Bergama’da Özel Psikoterapi Desteği

Bergama Psikolog, Bergama Psikoterapist, İzmir Bergama aile terapisi, Bergama evlilik terapisti ve aile danışmanı ile Bergama emdr terapisi var. Bergama devlet hastanesinde psikolog var mı? Bergama devlet hastanesind psikiyatrist var mı? Psikiyatrist var, psikolog da var devlet hastanesinde.

Psikoterapi, bireylerde görülen psikolojik sorunların, davranış bozukluklarının ve ruh halinde yaşanan bazı olumsuz duyguların tamamen ortadan kaldırılmasına yardımcı olmayı hedefleyen bir bilim dalıdır. Bireyler çoğu zaman kendi iç dünyalarında yaşamış oldukları sorunları anlayamayabiliyor. Bu da ruhsal çöküntüye kadar pek çok alanda kişileri yıpratıp, hayata karşı savunmasız hale getirebiliyor. Dolayısı ile psikoterapi ile hayatınızda karşılaştığınız zorluklar ile ve kendi iç dünyanızdaki sorunlar ile başa çıkmanıza yardımcı olur. Artık günümüzde insanlar oldukça yalnız ve güvensiz bir hale gelmişlerdir. Yani pek çok kişi günlük yaşantısında çeşitli zorluklarla karşılaşabiliyor. Bu sadece belli kişilerde ya da zayıf olarak adlandırılan kişilerde değil, kendini güçlü hisseden kişilerde de ortaya çıkan bir durumdur. Bazen sorunların üstesinden gelmek için ufak bir yardıma ve dokunuşa ihtiyaç duyulabilir. Bergama psikolog, kişilerde görülen ruhsal çöküntülere bir çare üretip, kişilerin daha mutlu ve daha verimli bir yaşam sürmesine katkı sağlamaktadır.

Herkesin kendine ait bir yaşam tarzı ve yaşayış biçimi vardır. Burada standart set kalıplar yerine kişilerin kendilerine ait sorunları olduğu ve herkesin düşünce ve ruh yapısı farklı olduğu bilinci ile hareket edilir. Yani her farklı kişi için kişinin kendi ihtiyaçlarına yönelik seanslar düzenlenir. Psikoterapide kullanılan yöntemler ise;

  • Konuşma terapisi; ilk olarak, konuşma terapisi ile kişinin içinde yaşamış olduğu sorunlar ve ruhsal çöküntülere neden olan olaylar açığa çıkarılır. Bu sayede terapinin ilerleyen dönemleri için bir ışık tutulmuş olur.
  • Danışmanlık; konuşma terapisinden sonraki adım danışmanlıktır. Burada danışman, karşısındaki kişiyi iyi bir şekilde gözlemleyerek, dinleme yeteneğine sahiptir. Bazen konuşmalar ile davranışlar birbirini tutmaz. İşte tam bu süreçte danışman, danışanının sorunlarını iyi bir şekilde algılayıp, doğru değerlendirmeleri yapabilmelidir.
  • Psikososyal terapi; bu tedavi sürekli olarak ilaç tedavisi gören kişiler için daha uygundur. Rahatsızlığı çok fazla nükseden kişilere yönelik bir tedavi türüdür.

Bergama Ege Pozitif Psikoloji

İki çocuk ergen uzmanımız: çarşamba, cuma ve cumartesi Bergama’ya İzmir den gelmektedir. Yetişkin psikologlarımız Bayram Şimşek ve Sinem Gökçe Bergama da belirli günler hizmet vermektedir.

 

Bergama Ata optik üstü, TEB bankası karşısındayız.

Sabit0232 381 28 32

Telefon: 0 538 442 93 88

Uzm. Klinik Psikolog

Evşen ADIYAVUZ hk. ve daha fazlası için tıklayınız.

Aile, Çift ve Emdr Terapisti

 

Uzman Klinik Psikolog

Bayram Şimşek Hk. Yorumlar için tıklayınız

Emdr & Cinsel Terapist

 

Bergama Pedagog ve Çocuk Ergen Uzmanları

Pedagog

Gamze Güder hk. ve yorumlar için tıklayınız.

Uzmn Çocuk Ergen Psikoloğu

Dila Isıtan hk. ve yorumlar için Tıklayın

Uzman Psikolog & Aile Danışmanı

Pedagog & Çocuk Ergen Uzmanı

Beril Özsoy hk. ve yorum için ismine tıklayınız.

Psikolojik Danışman & Emdr Terapisti

Psikoterapi Nasıl Yapılır?

Psikoterapi insanların kendi ihtiyaçlarına yönelik yapılan bir tedavi türüdür. Kişilerin ruh sağlığını korumada zorluk çektiği durumlarda yapılır. Ama pek çok kişi psikoterapi almaktan kaçınmaktadır. Ama psikoterapi kesinlikle utanılacak veya çekinilmesi gereken bir durum değildir. Günümüzde artık yalnızlaşan insanlar için en iyi çözüm yollarından bir tanesidir denilebilir. Psikoterapiye ihtiyaç duyulan durumlar ise;

  • Başta panik atak, çeşitli travma gibi durumlarda yaşanan obsesif kompulsif bozukluklarında yapılmaktadır. Bu terapi sonrası obsesif kompulsif bozukluğu ile mücadele etmek zorunda olan kişiler artık daha rahat bir yaşama merhaba diyebiliyor.
  • Bipolar bozukluklarında da psikoterapi yapılır. Gerek hafif depresyon gerekse ağır geçen depresyon hallerinde kişiler için en iyi çözüm yollarından biridir.
  • Alkol, kumar veya madde bağımlılığı yaşayan ve bu gibi bağımlılık durumlarından kendini kurtaramayan kişiler için en iyi çözüm yollarından biridir. Alkol ve kumar bağımlılığı gibi hayatı derinden etkileyen durumlarda İzmir psikolog gibi önemli yerlerden destek alınması önerilmektedir.
  • Şizofren, iş yaşantısında yaşanan bazı olumsuz durumlar ile başa çıkamama ve akla gelebilecek her türlü ruhsal problemler karşısında psikoterapi alınması uygun olacaktır.

Bergama Psikolojik Danışmanlık Merkezi – Psikoterapi Ne Kadar Sürer?

Elbette herkesin ruh hali ya da yaşadığı zorluklar aynı değildir. Bu nedenle herkes için aynı şekilde psikoterapi yapılmaz. Bunun için ilk olarak danışanların sorunlarının boyutu tespit edilmelidir. Psikoterapi ne kadar sürer? Gibi sorular ise oldukça sık bir şekilde sorulabiliyor. Seans süreleri 50 dakikalık olarak belirlenir. Ama seans sıklıkları kişiden kişiye değişen bir durumdur. Örneğin yoğun çalışan veya maddi durumu çok yeterli olmayan kişiler için seans sıklıkları haftada bir gün veya iki haftada bir gün olarak belirlenebilir. Ancak bazı kişilerde görülen ruhsal çöküntüler, bağımlılıklar veya daha farklı sorunlar büyük boyutta olabiliyor. Bu gibi durumlarda ise danışan ile danışman, ortak karara verip, seans sıklıklarını diledikleri gibi ayarlayabilir. Örneğin haftada iki ya da üç gün olarak belirlenebilir. Yani seans sıklıkları, kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.  Bergama psikolog ile kendiniz için en ideal olan seans sıklığını danışman ile görüşebilir ve bu yönde sorunların üstesinden daha kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Bergama Psikolojik Danışmanlık Merkezi – Sık Kullanılan Psikoterapi Yöntemleri Nelerdir?

Psikoterapi yöntemleri mevcut danışanın durumuna göre değişen bir durumdur.  Psikoterapi yöntemleri kimler için nasıl kullanılacağına karar verilmeden önce kişinin durumu izlenir. Bu doğrultuda hangi yöntemin kullanılması gerektiğine karar verilmiş olunur. Bergama psikolog ise ilk olarak, kişilerin durumlarını gözlem altına alır. Akabinde nasıl bir tedavi uygulanılacağına karar verilmiş olur. Bu sayede başarı oranı daha fazla artacaktır. Psikoterapide kullanılan yöntemler daha çok;

  • Geştalt psikoterapi; bu yöntem danışanların, yaşama bakışını ve sorunlarının ne olduğunu anlamaya yönelik anlık bir terapidir. Daha çok beden dili gözlemlenir. Danışanın kendi içinde yaşadığı sorunları, farkındalık olarak fark etmesini farkındalıklarını yaşamasına yardımcı olur.
  • Bilişsel davranışçı terapi; burada danışanın üzerinde biriken negatif enerji ve olumsuz duygular ile pozitif düşüncenin yer değiştirmesi hedeflenir. Artık negatif enerji yüzünden hayatı alt üst olan kişiler, daha mutlu olma yolunda ilerlemeye başlar. Ve en önemlisi danışanlar için hayattan keyif alma süreci başlamış olur.
  • Psikanalitik psikoterapi yöntemi; pek çok kişi çocukluk döneminde yaşadığı travmalar nedeni ile ve geçmişin getirdiği negatif duygular ile yetişkinlik döneminde zorluklarla savaşmak durumunda kalır. Bu kişiler için hem yorucu hem de yıpratıcı bir durumdur. Esasen pek çok kişi çocukluk döneminde yaşadığı olumsuz durumların, yetişkinlik çağlarında kendileri için bir sorun teşkil edeceğini düşünemeyebilirler. Ama çocukluk dönemi insanın tüm hayatını derinden etkileyen bir durumdur. Bu nedenle sorunların üstesinden gelebilmek adına bu yöntem uygulanmaktadır. Bergama psikolog ile artık pek çok kişi hayatında yaşadığı olumsuz durumları geride bırakıp, geleceğe doğru daha emin adımlarla ilerleyip, tam anlamı ile tüm sorunlarını geride bırakmayı başarmış olacaklardır.

Bergama Psikolojik Danışmanlık Merkezi – Bergama Psikolog Ücretleri Ne Kadar?

Hayatın her alanı zorluklar ve kolaylıklarla geçen bir süreçtir. Önemli olan kişilerin daha sağlam ve daha sağlıklı bir ruh hali ile yaşantılarına devam etmeleridir. Özellikle çocuklar için hayat daha korkutucu ve daha zorlayıcı olabilir. Bu nedenle çocukların ruh sağlıklarını korumak adına mutlaka Bergama pedagog desteği alınması gerekir. Özellikle pandemi süreci çocukların üzerinde hayatları boyunca unutulmayacak derin ve olumsuz izler bırakabiliyor. Bu nedenle de Bergama psikolog sayesinde çocukların omuzlarında biriken ruhsal zorlukları kolayca ortadan kaldırabilirsiniz.

Pek çok kişinin merak ettiği konuların başında ise Bergama psikolog ücretleri gelmektedir. Bu tür işlemler için seans süreleri dikkate alınır. Yani danışanların kaç seans danışmalık hizmeti alacağına bakılır. Öte yandan, danışmanların başarısı ve deneyimleri de ücret belirleme için önemli bir detaydır. Dolayısı ise ücretler her zaman değişiklik gösterebilir.

Psikoloğa Ne Zaman Gitmeliyiz?

Psikoloğa ne zaman gerçekten ihtiyaç duyarız ? Nasıl bir psikoloğa giderseniz fayda görürsünüz, yani iyi bir psikolog nasıl olmalı?  Psikoloğa gitmek için kesin bir zaman olmamakla birlikte, problemler ve sorunlar yaşadığımızı fark ettiğimizde, yaşamımızın eskisi gibi olmadığı, eskiye oranla daha olumsuz duygular hissettiğimizde, daha olumsuz ve karamsar düşündüğümüzde, davranışlarımızda bir yavaşlama, eylemlerimizde ve etkinliğimizde belirgin azalma görüldüğünde psikoloğa gitmekte yararlı olacaktır.

Psikoloğa, zor bir dönem geçiren ve aynı zamanda da, Bergama psikolog yardımı almanın kendisine faydalı olacağına inanan kişiler gitmelidir. Kendi yaşamında zor bir dönemden geçtiğinin farkında olanlar, geçmişin yüklerini ruhlarında ve bedenlerinde hissedenler, yaşamının belli bir döneminde ihmal ya da istismara /travmaya maruz kalmış olan kişiler, psikologla çalışmanın kendilerine yararlı olacağına inanıyorlarsa, Bergama psikolog yardımı almalıdırlar.

http://www.tavsiyeediyorum.com/psikolog_24459_bayram_simsek.htm

https://www.doktortakvimi.com/bayram-simsek-2/psikoloji-pedagoji-aile-terapisi/izmir