Bilinçaltı temizliği, son zamanlarda karşımıza sıkça çıkan ve hemen hemen herkesin bir fikrinin olduğu bu yüzden de bilgi kirliliğinin çokça arttığı konulardan biridir İzmir bilinç altı ve temizliği. Bu konulardaki bilgi kirliliği arttıkça insanların doğu bildiği yanlışları da değiştirmek epey zor oluyor.

Birçoğumuz bilinçaltı temizliğini duyduğumuzda çeşitli yöntemlerle kafamızdan ya da aklımızdan istemediğimiz düşünceleri, duyguları veya anıları tamamen atmak olduğunu sanarız. Aslında böyle bir şeyin mümkün olması hepimiz için ne kadar da güzel olurdu. Belki de mutsuz olmak ya da kötü düşüncelere kapılıp gitmek gibi şeyler hayatımızda hiç olmazdı. Tabi o zaman da mutluluğun kıymetini eskisi kadar bilebilir miydik orası muamma. Neyse ki böyle bir şey mümkün değil de kafamızdan öyle her şeyi istediğimiz gibi atamıyoruz.

Konumuza geri dönecek olursak, bilinçaltı temizliğinin ne olmadığını az çok anlamışızdır gibime geliyor. Şimdi sırada bilinçaltı temizliğinin ne olduğudur. Bazı psikologlar bilinçaltı temizliği ifadesinin yerine bilinçaltı dönüşümü ya da bilinçaltı programlaması ifadelerini kullanmayı daha uygun bulmakla birlikte ben bilinçaltı temizliği ifadesinin kullanılmasını daha doğru buluyorum.

İzmir EMDR Terapisi

Bilinçaltı temizliği kafamızdaki istenmeyen düşüncelerin ya da anıların kabullenilmesini ve netleştirilmesini sağlar. Bize acı veren bu duyguların artık bize zarar veremeyeceğini, onları artık geride bırakmanın bizim için daha makul olduğunu anlamamıza yardımcı olur.

Alanında uzman kişiler bilinçaltı temizliği sırasında bazı yöntemler kullanır. Bu teknikler sayesinde istenmeyen düşünce ve duygularla kişiler arasında bir uzlaşma sağlanır ve bu düşünceler artık kabul edilebilir hale gelir. İnsanlar da artık kendisinde iyi yer edinemeyen bu tür düşüncelerle savaşmaması gerektiğini, yoluna onlarla ateşkes ilan ederek ve onları kabullenerek devam etmesi gerektiğini anlar ve hayatlarına bu şekilde devam eder.

Değinmek istediğim bir başka konu da bilinçaltımızı temizlemeye gerek kalmaması için onu kendi lehimize kullanabilmek yani bilinçaltının gücünü fark edebilmek. Günlük hayatın aksiliklerinden, çatışmalarından sıkılıp bunaldığınızda zihninizin tekerleklerini durdurun ve size karşılık vermeye hazır olan bilinçaltınızı düşünün. Bu size huzur ve güven verecektir.

Unutmamalıyız ki hayat düşüncelerimizden oluşur. Bizler mutluluğu, başarıyı, sevgiyi, huzuru, iyi niyeti düşünürsek ve sahip olduğumuz her şeye şükredersek tüm bunların bizim sahip olacağımız şeyler olacağını zamanla görürüz. Sürekli endişe, korku, nefret, öfke ve başarısızlık düşünceleri üzerinde durursak da bunalacağımızı ve mutsuz olacağımızı görürüz. Sürekli olumlu düşünmek, motivasyonumuzu hep yüksek tutmak başkaları için de iyi olanı istemek bizim yararımızadır.

Yaptığımız iyilik, gösterdiğimiz sevgi ile sergilediğimiz kibarlık bize pek çok farklı şekilde geri dönecektir.

Joseph Murphy,’’Alışkanlık bilinçaltınızın fonksiyonudur. Bilinçaltınızın muhteşem gücünün en büyük kanıtı, hayatınıza egemen olan alışkanlıkların gücü ve egemenliğidir. Siz alışkanlık insanısınızdır.’’der. Ben de Joseph Murphy’nin bu sözüne katılarak bilinçaltımıza olumlu mesajlar vermeyi sürekli tekrar edip alışkanlık haline getirmemiz gerektiğine, böylece hayatta daha başarılı, huzurlu ve mutlu olarak bilinçaltımızı temizleyebileceğimize inanıyorum.

İzmir Bilinçaltı Temizliği

İzmir de bilinç altı temizliği dediğimiz gerçek şudur ki tüm bilinç altımızı temizlemek mümkün değildir. Geçmiş yaşantılarımızla barışmamız çözümleyemediğimiz sorunları çözümlememiz gerekir. Bilinç altı temizliği yoğun telkin ile olumluya ve iyiye odaklanması sağlanarak pozitif bir hava oluşturulur. Kurumumuz da bilinç altı uzmanı ve bilinaltı terapisi yapan uzmanlarımız mevcuttur.

Etiketler: bilinç altı, bilinçaltı temizliği, bilinçaltı temizliği izmir, bilinçaltı uzmanı izmir, bilinçaltı terapisi, bilinçaltı temizliği yaptıranlar

WhatsApp Hattı İçin Tıklayın

Evlilikte Sık Karşılaşılan sorunlarla ilgili yazımızı okumak için TIKLAYINIZ

Çocuklarda Sık Karşılaşılan 9 Problem ile ilgili yazımız için TIKLAYINIZ

Sık Karşılaşılan Psikolojik Problemler için TIKLAYINIZ

Sık Ortaya Çıkan Cinsel Problemlerle İlgili Yazılarımız için TIKLAYINIZ

Makale Yazarı Uzman Klinik Psikolog Bayram Şimşek(Sitesine Gitmek İçin Tıklayın)

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir