Psikolojik Danışman Garip DİNLER

Psikolog Garip Dinler kimdir? İzmir Ege Pozitif Psikoloji de yetişkin terapisi yapan bir psikolojik danışmandır. 2019 senesinde Ege Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun olmuştur. Lisans süreci boyunca birçok görevde yer almıştır. İzmir’de farklı düzeyde okullarda ve Gaziemir Kadın Danışma Merkezinde staj yapmıştır.

Son iki yıldır yoğun olarak yetişkinler ile çalışmalar yürütmüş, kendisini bu alanda geliştirmiştir.

Aldığı Özel Eğitimler

Travma, Kriz ve Yas Terapisi

Çocuk Değerlendirme ve Dikkat Testleri Uygulayıcı Sertifikası

Aile ve Çift Terapisinde Görüşme ve Müdahale Teknikleri

Aile Danışmanlığı eğitimi

Bilişsel Davranışçı Terapi Yönelimli Sınav Kaygısı İle Baş Etme Yöntemleri Uygulayıcı Sertifikası eğitimlerini tamamlamıştır. 

 

 

 

 

Psikolog Garip Dinler ile ilgili danışan yorumları:

 

Deniz

Daha önceleri birçok danışmana gitmiştim ama ne sıkıntımı giderebildim ne çözüm bulabildim. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Garip Beye ulaştım. Problem yaşadığım ikili ilişkilerim hakkında danışmanlık aldım, şu an iyi ki almışım diyorum. Her şey için teşekkür ederim.

 

Büşra

Sorunlarla dolu hayatımda son çare olarak Garip beye başvurdum. O kadar umutsuzdum ki bu girdiğim bataklıktan çıkacağıma inanmıyordum. Beni bu bataklıktan ellerimden tutarak nazikçe çıkardı. Hatta o bataklık dediğim yerin bile güzel yanlarını görmeme yardımcı oldu. Şimdi hayata bambaşka bakıyorum ve gerçekten nefes aldığımı hissediyorum.

 

Emre

Garip bey sayesinde kadınlarla yaşadığım iletişim sorunlarımdan, cinselliğe olan olumsuz bakış açımdan neredeyse kurtuldum diyebilirim. Profesyonel ilişkinin yanında oldukça da samimi bir danışman. Her şey için teşekkür ederim.

 

Ece

Günlük yaşantımda sürekli kaygılanıyordum, artık bu beni fazlasıyla rahatsız etmeye başlamıştı. Garip beyden yardım almaya başladıktan sonra aslında kaygılarımın nedeninin yaşadığım ilişki olduğunu fark ettim. Sonrasında hem kaygılarımı hem de ilişkimi rayına oturttum. Şimdi çok daha iyiyim.

 

Elif

Ailevi bir nedenden ötürü Garip Beyden yardım aldım. Beni olayla ilgili anlayışlı bir şekilde dinledi ve olabilecek her türlü senaryoya hazırladı. Sonrasında problemi çözüme kavuşturduk. Şimdi iyi ki Garip beyden yardım almışım diyorum.

 

Alper

Garip beyden oğlumuz Alper için yardım almıştık. Bize anne baba olarak yaptığımız yanlışları gösterdi, doğrularını öğretti. Oğlumu da daha önce birçok psikoloğa götürmeme rağmen hiçbir sonuç alamamıştık. Oğlum hiçbiriyle iletişim kurmamıştı. Şu an ailece Garip beye ulaştığımız için kendimizi şanslı hissediyoruz.

 

Ata

Oğlum Ata kaza geçirdikten sonra boyundan aşağısı tutmadığı için felç kaldı. Annesi olarak benimle iletişim kurmamaya başladı. Kendisini dünyaya kapattı. Tamamen çaresiz bir durumdaydım. Garip beyle tanışma fırsatı bulduk. Profesyonel yardımının yanı sıra hem samimiyeti hem de oğlumla aramızdaki ilişkiyi daha güçlü bir hale getirdiği için ona müteşekkirim.

 

Ekin

Yardım almak isteme nedenim 12. Sınıf olmama rağmen hiçbir şekilde ders çalışmak istemememdi. Garip hocayla çalışmaya başladıktan sonra ders çalışmak istememe nedenimin ailemdeki sorunlarla yüzleşmek istemediğim için olduğunu fark ettim. Yardım almaya  devam ettikçe bu sorunlarla yüzleştim ve derslerime odaklanmaya başladım. Teşekkür ederim.

 

Hülya

Sınıf arkadaşım vefat edeli uzun bir zaman oldu. En yakın arkadaşımdı. Onun ölümü sonrasında kendimi toplayamadım. Hep kendimi suçladım. Kendimi bir kapana kısılmış gibi hissediyordum. Garip hocadan yardım almaya başladıktan sonra hem kendim hakkındaki düşüncelerim hem de bu konuya yönelik duygularımı anladım ve kendimi artık suçlamamaya başladım. Eskiden arkadaşımın mezarına bile gidemezken şimdi onu ziyaret edebiliyorum.

 

Faruk

Annemin hastalığı sırasında evdeki kimseyle iletişim kurmuyordum. Kendimi tamamen bilgisayara kaptırdım. Ancak annem iyileştikten sonra bile bilgisayardan kopamadım. Yine kimseyle iletişim kurmamaya devam ettim. Bu sorun için defalarca yardım almama rağmen kendimi onlara açamadım ve sorunu çözüme kavuşturamadım. Garip beyle tanıştıktan sonra duygularımı ve düşüncelerimi fark edip, onları ailemle paylaştım. Ve şu an ailemle çok daha samimi hissediyorum.

Tavsiye Edilen Yazılar

2 Yorumlar

  1. Garip Beye çok teşekkür ederim. Oldukça ilgili, analizleri muhteşem, iletişimi çok kuvvetli ve enerjisi insana çok iyi geliyor. tek başına sorunlarımızın içinden çıkamadığımız anlarda profesyonel desteğe kesinlikle ihtiyacımız var. Bu konuda Garip Beyi rahatlıkla tavsiye ediyorum.


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir