Psikoloji de Regresyon Terapisi Ne Demektir?

Regresyon nedir: regresyon kelimesi farklı alanlarda kullanılan bir terimdir. İstatistikte regresyon, psikoloji regresyon farklı anlamlara gelmektedir. Psikoloji de regresyon ne demek; geriye gitme, yaş geriletmeye, geçmişi incelemeye regresyon denir. Psikoloji de regresyon (gerileme) iyi ve kötü karakterli gerileme diye ikiye ayrılır. İyi huylu regresyon; temel güven yapısına benzer güçlü bir arzu, dürtüsellikle tatmin olmaya çalışır, danışan bunu kendi yararına kullanmaya döner. Kötü huylu regresyon da kişi, doyurulmaz istek, talepkar, haset ve yıkıcı bir hal alır, istek ve arzuların ertelenmeden hemen doyurulması istenir. Bu kişilerde empati becerisi çok zayıftır.

 

Regresyon terapisi; kişilerin şuan yaşadığı anlam veremediği, psikolojik sorunların kökeninin geçmiş yaşamdaki olumsuz anılar, travmalar, ihmal, istismar, taciz vb. olayların şuanki davranış, karar ve düşüncelerimize olumsuz yansıdığını varsayarak, kişinin bazen hatırladığı, bazen hatırlamadığı olumsuz anlara kişiyi özel teknik ve terapi yöntemleriyle götüren psikolojik yaklaşıma, geçmiş yaşam terapisi denir.

Regresyon terapisi psikolog arıyorsanız alanında uzman kadrosuyla Ege Pozitif Psikoloji İzmir’de beş farklı ilçe (Alsancak, Gaziemir, Karşıyaka, Aliağa, Bergama) de Türkiye de İstanbul, Van, Antalya, Konya, Hatay gibi illerde uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Regresyon Terapisi

Regresyon Tedavisi Gerçekten İşe Yarar Mı?

Regresyon tedavisi aslında geçmişin tüm yüklerinden kurtulmak için büyük bir fırsattır. Psikolojik hastalıkları aslında bir gerileme (regresyon) şeklidir. Bireylerin uzun süre geçmiş bazı anlara saplanarak hareket ettikleri görülmüş, bu saplanılan durumun bazen bilincinde bazen ise farkına varmadığımız anılardır. Bazı psikolojik sorunlarda regresyon o kadar yoğunlaşır ki alt düzey savunma mekanizmalarını kullanmaya başlayabildikleri görülmüştür. Hayatı daha olumsuz, daha karamsar, her şeyin en kötüsünü düşünmeye başlar kişi git gide mutsuzlaşır, depresyon, kaygı bozukluğu, ani öfke patlamaları, depresyon vb. psikolojik sorunlar geliştirir. Bu da kişide yoğun değersizlik, (kimse ona değer vermediğini eşinin, ailesinin vb.) sevilmediğini düşünür, farketmeden ilişkileri sürdüremez, ya da hep sorunlu kişileri bulur ve kısır döngü de ilişkileri dolanır. Çocukluğunda taciz ve tecavüze uğrayan kişiler yetişkinlikte sınır koyamaz, hayır diyemez çünkü alanı işgal edilmiştir. İşte geçmiş yaşamları düzeltme çalışması, ile tüm psikolojik sorunlardan kurtulabilirsiniz.

 

Regresyon Terapisi Nasıl Yapılır? Geçmişim Silinir mi?

            Geçmiş yaşam terapisi , çalışmalarımızda regresyon terapisi yapılırken bir çok kuramsal yöntem ve teknik kullanmaktayız. Regresyon tedavisi yapanların bir kısmı yaşam koçları ve NLP uzmanlarıdır, onlar genelde hipnoterapi yöntemi kullanarak, gevşeme egzersizlerinden de faydalanarak geçmiş anılara ulaşmaya çalışmaktadır. Regresyon terapisi yapılma da aslıdna bir çok yöntem vardır. Emdr terapisi bunlardan bir tanesidir; sizi geçmiş anılarınızla ilgili rahatsız eden ne varsa mucizevi bir şekilde tamamen sıfırlar ve geçmişten kurtulursunuz. Bir diğer regresyon yöntemi; serbest çağrışımdır. Serbest çağrışım psikolojinin önde gelen isimlerinden Freud’un psikoanaliz terapisinde kullandığı ana tekniktir. Yani haydi çocukluğuna inelim diye bildiğimiz psikoloji Freud’un kuramı, çocukluk anıları konuşurken kişi fark etmeden şuanı etkileyen duygu ve düşünceleri anımsamaya başlar. Regresyon terapisi yapılırken anı silme mümkün değildir, amaç sizin şuanınızı etkileyen geçmiş olumsuz anıları yeniden işlemleme çalışmasıdır.

 

Spiritüel Regresyon Varmış O Nedir?

Spiritüel regresyon; geçmiş yaşam terapisi yapılırken kullanılan bir tekniktir. Geçmişte yaşadığımız anlara kişinin, gevşemesi, derin nefes alınarak rahatlaması yardımı ile hipnoterapi tekniğinin kullanılmasına spiritüel regresyon denir. Spiritüel regresyon için güçlü bir enerji kapasitesine, hayal kurma becerisinin yüksek olmasına ihtiyaç vardır. İç gözlem becerisi, farkındalık gücü iyi olması spiritüel regresyon yapılmasını kolaylaştırır.

 

Regresyon Tedavisi Yaptıran Kişiler Neler Söylüyor?

Regresyon terapisi alanlar; genelde ne söyler diye baktığımızda bir çoğu artık “hayatımın yön tabelaları değişti” “yıllarca bu sorun için mi kendimi yormuşum bu kadar basit olduğunu bilseydim daha önce gelirdim” “geçmiş artık beni rahatsız etmiyor sanki yeniden doğmuşum” gibi çok güzel tepkiler almaktayız. Bu terapiyi yaptıranlar ile ilgili daha fazla yorum okumak için uzmanlarımız hakkında yazılmış danışan yorumlarını okuyunuz.

 

İzmir’de Regresyon Terapisi Alacağım Kime Gitmeliyim?

Regresyon terapisi İzmir için zengin bir ilimizdir. Regresyon tedavisi İzmir için arama yaptığınızda bir çok uzman karşınıza çıkmaktadır. Size en önemli önerimiz ruh sağlığı ciddiye alınması gereken önemli bir konudur. Eğer siz iyi ve doğru bir kişiye gitmezseniz, yanlış bir kişi ile evlenebilir, tüm yaşamınız alt üst olabilir. Bu nedenle gideceğiniz kişinin psikoloji eğitimi almış, psikolog, psikolojik danışman, psikiyatrist olmasına özen gösterin, karar verdiğiniz kişiyi araştırırken öncelikle ismini googla aratın zaten ismi doktortakvimi.com, doktorsitesi.com ya da tavsiyeediyorum.com gibi Türkiye de ki tüm uzmanların olduğu diploma ile kayıt olabileceğiniz sitelerde ismi yoksa o kişinin psikoloji eğitimi yoktur. Ege Pozitif Psikoloji aile olarak İzmir regresyon terapisi dendiğinde uzman psikolog ve psikolojik danışmanlarla çalışan özel bir psikoloji merkezidir. Uzmanlarımızı inceleyip yorumlarını okuyup karar verebilirsiniz. İzmir regresyon terapisi uzmanları  psikolog yorumları için tıklayın.

Regresyon Terapi Ücretleri Ne Kadar? Her Seans Ücret Ödenir mi?

Eğer bu konuyu merak ettiyseniz; “Regresyon ücreti, regresyon seans ücreti, regresyon terapisi ücretleri, İzmir regresyon ücretleri” gibi anahtar kelimeleri arama motorlarında arayarak bize ulaşmışsınızdır. Regresyon seans fiyatları Türkiye de ilden ile kurumdan kuruma ve uzman uzmana değişmektedir. Alanda kendini iyi geliştirmemiş yeni kişiler regresyon ücreti 50 TL, ile 150 TL arasında bulabileceğiniz gibi uzman ve deneyimli birisi için regresyon terapisi seans ücretleri 250 – 350 TL arasında değişmektedir. İzmir regresyon terapisi fiyatları kurumumuzda 250 TL ile 400 TL arasında değişmektedir. Detaylı bilgi için bizi arayın.

 

İzmir Psikoloji

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir