hayatım boyunca ilaç kullanmak istemiyordum Artık ilaç kullanmaktan bıkmıştım.Ecem hanımla tanıştık 1 seans sonra EMDR tedavisine başladı.Sanki mucize oldu geçmişin yüklerinden kurtuldum.1 yıldır ilaçsız daha mutlu biri olarak yaşıyorum her şeyi konuşabildiğim samimi içten iyi kalpli bir insan, onu tanıdığım için çok şanslıyım ayrıca 9 yaşındaki oğlum yatağında yalnız yatmama gibi bir problemi vardı ya babasıyla ya benimle uyumak istiyordu gece uyanıp yanımıza geliyordu korkuyordu Ecem hanım 3 seans gibi kısa bir sürede çözdü oğlum 1 aydır yatağında yatıyor kesinlikle tavsiye ediyorum ve emekleri ilgisi için çok teşekkür ediyorum

6 Beğeni

 

 

 

D.K

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

30.Ocak.2019

TavsiyeNo: 108072

Herşeyden vazgeçmek üzereyken tesadüf eseri Ecem hanımla tanıştım.Emdr yöntemini uyguladıktan sonra 2 büyük travmamı 5 seansta hallettik.Ecem hanımın uzmanlığı , cana yakınlığı ve samimiyeti sayesinde hayatımı zindan eden bu konulardan kurtuldum. İnsanlar atlatamadığı sorunlarda emdr yöntemini mutlaka denemeli. Herkes benim gibi 5 seansta kurtulacak diye bir şey yok daha az seanslarda da travmalarınızdan kurtulabilirsiniz. Sevgili hocama bana verdiği desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum.

4 Beğeni

Aykut M

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

12.Ocak.2019

TavsiyeNo: 107799

Yaklaşık 4-5 senedir herşeyi kötü düşünerek , stresli , kendime eziyet ederek yaşayan bi yaşantım vardı . Daha öncede bir çok psikiyatriye gittim fakat kendimi toparlayamadım. 2018’in Haziran ayında Ecem hanımla ilk seansımızdı . Ses tonu , diksiyonu , konuştuğu cümlelerin mantığı , karşısındaki insana hitabı gerçekten çok düzgün. Benim üstümde emeği anlatılamaz , iyi ki tanımışım , gitmişim diyorum . Hayata karşı bakış açım değişti , eskisi gibi stresli bi yaşamım kalmadı diyebilirim . Kendisine ne kadar teşekkür etsem az , Allah razı olsun ..

4 Beğeni

T.G.

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

27.Aralık.2018

TavsiyeNo: 107517

Ben şiddetli depresyon tanısı konulmuş bir hastaydım. 1 yıla yakın bir süre bir psikologla bdt seansları yaptık ancak hiçbir ilerleme kaydedemediğimi anladım. Sadece kullandığım antidepresanlar günlük hayatımı biraz daha sakin geçirmeme yardımcı oluyordu ama zihnimde yenemediğim beni yiyip bitiren düşünceler bir türlü gitmiyordu. Bu duruma daha fazla dayanamayıp, internetten yeni bir psikolog arayıp bulmak istedim ancak iyi bir psikolog bulacağımdan emin değildim, sonuçta doktorların hepsi aynıdır hepsi aynı tıp bilimini okuyor, birinden fayda göremediysem diğerlerinden de göremem, sorun bende, çözümsüz bir insanım gibi şeyler düşünüyordum ancak içinde bulunduğum durumdan da bir an önce kurtulmak için bir şeyler yapmam gerektiğine inanıp, mücadeleyi bırakmayacağım için kendime söz verdiğimden psikolog arayışlarıma başladım. Tavsiye ediyorum sitesinde Ecem Hanım ile ilgili çok güzel yorumlara rastladım, belki abartıdır dedim ama yine de denemek istedim. Ecem Hanım ile daha ilk seansta, kafamdaki kuşkuların tamamı gitti, yorumların ne kadar gerçekçi olduğuna ve doğru adrese geldiğime inandım. Kendisi ile ilk defa tanışmışız gibi değildi, yıllardır tanıdığım bir dost sıcaklığını buldum onda. Samimi, sıcak kanlı, saygılı ve sevgi dolu bir insan. Ve her defasında böyle. Onun bu hali bile hayata bakış açını değiştirmeye yetebilir aslında. Ayrıca o diğer uzmanlar gibi yaptığı işi sadece iş olarak görmüyor gerçekten bir an önce çaresiz insanlara yardımcı olmaya çalışıyor. Bunu, zaman kaybetmeden bir an önce emdr terapisine başlamasından ve seansları boş yere uzatıp oyalamadan bir an önce çözüm odaklı çalışmasından anladım. Benim gibi rahatsızlığı olan insanlar için, zaman çok kıymetli bir kavramdır, çünkü içinde bulunduğun durum öyle dayanılmazdır ki, bir an önce iyileşmek istersin. Önceki doktorumun bana kaybettirdiği zamanın aksine, Ecem Hanım ile çok kısa bir sürede iyileşmeye başladım ve bu çok fazla zaman almadı. Ecem Hanımı tanıdığım ve onun gibi bir doktora sahip olduğum için artık kendimi çok şanslı hissediyorum. Ona ne kadar teşekkür etsem azdır. Ve psikolojik anlamda zor durumda olan herkese kesinlikle tavsiye ediyorum.

7 Beğeni

 

 

Sevim

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

14.Aralık.2018

TavsiyeNo: 107274

Ecem Hanım fazlasıyla samimi, içten ve güler yüzlü biri. Terapiye ilk gittiğim gün kendime dair bir umudum yoktu, herhangi bir psikoloğun yardımının bana iyi geleceğine inanmıyordum. Hayatımı alt üst edecek şekilde panik atak ve takıntılarım vardı. Hayata küsmüştüm. Asla düzeleceğime inanmıyordum. Ecem Hanım’ın konuşmaları, yapmam gereken şeyleri anlatması beni bu umutsuzluktan çıkarıp yeni bir hayata sürükledi. Kendisinin söylemlerine çok önem veriyorum. Hayatımda almak istediğim bir karar varsa önce ona danışıyorum bile diyebilirim. Beni karanlık düşüncelerimden kurtarıp her şeye aydınlık bakmamı sağladı. İyi ki kendisini tanımışım.

3 Beğeni

Ayla

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

12.Aralık.2018

TavsiyeNo: 107229

Merhaba size nasıl tşk ediceğimi bilemiyorum öncelikle Ayşe hanıma çok ama çok tşk ederim sizinle tanışmamıza vesile olduğu için oğlumun yemek problemi vardı ne hep pütürlü yiyordu ne meyve ne yemek ne de süt asla bırakın yemeyi agzina sürmezdi tadını bilmezdi hep püre yerdi ezerdim tek ögün beslenirdi ne yaptiysak başaramadık bir türlü bebek gibi besleniyordu ve yardım almaya karar verdik ama eşimdd ben de hiç umutlu degildik bizim yapamadiğızı onlarmı yapıcak basaricak dedik ve sonuç mükkemel 4 ay gibi kısa bir sürede Ecem hanım bunu başardı artık benim oğlumda diger cocuklar gibi yemek yemeye başladı benim bile yemediğim yemegi yiyor meyvesini yiyor ilk defa dogumgünü pastasini yedi 5 yaşndaydı artik ve her ögününü atlamadan aksatmadan yiyor artik aciktim diyor bundan büyük bir mutluluk yokdu bizim icin Ecem hanim bizim için çok özel kesinlikle sorgusuz sualsiz hiç teredüt etmeden yardım alabileceginiz biri artık oglumun sohbet ablası var ve onun sayesinde çok mutluyuz iyki varsin sohbet ablamiz her daim hayatinizda başarılı olmanız dileği ile yüzünüzden gülücükler eksik olmasin sizi çok seviyoruz ayrica yiğitali sohbet ablasını kocaman öpüyor 😊😚

10 Beğeni

Yusuf

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

30.Kasım.2018

TavsiyeNo: 106994

Ailecek gittiğimiz psikoloji merkezinde tanıştığım ve ailemdeki bir kaç kişinin daha memnuniyeti üzerine gittim.İyikide gitmişim aldığım terapiler EMDR Seanslarından o kadar memnun ayrıldım ki,Hayatımda o kadar köklü değişiklikler yarattıki aldığım emdr seansları özgüvenim yerine geldi,sunum korkumu fazlasıyla yendim,ailemdeki diğer bireylerde fazlasıyla memnun,O kadar samimi biriki sanki karşında ailenden bir insan varmış gibi derdini anlat ve dinlesin sorunlarına çözümler yaratsın.Çook teşekkür ederimmm☺☺☺☺

3 Beğeni

E.Ö.

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

24.Kasım.2018

TavsiyeNo: 106860

Ecem Hanım çok güler yüzlü, insana güven veren ve samimi biri. Harika karakterinin yanı sıra işinde de çok iyi. Ona ilk gittiğimde insanlarla iletişim kurmaktan çekiniyordum, çok detaycıydım, insanlarla paylaşım yapamıyordum ve bunların getirdiği bazı sıkıntılar yaşıyordum. Yaklaşık 7 EMDR seansından sonra ise bu özelliklerimi törpüledim ve üzerimden büyük bir yük kalktı. Her seansta bu özelliklere sebep olabilecek olayları inceledik, çeşitli çıkarımlar yaptık ve olayların üstesinden geldik. Seanslara başladığımız günden itibaren kendimi daha mutlu ve iyi hissetmeye başladım. Ayrıca bu problemlerim dışında bana güzel tavsiyelerde bulundu ve bana kesinlikle bir şeyler kattı. Bu problemimden dolayı kendisine danıştığım ve bu sorunlarımdan onun sayesinde kurtulduğum için çok mutluyum. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

4 Beğeni

 

Muhammed

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

► Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.

2.Kasım.2018

TavsiyeNo: 106473

Yaklaşık 3 yıl süren ve benim için kötü bir anıdan ibaret olan zor bir ilişki sonrası insanlara ve dünyaya olan bakış açım değişmiş çaresiz biri olduğumu düşünmeye başlamıştım ve kimseye tahammül edemez hale gelmiştim. Taki Ecem hanım ile tanışıp EMDR terapisine başlayana kadar… Ecem hanıma klinik doktorlarından Mehmet bey’in yönlendirmesi üzerine gitmeye karar verdim. Gitmeden önce uygulanacak terapi hakkında biraz araştırma yapmıştım fakat çok fazla etkili olacağını ve sonuç alabileceğimi düşünmemiştim hatta ilk gittiğim seanslardan sonra terapiyi bırakmayı dahi düşündüm diyebilirim. Ama kararlıydım içinde bulunduğum durumdan artık kurtulmalıydım. yaşananları geçmişte bırakıp geleceğe bakmam gerekiyordu. aylar ilerledikçe ve seanslara devam ettikçe farkına vardım ki dünyaya ve insanlara negatif bakan Muhammed gitmiş yerine daha pozitif düşünen insanlara ve olaylara daha geniş açıdan bakan biri olmuştum artık, evet uygulanan terapi bendeki bu değişimde etkiliydi ama Ecem Hanım’ın bu değişimdeki payı daha fazla diyebilirim keşke kendisiyle daha önceden karşılaşma fırsatım olsaydı ve bulunduğum durumu uzun yıllar yaşamak zorunda kalmasaydım. Ecem Hanım’ın; samimiyeti, güler yüzü, dostane yaklaşımı,olaylara ve insanlara bakış açısı, çok iyi karakter analizi yapabilmesi, insanları tanımlayıcı ve tamamlayan cümleler kurması özellikle de beni benden daha iyi ifade etmesi bunun gibi bir çok iyi ve güzel özelliğini sayabilirim ama kelimeler kifayetsiz kalır onu size anlatmaya sayesinde bugün kendimi daha iyi hissediyorum kendisi tanıyabileceğiniz sadece en iyi psikolog değil aynı zamanda en iyi bir arkadaşta diyebilirim ve kesinlikle tavsiye ediyorummm… Kendisine buradan sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum…

3 Beğeni

L.E

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

► Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.

4.Ekim.2018

TavsiyeNo: 105916

Ecem hanımla 2017 yılının ocak ayında tanıştım. Kendisi daha ilk görüşmemizden itbaren kibar ve samimi yaklaşımıyla gönlümü fethetti,önyargıyla geldiğim bu yerden ilk terapinin sonunda ilk defa “sanırım bu sefer başarıcam” diyerek çıktım.Onunla tanışmadan önce yaklaşık 5 yıldır OKB yaşıyordum ve gitmediğim uzman kalmamıştı,hatta umutsuz bir vaka olduğumu düşünüyordum,açıkçası bende bir sorun olduğunu kabul etsin ve hastaneye yatırsın istiyordum,çektiğim acı tarif edilemezdi. Ama Ecem hanım o kadar güzel olumlamalar yaptı ki kendim fark etmediğim özelliklerimi keşfetmemi ve kendimi yeniden yapılandırmamı sağladı. Bugün kendisiyle yaptığımız 25.seanstı(arada bir kaç seans EMDR da yaptık,kendisi bu konuda da kesinlikle profesyonel)ama ben bu seansa sadece ve sadece onu görebilmek ve onunla sohbet edebilmek için gittim,çünkü kendisi bütn terapim boyunca hiçbir zaman sadece başını sallayıp anlıyorum diyen diğer terapistler gibi olmadı, o hem kendimi keşfetmemi sağlayan bir hoca hem de bir dost bir sırdaş oldu ve onunla tanıştığımızda herşeye ümitsiz başlayan ben şimdi hayatta herşeyin olabileceğini ama en önemli şeyin kendini sevmek ve saymak olduğunu biliyorum. İyi ki varsınız Ecem hanım,sizi seviyorum! 🙂

4 Beğeni

Eyşan

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

► Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.

29.Eylül.2018

TavsiyeNo: 105809

Ben Ecem hanıma annemin arkadasınız tavsiyesiyle geldim ve cok memnun kaldım. Ben angsiyete yani kaygı bozukluğu hastasıyım ve geceleri ağlardım korkudan ama artık korkmuyorum. Ecem hanım bana emdr uyguladı ve cok işe yaradı kesinlikle korkulacak bişey yok. emdr da bir kulaklık takıyorsunuz (bildiğimiz kulaklık) ve ordan dım tıss diye sesler gelerek odaklanmanızı salıyor. Gerçekten çok memnun kaldım Ecem hanıma tesekkür ederim!!Terapi sırasında gerçekten odaklanmak çok önemli ve bu konuda terapistin sizin odaklanmanızı sağlanması gerekir ben Bu konudaki terapistim yani Ecem hanım çok başarılı. Ve ses tonunda çok önemli bu konuda bu konuda da Ecem Hanım çok başarılı. Aslında benim korkularının çok boş aslında gereksiz olduğunu anladım Ecem Hanım sayesinde. çok güler yüzlü bir insan Ecem hanıma.

4 Beğeni

Başak

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

18.Haziran.2018

TavsiyeNo: 104318

Bundan 4-5 ay önce hergün hergün nefes alamama gibi bir durumla karşılaşmıştım doktorlara gidiyordum sağlığınızla ilgili hiçbirşey yok psikolojik diyorlardı hiç panik atak geçirebileceğimi zannetmiyor aksine ben delimiyim psikologla ne ilgisi var bunun diyordum, sonra bir akrabamın tavsiyesiyle gitmiştim ilk başta çok karşıydım gitmeye ama sonradan iyiki gitmişim ve iyiki Ecem hanımı tanımışım dedim. Her gittiğimde ataklarım daha da azaldı öncelerden kapalı alanlara gitmiyor ve her an acaba yine nefesim kesilir mi bişey olur mu diye hep tedirgin oluyordum günden güne daha iyi oldum ve şuan atak geçirmiyorum bu süre zarfında sadece panik atak değil obsesif takıntılarım da meydana çıkmıştı yolda gördüğüm direkleri,kaldırım taşlarını falan sayar olmıştum, erkek arkadaşımla aramızda birsürü problemler olmuştu ama Ecem hanım sayesinde hepsini tek tek atlattım ve şuanki yaşantımdan gayet memnunum özellikle tavsiye ettiğim bir psikolog kendisini iyiki tanımışım. Samimiliği, güler yüzlülüğü ve iyimserliğiyle bana bir psikolog değil bir abla oldu😘

8 Beğeni

Sevda

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

29.Mayıs.2018

TavsiyeNo: 103980

2 yıl önce bilinçaltı temizleme ile ilgili işlemler yapıldığını duymuştum. çok araştırdım ama fiyatlar çok uçuktu. birde televizyonda reklamları olan kişilerdi. güvenipte herhangi bir yere başvuramamıştım. daha sonra iş arkadaşım obsesif rahatsızlığı geçiriyordu. gittiği psikolog ona Ecem hanımı tavsiye etmiş ve emdr tekniği ile rahatsızlığının çözülebileceğini söylemiş. arkadaşım 4 seans gitti ve iyileşti. bende randevu aldım gittim. 17 yıl önce yaşadığım bir sorundan dolayı eşimi affetme problemi yaşıyordum. 17 yıl boyunca bu olayı ısıtıp ısıtıp tekrar gündeme getirdim. hiç unutamadım ve bir an bile aklımdan çıkmıyordu. 3 seansta bitti. hala inanamıyorum bu kadar kolay nasıl oldu. keşke daha öncelerden bu yöntem olsaymış. 17 yıldır bu yükle yaşadım. şuan çok mutlu ve çok rahatım. olayı hatırladığım zaman travma hissetmiyorum. beni üzmüyor artık. birde çocukluğum boyunca dede otoritesi çok sertti. utanca boğularak büyüdüm. 2 seansta bunun için gittim. Kesinlikle tavsiye ediyorum. yıllarca böyle travmalarla yaşamaktansa gidip tedavi olmanızı öneririm. Çok tatlı bir insan çok sıcak ve sevgi dolu. Arada müdahalerde bulunup göremediklerimi bana gösterdi. Ecem hanım çok teşekkür ederim. iyi ki yollarımız kesişmiş. Yoksa ölene kadar bu yükle yaşıyacaktım…

79 Beğeni

Ürün

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

13.Nisan.2018

TavsiyeNo: 103256

Ecem Hanım’la önce bireysel terapi için bir araya geldik. Bu ilk seansın ardından kendisi EMDR önerdi. Sanırım bu öneri benim uzunca bir zaman sonra yeniden “ben” olmam için atılmış en mühim adım oldu. Ecem Hanım, henüz ilk seansta terapi konusundaki önerilerini aklımda soru işareti olmaksızın benimseyeceğim bir güven uyandırdı bende. Seanslara başlamadan önce EMDR’nin ne olduğunu, onun da tavsiyesi üzerine, okudum, araştırdım. Bu açıdan elbette bir beklentim vardı ama açıkçası EMDR seansları sona erdiğinde bu denli rahatlayacağımı hayal edemezdim. Elbette EMDR bir mucize değil ve sizin bilinçaltınıza ittiğiniz, sizi bugünü huzurla yaşamaktan alıkoyan anılarınızı yok etmiyor ancak onlarla yüzleşmenizi, onların etkileri ile baş etmenizi, onları geçmişte gerçekten bırakarak bugünü yaşamanızı sağlıyor. Ben kendi adıma, bu anıların benliğimle ilgili yarattığı olumsuz algılardan kurtulmamın, bu anıların etkileri ile baş etmemin EMDR ile mümkün olabildiğine hükmediyor ve eğer Ecem Hanım ya da bir başka uzman size EMDR öneriyorsa muhakkak dikkate almanızı tavsiye ediyorum. Hatta imkanınız oluyorsa danışmanınız Ecem Hanım olsun. Kendisine müteşekkirim; geceler boyu beni uykusuz bırakan tüm anıları ve onlarla bağıntılı daha pek çok sıkıntıyı normalleştirmemi, bugüne dönmemi ve hayatıma huzurla, güçle devam etmemi sağladığı için. İyi ki kendisini tanıdım, iyi ki önerisini dinledim. Kendisinin varlığı ve ihtiyaç duyduğum an kendisine başvurabileceğimi bilmek çok rahatlatıcı bir his… Ecem Hanım beni yalnız EMDR’nin değil, klinik psikolojinin gerçekliğine ve işe yararlığına inandırdı, ikna etti. Dilerim uzun yıllar bu mesleğe devam etsin ve pek çok kişiyi iyi etsin, elbette kendisi de daima iyi olsun… 🙂

5 Beğeni

 

 

 

 

A.Y.

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

10.Kasım.2017

TavsiyeNo: 100196

Ben Ecem Hanımdan önergen çocuğum için destek alıyorum. tavsiye edilebilecek nadir psikologlardan biri bence. Dürüst, tamamen danışanına odaklı, çözüm üreten,çok çok zor bir çocuğun bile yola girmesinde kapısı çalınması gereken bir adres. Çok güzel bir rol model. HAsta bile olsa danışanını düşünür ve randevularını ona göre ayarlar. Ailecek de kendisini çok seviyor ve çok güveniyoruz.Hele benim gibi hassas bir anneyseniz, düşünmeden çocuğunuzu yada kendinizi Ecem Hanıma teslim edebilirsiniz.

5 Beğeni

Büşra K

► Profesyonel Hizmet Alan Danışan

4.Kasım.2017

TavsiyeNo: 100083

Ecem hanımı bana gittiğim psikiyatristim tavsiye etti.iyiki etti Birçok psikoloğa gittim Ecem hocam sevecenligiyle içten kararlı ve net tavrıyla yenemem dediğim hastaligimdan ötürü güvensizligimi güvene çevirdi. Daha yeni başlamama rağmen takintilarimı güzel konuşmalarıyla verdiği ödevlerle azalttı.Ecem hocamı bir abla olarak görüyorum.bana bunu hissettirdiği için kendisine çok teşekkür ederim iyiki varsınız hocam…herkese tavsiye ediyorum.

 

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir