Gaziemir Pedagog

İzmir Gaziemir Pedagog Çocuk ergen psikologu, pedagog tavsiye, pedagog öneri, pedagog yorumları, ile Gaziemir merkezimide olan psikoloji merkezimiz için arayın. Haftanın belirli günleri uzman pedagoglarımız; Gamze Güder ve Ayşenur Akbulut Gaziemir’e gelmektedir.

EGE POZİTİF PSİKOLOJİ – İZMİR – Alsancak – Karşıyaka – Gaziemir

Gaziemir çocuk ergen psikolog terapi, katılan bireylerin psikolojik rahatsızlıklarını, muhtemel davranışsal bozulmalarını, negatif düşünce ve hallerini önce saptayıp daha sonra da azaltarak bitirmeyi ve kişinin sağlıklı bir psikolojiye kavuşmasını amaçlayan önceden belirlenmiş süre zarflarında yapılan görüşmelerdir.

Terapide; pozitif düşünme ve düşünce hatalarıyla başa çıkabilme becerisi kazandırmak, kişinin kendini anlama becerisini geliştirmek, psikolojik rahatsızlıklara tedavide destek amaçlanır. Terapi genellikle birebir olarak gerçekleşir fakat grupla birlikte de uygulanabilmektedir. Bu süreçte psikoterapist danışan ile ne kadar sürede bir görüşüleceğini belirler. Psikoterapistin belirlediği zaman aralıkları duruma göre değişse de, genellikle haftada 45-50 dakika boyunca görüşülür. Süreç boyunca danışan ve terapist, danışanın gündeminde olan sorunlar üzerinde çalışmak için bir araya gelir.

Çocuk ve ergen terapisinde amaç; oluşan veya oluşabilecek duygusal ve davranış problemlerinin çözülmesi kadar ileri yaştaki ruhsal yapının ve kişilik özelliklerinin yapılandığı bu dönemin en sağlıklı şekilde desteklenmesidir. Gaziemir pedagog arıyorsanız sadece çocuk ve ergen ile çalışan aşağıda ki uzmanlarımızı inceleyin. İzmir Pedagog için tıklayın.

Terapi ile çocuklarda ve ergenlerde ihtiyaç duydukları duygusal desteği almaları, arkadaşları ve aileleriyle yaşadıkları çatışmaları çözümlemeleri ve yaşadıkları problemlere yeni bir bakış açısıyla bakabilmelerini sağlamak gibi birçok fayda sağlayabilmektedir. İzmir Oyun terapisi için tıklayınız.

 

Ne Zaman Çocuk Psikoloğuna Gidilmeli ?

Bir çocuk psikolojik sorunlar yaşadığında çeşitli davranış değişimleri içerisine girer. Bu değişimler en belirgin olarak uyumsuz tepkilerle anlaşılır. Uyumsuz olarak değerlendirilen çocuklar sosyal ortamlarında iletişim güçlüğü çeken çocuklardır. Çocuk böyle zamanlarda kimi zaman agresif, huysuz, geçimsiz olabilmektedir. Fakat bazı uyumsuz davranışlar çocukların gelişim dönemlerine göre normal olup geçici uyum bozukluklarıdır. Yani bazı dönemlerde yaşanan olumsuz davranışlar çocuğun gelişimsel özelliği sayılır. Dolayısıyla bu ayrım iyi yapılmalıdır. Yaşanılan sorunlar uzun süreli ve devamlı hale geldiğinde bunun gelişimsel özellik olmadığı, bir sorun olabileceği düşünülmeye başlanabilir.

Ebeveynler çocuklarında gelişimsel bozukluk (öğrenme güçlüğü, konuşma bozuklukları, zeka geriliği) yeme bozuklukları dikkat dağınıklığı ya da hiperaktivite, tırnak yeme, alt ıslatma, kaygı bozuklukları, kardeş kıskançlığı, uyku bozuklukları, içe kapanıklılık ya da aşırı inatçılık durumlarında psikoloğa başvurulmalıdır.

 

ÇOCUK ve ERGEN TERAPİSİ UZMANLARIMIZ

(Uzmanlarımız sadece çocuk ve ergen konusunda uzmanlaşmış kendilerini tamamen bu grup üzerinde geliştirmiş bir ekiptir. 20 yaş üstü yetişkin İzmir psikolog ve İzmir Aile terapisti için tıklayın

haftaiçi 20.00 a kadar ve cumartesi – pazar açıktır.

Ege Pozitif Psikoloji

İzmir de 5 farklı ilçe de şubesi vardır.

 

4 ayrı Çocuk Ergen Uzmanı ve Pedagoglarımızı inceleyin bilgi alın:

 

Pedagog

Nilay Tufan Hk. ve yorumlar için tıklayınız.

Uzman Çocuk Psikoloğu ve Oyun Terapisti

 

Pedagog 

Sude Kaplan hk. ve yorumlar için tıklayınız.

Oyun Terapisti & Çocuk Ergen Uzmanı

 

Uzman Klinik Psikolog

Cem Akdemir hk. tıklayınız

Aile ve Cinsel Terapist

 

Evli olan uzmanımız; Uzman Psikolog Cem Akdemir, İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2015 yılında mezun olmuştur. Lisans dönemi boyunca farklı farklı stajlarda yer alarak kendisini sürekli olarak geliştirmiştir. Özellikle yetişkin psikoterapisi üzerine uzmanlaşmıştır.

Uzm. Klinik Psikolog

Evşen ADIYAVUZ hk. ve daha fazlası için tıklayınız.

Aile, Çift ve Emdr Terapisti

 

Pedagog & Çocuk Ergen Uzmanı

Beril Özsoy hk. ve yorum için Tıklayınız

Psikolojik Danışman & Emdr Terapisti

 

 

 

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir