Psikoloji stajı İzmir Ege Pozitif Psikoloji tarafından verilmektedir.  Psikoloji öğrencileri ve PDR öğrencileri ile bu alanların mezunlarının ya da yüksek lisans mezunlarının katılabildiği psikoloji stajı İzmir ve çevre illerdeki adaylara yöneliktir. Psikoloji ve PDR öğrencileri eğitim dönemleri içinde staj ve gözlem yaparak mesleki gelişimleri için hazırlık yapmak istemekte aynı zamanda alan çalışmalarına tanık olmak ve mesleğin gerçekleştirilmesi ile ilgili sorulara cevap bulmak istemektedirler.

Psikolog Staj İzmir

İzmir Ege Pozitif Psikoloji ailesi olarak İzmir’de staj programını sürdürmekteyiz. Stajyerlerin ihtiyaçlarını gözetmekle birlikte yaptığımız çalışmalar ile cevap vermekteyiz.  Psikoloji stajına katılan öğrenciler ve yeni mezun olmuş olan psikologlar, okulda öğrendiği teorik bilgilerini pekiştirecek uygulama ve pratik ile ilgili önemli noktaları bilmek istemektedir. Kurum olarak isteklerini dikkate alıp iyi bir eğitim süreci başlatmaktayız. Öğrenciler alanda uygulamaya dönük bilgi ve beceri kazanmak için staj programlarına gitmek istemektedir. Klinik alanda çalışmayı hedefleyen öğrenciler, staj yaparak alana ilk adımlarını atarak mesleklerine giriş yapıyorlar. Bu sebeple çok sayıda öğrenci staj yapmaya gönüllü olarak devam etmektedir.

Psikoloji Gönüllü Staj Başvurusu

Öğrenciler için birçok alt alanı olan psikoloji biliminin hangi alt alanına yöneleceğine karar verebilmek için, okulda alıyor olduğunuz derslerin yanı sıra ilgilendiğiniz alanda çalışma deneyiminin nasıl olabileceğini tecrübe etmek önemlidir. Böylece hangi alanda uzmanlaşmak istediklerine karar vereceklerdir. Alacakları eğitimleri ise buna göre yönlendireceklerdir. Örneğin klinik alanda staj yapmak isteyen öğrencilerin danışan görme tecrübesine sahip uzman psikologların hizmet verdiği merkezlerden süpervizyon eğitimi alabilmeleri önemlidir. Başka alanlarda uzmanlaşmak isteyen psikologlar için de geçerli birçok önemli noktaları vardır. Uzmanlaşmak istenilen alanda staj yapmış olmak, ilgi doğrultusunda çaba sarf edilen ve deneyim kazanıldığı için, gelecekte yapılacak olan yüksek lisans ve iş başvurularında öğrencilere avantaj sağlayacaktır.

Psikolog Stajyer Arayan Kurumlar

Eğer klinik psikolog olmayı düşünüyorsanız, psikolojik danışmanlık merkezlerinde staj yapmak yarar sağlayacaktır. Ege Pozitif Psikoloji Danışmanlık Merkezi olarak stajyer programlarına önem vermekteyiz. Merkezde çalışan psikologlarla temas halinde olmak, onlardan merak edilen alana dair bilgiler edinmek, merkeze gelen danışanları gözlemlemek ve sadece danışmanlık merkezinin işleyişini öğrenmek bile bu alanda çalışmak isteğine karar vermek için güzel bir fırsat olabilir. Staj süresi ise Ege Pozitif Psikoloji’nin ihtiyaçları ve sizin talebinize göre düzenlenip uygulanmaktadır.

Stajyer Psikolog İlanları İzmir

Ergenlerle Psikolojik Danışmanlık, Çocuklarla Psikolojik Danışmanlık. Yetişkinlerle Bireysel Danışmanlık, EMDR – Travma – Yas Danışmanlığı, Çift/Aile Danışmanlığı, Cinsel Terapi alanlarında çalışmalar yapan kurumumuz Ege Pozitif Psikoloji kendi bünyesinde çalışan stajyerlerine de bir çok konu hakkında bilgi vermekte ve süpervizyon sağlamaktadır. Bununla birlikte eğitim sürecine katılan psikologlar kendi ilgilendikleri alanlar ile ilgili uzmanlardan görüş sağlamaktadırlar.

Stajyer Psikolog Arayan Kurumlar İzmir

Staj deneyimi hem mesleki hem de bir hayat tecrübesi kazandıran bir süreçtir. Böyle bir süreçte alınan eğitim de çok değerli ve önemlidir. Bir iş ya da burs başvurusunda referans birçok kurum tarafından istenmektedir. Bu nedenle staj gördüğünüz yerdeki performansınızı başvurduğunuz yere bildirmiş olursunuz. Staj temel olarak sizi mesleğe ve meslek hayatına hazırlamaktadır dolayısıyla deneyim için önemlidir, üzerinde durulmalıdır. Ege Pozitif Psikoloji olarak bu süreci en iyi şekilde değerlendirmeniz bizim için önemlidir.

Staj Başvurusu İçin Formu CV’nizi ekleyerek Doldurabilirsiniz!

WhatsApp Hattı İçin Tıklayın

Evlilikte Sık Karşılaşılan sorunlarla ilgili yazımızı okumak için TIKLAYINIZ

Çocuklarda Sık Karşılaşılan 9 Problem ile ilgili yazımız için TIKLAYINIZ

Sık Karşılaşılan Psikolojik Problemler için TIKLAYINIZ

Sık Ortaya Çıkan Cinsel Problemlerle İlgili Yazılarımız için TIKLAYINIZ

Tavsiye Edilen Yazılar

5 Yorumlar

  1. Hazirandan beri Ege Pozitif Psikoloji’de staj yapıyorum. İlk geldiğim günden itibaren çok fazla şey öğrendim ve Bayram Bey ve kurumda bulunan diğer psikologlar kendimi geliştirmeme çok destek oldular. Gerek makale yazımı gerekse bize verilen eğitimler olsun hepsi çok yararlıydı. Bu kurumda psikoloji stajı yapmak benim için bir şanstı ve çok mutluyum. Teşekkür ederim

    • Deniz seninle tanışmak çok güzeldi. Bir nebzede olsa sana bir faydamız olduysa ne mutlu bize. Teşekkürler

  2. 1.5 ay civarı oldu staja başlayalı. Burayı görünce danışma merkezi ortamı seans düzenleri randevular birsürü okulda öğretilmeyen şeye rastladım. Psikologlarımız ve Bayram bey inanılmaz ilgililer her sorumuzu yanıtlıyorlar. Düzenli olarak sohbetlerimiz oluyor ve yazdığımız makaleler sayesinde hiç bilmediğim konular hakkında bilgi ediniyorum. Böyle rahat ve güzel bir kurumda psikoloji stajı yapmak benim adıma çok faydalı. Teşekkür ederim herkese

    • Teşekkürler barış analitik düşünen bir stajyer ile çalıştığımız için şanslıyız.Türkiye senin gibi değerlerin yetişiyor olmasını görmek gurur verici.

      • Seans aralarında alanında uzman hocalarımızla yaptığımız sohbetler mesleki açıdan gelişim için çok faydalı oldu. 8 aydır stajyeri olduğum kurumdan çok memnunum.


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir