Betül Salman Kimdir ?

30 yaşında ki Uzman Psikolojik Danışman Betül Salman İzmir’de  Ege Pozitif Psikoloji Karşıyaka şubesinde sadece yetişkin psikoterapisi ve aile terapisi üzerine danışan görmektedir.

2014 yılında Boğaziçi Üniversitesi psikolojik danışmanlık lisans eğitimini dereceyle bitirmiştir. İstanbul üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayarak uzman psikolojik danışman ünvanını almıştır. Özel olarak yüzlerce eğitim, seminer almıştır.

Mesleki kariyerinde kolejlerde okul psikoloğu olarak çalışmış ve aynı zamanda yetişkin psikoterapisi üzerine uzmanlaşmıştır.

Uzman Psikolojik Danışman

Betül Salman

Aile Terapisti

Özel olarak aldığı eğitimler:

  • Emdr terapisi eğitimi
  • Bilişsel davranışçı terapi eğitimi
  • Aile danışmanlığı ve çift terapisi eğitimi
  • Çözüm odaklı terapi eğitimi
  • Dinamik psikoterapi eğitimi

Betül Salman için yapılan yorumlar

E… K.(Danışan)                                                                                             27.08.2018

Öncelikle kendisine kocaman bir teşekkür borcumu yerine getirmek isterim. Danışmanım ile tanıştığımda sanki onu yıllardır tanıyor hissine kapıldım. Sıcak karşılaması ve içten gülümsemesi ile aklımda filtrelediğim ve kendi hayatımla ilgili söylemekten çekindiğim tüm noktaları bir çırpıda paylaşmak istedim. Hayatımın aldığı yönle  ilgili tereddütlerim ve korkularım vardı herkeste olduğu kadar. Gün geçtikçe aldığım kararları sorgulayıp ve aşırı pişmanlık duyacak noktaya geldiğimi hissettim. Profesyonel bir destek almam gerektiğini düşündüğüm noktada Betül Hanım ile yollarımız kesişti. Gerçekten pozitif enerjisi ve ilham verici konuşmasıyla sahip olduklarımın kıymetini ve hayatın her anını aslında bir hediyeymiş gibi yaşamama destek oldu. Görüşmelerimiz hala devam ediyor bu süreçte. Desteği ve olumlaması için tekrar teşekkür ediyorum.

Z… K.(Danışan)                                                                                             14.03.2019

Aile danışmanlığı konusunda aldığımız destekten çok memnun kaldık. Uzmanımızın güler yüzü ve içten yaklaşımları sayesinde güven ve huzur ortamını kolayca oluşturduk. Süreçte de aile içi problemleri çözme hızımız ve yaklaşımlarımız pozitif yönde ilerledi. Kendilerine yardımları ve desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyorum.

S… A.(Danışan)                                                                                             23.05.2019

Genç olmasına rağmen alanında yetkin olduğunu düşünüyorum.Arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittim, çok memnun kaldım.Terapi esnasındaki hoş sohbetinden memnun kaldım.Terapi sonrası olaylara daha pozitif yaklaştığımı hissettim.Seanslardan memnun kaldım.Aldığım desteğin yeterli olduğunu düşünüyorum.

K…D.(Danışan)                                                                                              07.08.2019

Eşimle birlikte yaklaşık bir yıl boyunca görüştük. Evliliğimizdeki iletişim problemini çözmemize yardımcı oldu. Birbirimize ne kadar yanlış davrandığımızı ve evlilikteki kritik şeyleri ne kadar örselediğimizi anlamamızı sağladı. Kendisine teşekkür ediyorum ve evliliğinde problem yaşayan çiftlerin Betül Hanım’la görüşmesini şiddetle tavsiye ediyorum.

A…S.(Danışan)                                                                                                          15.09.2019

Betül Hanım’a sosyal medya üzerinden ulaştım. Eşimle yeni boşanmıştım ve dünya başıma yıkılmış gibiydi. Depresyon dönemimde Betül Hanım’la olan seanslar bana çok iyi geldi. Tekrar ayağa kalktım diyebilirim. Yıllardır narsist biriyle yaşadığımın farkına vardım. Kendime olan saygım arttı da diyebilirim. Betül Hanım’ın olaylara bakış açısı gerçekten beni kendime getirdi. Şuan çok mutlu ve ayakları üzerinde durmayı öğrenen biriyim. Herkese tavsiye ederim.

Özgür Bey

Merhaba, Betül Hanım ile 6 ay önce aile problemlerimden dolayı görüşmeye başladım. İlk 4 ay bireysel olarak görüştük. 4 ay sonra eşimi de ikna ederek çift terapisine başladık. Eşimin öfke problemi konusunda ilerleme kaydettiğimizi düşünüyorum. Bunun yanı sıra eşim artık aile içi problemlerimizde empati kurmaya başladı. Şuan evde daha sakin ve ılımlı bir ortam olduğunu ve daha mutlu bir evliliğim olduğunu söyleyebilirim. Eşiyle evde sorun yaşayanlara Betül Hanım’dan destek almalarını tavsiye ederim.

Damla Hanım

Ben Damla 26 yaşındayım. Betül Hanım ile 1 senedir görüşüyorum. Anksiyete problemim var. Betül Hanım’la görüşmeye başladıktan sonra anksiyetemi kontrol edebilmeyi öğrendim. Seanslarda yaptığımız egzersizleri günlük hayatıma da adapte ettim. Böylece kendimi kaygılı hissettiğimde bunları uyguluyorum ve sakinleşmeye başlıyorum. Betül Hanım’la görüşmek hayat kalitemi arttırıyor. Seans sonrasında omzumdaki yüklerin kalktığını hissediyorum. Desteği için kendisine çok teşekkür ediyorum.

 

Ceren Hanım

Merhaba, 20 yaşında üniversite öğrencisiyim.  Çocukluktan beri kekemelikle mücadele ediyorum. Daha önce defalarca konuşma terapisi aldım fakat istediğim sonucu alamadım. Betül hanım ile 3 ay önce görüşmeye başladım. İlk birkaç seanstan itibaren özgüvenim arttı ve insanlarla iletişim kurma konusunda ilerlemeye başladım. Seanslarda yaptığımız çalışmalarla derslerde yaptığım sunumlarda daha az heyecanlanmaya ve takılmaya başladım. Kendimle ilgili olumsuz düşünceleri biraz olsun rafa kaldırdığımı söyeleyebilirim. Betül hanımla görüşmek bana çok iyi geliyor. Benim gibi özgüven problemi yaşayanların görüşmesini tavsiye ederim.

Fatih Bey

Merhabalar, Fatih ben 41 yaşındayım. Eşimin beni aldattığını düşünerek Betül Hanım’la görüşme kararı aldım. Eşim ile 2 ay önce çift terapisine başladık. Terapide eşime karşı geliştirdiğim güvensizlik ve şüphe duygularının kendi özgüvenim ve bedenimle ilgili olumsuz inançlarım olduğunu anladım. Şimdi eşimin de bana daha çok değer verdiğini ve beni beğendiğini fark etmeye başladım. Benim de özgüvenim arttı ve eşimin sadakatine inanmaya başladım. İçimi kemiren şüpheden beni kurtardığı için Betül hanıma ne kadar teşekkür etsem azdır. İki haftada bir Betül hanımla görüşmek eşime de bana da çok iyi geliyor.

Çağlar Bey

Merhaba ben Betül Hanım ile kanserle mücadele dönemimde görüşmeye başladım. 6 ay önce ilk seansımızdaki tavrı bana kendimi çok iyi hissettirdi. Beni anlayan, önemseyen birine kendimi anlatmak beni çok rahatlatmıştı. Kanser yüzünden o zamanlar kendimi sevdiklerimden uzaklaştırmış ve bütün umudumu kaybetmeye başlamıştım. Betül hanım kendim için sevdiklerimin bana destek vermesine izin vermem gerektiğini aktardı. İyi ki öyle yapmışım ailemin ve arkadaşlarımın etrafımda olması mücadelem için çok iyi oldu. Şuan terapiye devam ediyorum. Tedavim de olumlu sonuçlar doğurdu. Betül hanım iyiki var. Bu rahatsızlığı yaşayan herkese tavsiye ederim.

Çisem Hanım

Selamlar ben Betül hanımla terapiye Haziran 2020 itibariyle başladım. 29 yaşında ve hemşireyim. Terapiye başladığımda depresyonda olduğumu öğrendim. Eşimin yurtdışında çalışıyor olması ve İzmir’e yeni taşındığımdan dolayı ciddi adaptasyon problemi yaşıyordum. Kendimi çok yalnız hissediyordum Betül hanımla görüşmeye başladıktan sonra hayatta zevk alabileceğim alanlar yaratmaya başladım ve bu bana çok iyi geldi. Bir ay sonra eşimin yanına taşınıyorum fakat Betül hanımla online terapilere devam edeceğim. Kendisine çok teşekkür ediyorum.

Duygu Hanım

Merhaba 38 yaşındayım. Eşimle Betül Hanım’dan 7 ay önce destek almaya başladık. Eşimle boşanma aşamasına gelmiştik. Betül hanım evliliğimizdeki iletişim problemini büyük ölçüde çözmemizi sağladı. Tartışmalarda kendimize ayna tutmamızı ve karşıyı yaralamaktan vazgeçmemizi sağladı. Şuan ayda bir kez görüşmeye devam ediyoruz. Bu tür sorunlar yaşayan herkese şiddetle öneririm.

 

Neslihan Hanım

Ben Neslihan Betül hanım ile ailemle yaşadığım iletişim      problemi nedeniyle görüşüyorum. Annemin sürekli beni kardeşimle kıyaslıyor oluşu ve onun bütün sorumluluğunu bana yüklemesi beni çok üzüyordu. İlerleyen seanslarda annem de geldi görüşmelere. Şuan annemin tutumu çok daha farklı. Bana yaptıklarını farkettiğini düşünüyorum. Şuan 3 hafta ara ile Betül hanımla görüşmeye devam ediyorum ve çok mutluyum.

Mahmut Bey

Merhaba ben 37 yaşındayım ve 5 yıldır evliyim. eşimle birlikte yaklaşık 8 aydır Betül hanımdan destek alıyorum. Ben panik atak hastasıyım eşimin de bipolar tanısı var. Hayat bize çok zordu terapi öncesinde. Terapi ile işler biraz daha kolaylaşmaya başladı. Biribirimizi özel alan sağlamaya başladık çünkü. Benim terapi öncesinde evliliğimizden hiçbir ümidim yoktu fakat şuan eşimi çok sevdiğimi, bu şekilde de ilişkimizi devam ettirebileceğimizi anladım. Betül hanım çift terapisinde gerçekten çok başarılı. Tavsiye ederim.

Ayla Hanım

Merhaba 29 yaşındayım, 3 yıl önce evlendim. 12 yaşında defalarca eniştemin cinsel tacizine maruz kaldım. Bu durum hiçbir zaman erkelere güven duymama ve hayır diyememe gibi bir davranış geliştirmeme neden oldu. Betül hanımla 1 yıl önce eşime karşı duyduğum güvensizlik ve onu enişteme benzetiyor olmamdan kaynaklı görüşmeye başladım. Betül hanım güvensizlik ve insanlara hayır diyebilme konusunda bana çok destek oldu. Eşimin bana zarar vereceği kaygısının yerine eşime güven duygusu geliştirdim. Desteği için kendisine çok teşekkür ederim. Şiddetle tavsiye ederim.