VAJİNİSMUS

Vajinismus, vajinal kasların kişinin elinde olmaksızın cinsel birleşme esnasında istemsiz bir şekilde kasılarak cinsel birleşmeyi imkansız hale getirmesi durumudur. . Vajinal kaslar ile kişinin bedeni de senkronize olur ve vajina penis girişini bir tehlike, korku ya da acı duyulacak bir nesne olarak algılar ve penisin girmesini reddeder. Ülkemizde kadınlarda görülen en yaygın cinsel işlev bozukluklardan biridir. Bu hastalığı Türk toplumu içerisinde değerlendirdiğimizde zaten bu yaygınlığın doğal olduğu kabul edilebilir. Çocukluktan itibaren doğru cinsel bilgiler edinemeyen kadınlar, bir de cinsel birleşmenin çok acı verici bir deneyim olması gibi sağlıksız ve gerçeği yansıtmayan söylentilere maruz kalınca  beyin haklı olarak tüm sistemi kapatmakta ve vajinayı korumaya almaktadır. Bu durumun ortaya cıkması da kaçınılmaz hale gelmektedir. Önemli olan şudur ki vajinismus, %99 oranla tedavi edilebilmektedir. Vajinismusun fark edildiği anda farklı psikolojik sorunlar da doğurmaması için bir tedaviye başvurulmalıdır.

 

VAJİNİSMUSUN BELİRTİLERİ

Belirtiler kişiden kişiye farklılık gösterse de çoğunlukla ilk cinsel deneyim ile kendini göstermektedir.

 • İlişki öncesinde acı çekeceğim, kanayacak gibi düşünceler ve bu düşüncelere eşlik eden yoğun heyecan, endişe, korku,  kaygı, tedirginlik vb duygular.
 • İlişki esnasında yaşanan aşırı heyecan, titreme, kasılma gibi fiziksel ve duygusal bir takım tepkiler. Bütün bedeni eşe karşı kapatma ve eşi itme davranışı (çiftler tarafından kilitlenme diye adlandırılır)
 • Cinsel iliskilerin ağrılı ve zor geçmesi
 • İlişki sonrasında ise cinsel istek ve duygusal tatminde görülen azalma, Suçluluk, kişinin kendine beslemeye başladığı nefret duygusu, hayal kırıklığı bu belirtiler arasındadır.

 

VAJİNİSMUSUN NEDENLERİ

Nedenler her bireyin yaşamına göre farklılık göstermektedir. Pek çok neden vajinismusa sebep olabilir. Bunlardan en yaygın olanları ;

 • Cinsel bilgi ve cinsel eğitim eksikliği sonucunda edinilen yanlış bilgiler ve bilişsel çarpıtmalar
 • Psikolojik kökenli kaygılar
 • Abartılmış ilk gece hikayeleri: Genel olarak akran gruplarının ya da abla, hala, teyze gibi otoritelerin kendi aralarında yapmış oldukları cinsel konuşmalara kişinin direkt ya da dolaylı şekilde muhatap olması şeklinde olur. İlk gece dahil bu konuşmaların içeriği genellikle kulaktan dolma ve yanlış bilgilerdir. Ki kız cocuklarının cinsel konulardan uzak durması için onlara aile bireyleri tarafından asılsız bilgiler verilmesi ülkemizde oldukça yaygındır. Bilinç ve bilinç dışının direkt olarak bu bilgilere maruz kalması ve koşulsuz kabullenmesi sonucunda geliştirilen bir takım psikoanatomik tepkiler.
 • Kültürel alt kodların beslemiş olduğu kızlık zarı algısı. Kızlık zarının korunması gereken çok değerli bir şey olduğu ve bunun neticesi olarak zarın aşırı önemsenip kutsallaştırılması bu problemin ortaya çıkma nedenlerinden biridir.
 • Baskıcı ve otoriter bir aile yapısı.
 • Cinsellik kavramının konuşulmadığı ötelendiği, ayıp ve yasaklandığı ortamlarda yetişme.
 • Cinselliğin kötü ve pis olduğu öğretilen bir ortamda yetişmek
 • Travmatik cinsel yaşantılar ( taciz, tecavüz, cinsel şiddet, ensest vb.)
 • Ödipal çatışma yada ödipal kompleks
 • İlk geceye dair geliştirilmiş korkular
 • Takıntılı (obsesif) borderline kişilik yapılanmaları
 • Hamile kalma korkusu
 • Pasif, bağımlı, aşırı tolere edici ve anlayışlı bir eş tiplemesi
 • Çocukluk döneminde kişiyi yanlış bilişsel yapılandırılmaya ve öğrenmeye maruz kılan en direkt telkinler (Doğru otur, bacaklarını kapat, eteğini ört vb )
 • Cinsel mitler (cinsellik hakkında bilinen tecrübeye dayanmayan kulaktan dolma yanlış bilgiler )
 • Ağrılı ve acılı geçen jinekolojik muayene
 • Dini ve ahlaki kuralların çok katı olduğu toplumsal yaşantı.
 • Bazı enfeksiyonik durum ve anormallikler de vajinismusa yol açmaktadır.

Yukarıda ki nedenlere bakıldığında vajinismusa neden olan faktörlerin psiko­‑sosyokültürel nedenler olduğu görülmektedir. Bunun nedeni cinsellik kavramının toplumumuzda üstünün örtülmesi, ayıplanması, yadsınmış, tabu haline getirilmiş olması ; ve ülkemizde yeterli ve bilgilendirici bir cinsel eğitimin var olmamasıdır.

Vajinismus tedavisi

VAJİNİSMUS TEDAVİSİ

Cinsel Terapi: Vajinanın kasılmasına neden olan etkenlerin bulunup değiştirilmesi esasına dayanan bir terapi şeklidir. Süreç boyunca danışanlarla isbirliği içerisinde EMDR terapisi, Bilişsel Davranışçı terapi ve Çift Terapisi gibi kişilerin ihtiyacına uygun terapi modeli belirlenir ve uygulanır. Seanslar eşlerle birlikte yürütülür. Cinsel terapi sonrası çiftler birbirlerini keşfederek sağlıklı bir cinsel hayat yaşamayı öğrenirler. Ortalama 8‑12 seans sürmektedir. Danışanların isteğine uygun olarak yoğunlastırılmış cinsel terapiler verilmekte, 1‑3 günde sorun çözülebilmektedir. Vajinusmusta terapi süreci önce çiftlerle görüşülerek başlar, sonra ayrı ayrı değerlendirme süreçleriyle yürütülür. Bir tedavi planı oluşturulur ve bu tedavi sürecinde genelde bilişsel cinsel düzenlemeler, cinsel egzersizler, aşk oyunları vb. davranışsal ödevler verilir. Bu süreçte en sağlıklı çözüm terapiye çiftlerin beraber katılmasıdır. Çözülemeyen veya sağlıksız bir şekilde çözülen vajinismus problemi ilerleyen zamanlarda cinsel isteksizlik, ağrili cinsel iliski, orgazm olamama gibi sorunları beraberinde getirebilmektedir.

Cinsel terapinin vajinismus tedavisinin yanında çiftlerin cinsel hayatına pek cok katkısı olmaktadır. Çiftler bu sayede sağlıksız ve güzel bir cinsellik yasamayı, kendi bedenlerini ve partnerlerinin bedenlerini tanımayı öğrenirler.

Süreçle ilgili bilgi isteyen danışanlara daha önce bu sorunu çözülen ve görüşme için izin veren kişilerin telefon numaraları paylaşılabilmektedir.

 

 

Tıbbi Tedaviler

Vajinismus doktorlar tarafindan farklı şekillerde tedavi edilebilmektedir.

Heman operasyonu: Kızlık zarının doktor tarafından alınması işlemidir. Amaç kızlık zarı algısını yok edip cinsel ilişki için bir engel olmadığı fikri oluşturmaktır.

Kısmi ya da Komple Anastezi: Kadının genital bölgesi uyuşturularak ya da genital bölge komple uyutularak kadının cinsel ilişkiye girmesi sağlanır.

Botoks yöntemi: Bir doktor tarafından vajinal bölgeye uzun süreli botoks yapılarak uygulanan bir gevşeme yöntemidir.

Bu yöntemler kadının daha rahat cinsel ilişkiye girmesini sağlayabilir fakat sorunu kesin olarak çözememektedir. Tümüyle ortadan kalkmayan bu sorunun da ilerleyen zamanlarda yine ortaya çıkması veya daha farklı cinsel sorunlara neden olmasi mümkündür.

 

VAJİNİSMUSUN SINIFLANDIRILMASI

 

DSM-IV’te (Amerikan Psikiyatri kurumunun kabul ettiği psikolojik hastalıkları içeren tanı ölçütleri kitabı ) vajinismus bir cinsel işlev bozukluğu olarak sınıflandırılmıştır ve cinsel ağrı bozukluklarının alt kategorisinde yer almaktadır.

-Ana tanı kriteri; “vajinanın dış üçte birindeki kaslarda, tekrarlayan yada sürekli, istem dışı ve cinsel ilişkiye engel olan spazmın” olmasıdır.

-Vajinal kas spazmı, kolaylıkla gözlemlenebilir ve bazı vakalarda ağrıya sebep olacak kadar şiddetli yada uzun süreli olarak tanımlanır.

-Vajinismus her ne kadar bir cinsel ağrı bozukluğu olarak kabul ediliyor olsa da, tanısı için ağrının gerçekleşmesi gerekli değildir.

 


İzmir Vajinismus Tedavisi

İzmir vajinismus tedavisi, İzmir vajinismus tedavi merkezi arıyorsanız bay ve bayan uzman cinsel terapistlerimiz ile İzmir de Karşıyaka, Alsancak, Gaziemir, Bornova, Balçova, Konak, Çeşme, Bostanlı Aliağa ve Bergama da ki merkezlerimizde hizmet vermekteyiz.

İSTEYEN ÇİFTLER  ÜÇ GÜNDE DE BU PROBLEMDEN KURTULABİLİRLER. Tabiki altında başka ciddi sorunlar varsa bu 2 ya da 3 güne de sarkabilir. bu şekilde gelen danışanlara otel ayarlanır bir ya da iki gün kalınarak bu sorundan tamamen kurtulur.

Ya da 8-12 seans arasında bu sorundan kurtulabilirsiniz. Vajinismus tedavisinde %99 bir başarı yakalıyoruz. Vajinismusun arkasında ki yatan esas sorun da bulunup ortadan kaldırılıyor. Çünkü sağlıklı bir şekilde çözülmediğinde çiftler daha sonra cinsel isteksizlik, orgazm sorunları, ağrılı cinsel ilişki vb. sorunlar oluşabilir.

Süreçle ilgili isteyen Vajinismus danışanları daha önce bu sorunu çözen kişilerin telefon numaraları paylaşılabilmekte görüşme için izin verenlerin numaraları paylaşılmaktadır.

 

Ülkemiz dışındaki cinsel terapi litaratürünü incelediğimizde vajinismus şu şekilde tanımlanmaktadır; vajinanın girişindeki kasların istem dışı kasılarak cinsel birleşmenin ağrılı ve acılı yada birleşmenin  imkânsız olarak algılanmasına vajinismus denir.

Aslında Türk toplumunda kadınların vajinusmus olması kadar doğal  bir şey yoktur. Düşünün ki küçüklüğünüzden itibaren size “sürekli bacağını kapat, açma, ört, ilke gece acıyacak, kanayacak, çok canın yanar, kanlar seller götürecek” yanında ki erkek çocuğuna bak bu çok canlar yakacak vb. dünya kadar efsane ile büyüyen bir kadın olun, düğün yapılıyor damat ve gelin orta da herkes sizin az sonra ne yapacağınızı biliyor ve konuşuyorlar, erkek tarafı acaba yapabilecek mi kalkacak mı iner mi? Bir sürü soru işareti ve bu panikle hemen yapmak isteyen bir koca, çünkü inecek korkusu var, kızın vajinası hazır değil kuru bir yere sokulmaya çalışılan bir penis hemen kızın kafasında ki efsaneler canlanıyor evet acıyacak, kanayacak, yırtılıacak korkuları devreye giriyor ve beyin haklı olarak tüm sistemi kapatıyor ve vajinayı korumaya alıyor. bir de kız tarafı acaba bakire mi kan gelecek mi korkuları ekleniyor. Bu kadar sağlıksız cinsel bilgilendirme ile vajinusmusta olunur, erken de boşalınır, ereksiyon sorunları da olur, cinsel isteksizlikte olur. Ve maalesef evlilikler de yıkılır.

 

İLK DENEYİM,  İLKE GECE

Vajinismuslu kadınlar öncesinde herhangi bir cinsel birleşme yaşamadığı için genel itibarıyla bu sorunla yüzleşme, düğün sonrası yaşanan: halk arasında gerdek gecesi yada ilk gece diye bilinen zamanda  yaşanır. İlk gecede yaşanılan başarısız deneyimin bir takım faktörlerden kaynaklandığı düşünülür: düğün stresi, yorgunluk, deneyimsizlik, heyecan vb.  ve sorun daha sonrasında kendiliğinden çözüleceği düşünülerek ertelenir. Fakat bu durum süreklilik kazanmaya ve olduğu yerde saymaya başlayınca, evde eşi ile bu sorunu sürekli tartışmaya başlar. kadın partnerde kendisinde bir eksiklik olduğu düşüncesi oluşmaya başlar. üzüntü, sıkıntı, gerginlik, suçluluk, değersizlik, her şeyin daha da kötüye gideceği düşüncesi ortaya çıkmaya başlar. Erkek Partnerde ise durum farklı değildir. Eşinin kendini istemediği, sevilmediği, reddedildiği, becereksiz bir şey yapamadığı düşüncesi yaygın olarak görülmektedir. Buna bağlı olarak da erkek öfke ve kırılganlık, kızgınlık duyguları yaşamaya başlar. Eşler arasında doğal olarak kavgalar sorunlar artmaya başlar.

 

WhatsApp Hattı İçin Tıklayın

 

ilişkiye girememek, ilişkiye girememe duası, eşimle ilişkiye giremiyorum hangi doktora gitmeliyim, vajinismus değilim ama ilişkiye giremiyorum, vajinam dar ilişkiye giremiyorum, parmak egzersizi yapabiliyorum, vajinismus parmak egzersizi yapanlar, ilişkiye girememe hastalığı, cinsel ilişkiye girememe hastalığı, neden cinsel ilişkiye giremiyorum ne yapmalıyım, ilişki sırasında kasılma

Sayfa içeriği sadece danışmanlık hizmetleri ve bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi gerektiren durumlar için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Türkiye de online cinsel terapi verdiğimiz illerin listesi:  Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, İçel (Mersin), İstanbul, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş,  Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce, Kuşadası, Nazilli, Alanya, Manavgat vb.


DANIŞAN YORUMLARI

http://izmirpsikoloji.com/danisan-tavsiyeleri/

İletişim:  0 538 442 93 88

Tavsiye Edilen Yazılar

12 Yorumlar

 1. Ben 8 aylık evliyim. Eşimle ilk başlarda cinsel birleşme yaşayamamıştık. Önceleri kendi kendimize çözeriz diye düşündük. Yaklaşık 5-6 ay profesyonel yardıma ihtiyacımız olmadığına kendimizi ikna ettik. Ancak gitgide sabır taşmaya sorunlar büyümeye başladı. Bu öyle bir süreç ki önce umut besliyorsunuz “İlla ki olacak” diye, ardından yapamadıkça kendinize acımaya başlıyorsunuz. Benim düşüncelerim hep “Allah’ım biz ne beceriksiziz, ne aciziz, ne zavallıyız!! Herkes yapıyor bir tek biz yapamıyoruz.” yönündeydi. Suçu ikimize de atıyordum çünkü “vajinismus” olduğuma katiyen ihtimal vermiyordum. İnternetten okuduğum birkaç makaleye bakarak vajinismusun sadece ilişkiyi red anlamına geldiğini zannediyordum. Oysa ki ben eşimle severek evlenmiştim, cinsel birleşmeye gönüllüydüm bu yüzden vajinismus olamazdım. Vajinanın istemdışı da kasılabileciğini ve cinsellikle ilgili daha birçok şeyi Bayram Bey’den öğrendik. Bayram Bey’i internetten bulduk. Cesaretimizi toplayınca arayıp randevu aldık, cesaretimizi topladık diyorum çünkü böyle bir problemi üçüncü kişiyle –uzman dahi olsa- paylaşmak çok büyük bir tabuydu bizim için. Ardından tedavi sürecimiz başladı. Bayram Bey öncelikle çocukluğumdan başlayarak beni –farkında olmadan- cinsellikten nelerin soğuttuğunu, nelerin uzaklaştırdığını görmemi sağladı. Kendimi bedenimi tanımama yardımcı oldu. Emdr terapisi ile korkularımı yendim, cinsel egsersizlerle ödevlerle çok keyifli bir süreçti, cinsellikle ile ilgili duyduğum korku bir yana bu tür şeyleri sadece pornolardaki kadınlar yapar diyerek yetiştirilmiştik. Bu egzersizi geçmem çok büyük bir özgüven sağladı, arkası da tabir-i caizse çorap söküğü gibi geldi. Sadece vajinismusu yenmedik biz cinsellikle ilgili o kadar çok şey öğrendik ki cinsellik türk kadınlarının %80’ine göre zorunlu bir görevdir ancak benim için öyle değil. Eşimle birbirimizi daha iyi tanıdık, ne istiyoruz, ne bekliyoruz tüm ayrıntılarına kadar öğrendik. Bayram Bey çok güleryüzlü, sabırlı, eğlenceli bir insan. Arkadaşımızmış gibi sıcak yaklaşımı bizi çok rahatlattı. Asla konuşmam dediklerimizi konuştuk paylaştık onunla. İyi ki de konuşmuşuz paylaşmışız çok renkli, kesinlikle keyif alarak sürdürdüğümüz bir cinsel yaşamımız var şimdi..Tekrar teşekkürlerimi sunarım..

 2. Vajinismus, 5 yıllık evliyim ve hayatımın ortasında duran kocaman bir sorun. Sonunda karar verdim, bu işi çözecek ve artık ben de anne olabilecektim. Hayatta olmaz diye bir şey yoktur. Bu düşünce her zaman yaşam tarzımdı ama bu sorun beni gerçekten zorladı. Ölmeyi düşündüğüm zamanlar oldu. Mutlu aileleri, yanlarında bebekleriyle görünce benim hiç olmayacak dediğim, koşa koşa eve dönmek istediğim zamanlardı. Ama Bayram Bey sayesinde benim de anne olabileceğim yolda en büyük adımı attım. ilk görüşmeye gittiğimizde kendimi son derece güvende hissettim. Bayram bey hem benimle hem eşimle ayrı ayrı görüşmeye aldı önce sonra beraber aldı ve herşeyi çok güzel bir şekilde anlattı, ardından sorunu bulduk beraber ve bu işi başarabileceğimizi söyledi Buraya yazıyorum ya hala kendime inanamıyorum. Bayram Bey sizlere çok teşekkür ederim, her zaman hayatımın en önemli yerinde olacaksınız. Size minnettarım. Son olarak bu yorumu okuyanlar: Lütfen korkmayın ve Bayram beye güvenin en azından ilk görüşmeye gidin zaten ikna olacaksınız. Gerçekten 5 yılda halledemediğimiz sorunu 2 günde çözdük . Vajinismusun gerçekten tedavisi var :))))))

 3. İlk önce teşekkürle başlamak istiyorum. Gerçi size nekadar teşekkür etsek azdır. Etsek diyorum çünkü siz benim ve benim gibi sıkıntısı olan insanlara umut ışığı oldunuz. Eşimle 8 yıllık evliyiz. Her şey çok harika mutlu bir evliliğimiz var ancak hiç hesapta olmayan vajinusmus belası yüzünden sıkıntı yaşıyordum. Ama sağolsun eşim beni hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Hep destek oldu bende kendimce çareler arıyordum ama umutlarım yavaş yavaş tükeniyordu. Direnecek gücüm kalmamış eşime karşı mahcubiyetim gitgide artıyordu. Takii Bayram Hocamı internette tanıyana kadar işte o gün benim hayatımın dönüm noktasıydı karanlık günlerime bir güneş gibi aydınlatan hocamı tanıdım. Ve karar verdik eşimle gitmeye Ve gün geldi gittik müthiş telkinleriyle, emdr terapisi ve çok eğlendiğimiz cinsel egsersizlerle, verdiği moralle yeniden hayata bağlandım. Yeniden doğmuş gibiyim . Ve sonunda hocamın sabrıyla verdiği taktikle ve destekle artık vajinusmusu yenmiştim ve korkulacak bir şey olmadığını geçen bu zamanın boşuna geçtiğini herkese haykırmak ve olabildiğince yardım etmek istiyorum;çünkü inanın bu vajinismus derdinden muzdarip çok insan ve yıkılan çok evlilik var hiçbir şey için kalınmış değil gelin arkadaşlar cesaretinizi toplayın rahata kavuşun Allah hocamdan gani gani razı olsun?
  Siz insanlığa gönderilmiş bir mucizesiniz..

 4. Bayram Bey ile evliliğim çok kötü bir şekilde devam ederken tanıştım. Yaptığımız görüşmede kendisine olan biten ne varsa anlattım kimseye söyleyemediğim şeyleri bile söyledim, gerçekten size yardımcı olacağını hissettiriyor ve o yakınlığı farkediyorsunuz. Görüşme sonrasında evlilikte yaşadığım travmalarımın,öfkelerimin aslında tedavi edildiğini sandığım, vajinismus rahatsızlığımın altında yatan temel sebep ile bağlantılı olduğunu farketti Bayram Bey. Oysa ben vajinismusu sadece cinsel ilişkinin gerçekleşmemesi olarak biliyormuşum tedavi eden diğer doktor sadece o problemi ortadan kaldırmış 1günlük tedavi uygulayarak eşimle ilişkiye girebildik ama sorunlarımız çözülmedi; ağırılı cinsel ilişkiler yaşıyordum ve eşimle kavga ediyorduk. çünkü vajinijsmusu çözen doktor asıl sebebin üzerinde ise hiç durmamış. Temelinde yatan travma, yıllardır beni bu hale getiriyormuş ve bana çok şey kaybettirmiş. Bayram Bey’in dikkati ve yaptığı işi önemseyen bir psikolog olması sayesinde, bugün yıllardır etkisi altında olduğum travmadan tamamen kurtulmanın hafifliğini yaşıyorum ve kendisine minnettarım. Hemde aylarca süren yorucu bir tedavi ile de değil, sadece 1 ay gibi kısa bir sürede EMDR ile beni sorunumdan tamamen kurtardı yaşadığım kötü ne varsa onlar artık beni rahatsız etmiyor ve bugün gerçek anlamda mutluyum. Bayram Bey’e çok teşekkür ederim herşey için.

 5. Bayram beyi vajinismus sorunu yüzünden taa kayseri den bulup izmire geldim, Ve Mutlu son 2,5 yıldır gözümde büyüttüğüm ,nasıl olacak,nasıl yapacam dediğim ki genelde yapamıyacağıma inandığım cinsel ilişki sonunda oldu?
  Bu 2,5 yıl içinde eşim hep benim yanımda oldu,hep acelesi yok sen hazır oluncaya kadar bekleriz diyip moral verdi.Anlayışı için ona sonsuz teşekkürler;Ama onun yanında olduğumu bilmeme rağmen en ufak bişeyde alınıp hep kendimi eksik hissettim. Buda bizi doğal olarak huzursuz etti.. 🙁
  Sonunda karar verip Bayram Beye geldim ve iyikide gelmişim onunla konuştuktan sonra evet vajinusmusu yenecem dedim ve çok kısa süre içinde kendime olan güvenim geldi;korkum minimuma indi ve oldu
  Bayram Beye bana kendime olan güvenimi tekrar kazandırdığı,bu eksiklik duygusunu atmama yardımcı olduğu için ve en önemlisi beni bu kadar mutlu ettiği için çok çok teşekkür ederim. kullandığı yöntemler çok etkili ve hızlı hem size bu sorunu niçin yaşadığınızı ilk seansta derinlemesine irdeleyip nedenini bulup size anlatıyor ve o sorunu tamamen ortadan kaldırıyor.
  Belki bu yorumu okuyacak ve aklınıza takılacak ;acaba doğrumu,acaba bu kadar kısa sürede olurmu ! Çünkü ben yorumları okuduğumda birsürü şey düşündüm. O yüzden en doğrusu boşa zaman
  Harcamayıp Bayram Beyle hiç olmazsa bir kere görüşün ve doğru kararı verin. Ben geriye dönüp baktığımda keşke daha erken gelseymişim diyorum,çünkü evliliğimde boşa geçen ve bişeylerin hep eksik kaldığı bi 2,5 yıl geçirdim..

 6. 21 yaşındayım ve manisa’da yaşıyorum. iki senedir evliyim ve bu iki sene boyunca eşimle ilişkiye giremedim. Evliliğimizin ilk günleri nasıl olsa olur diye bu problemi kafamıza takmadık fakat daha sonra yavaş yavaş bu problem bizi mutsuz etmeye başlamıştı.
  Sebepsiz yere kavga ederdik. Kavgalarımızın asıl nedeninin vajinismus olduğunun farkındaydık. Internet’te tedavisi için araştırmalar yaparken bayram beyin makalesini okudum. 100% iyileşme garantisi veriyordu ve bende buna inanmak istedim. Evet kendimi buna inandırmaya çalıştım. Binlerce kadın kurtulmuştu bu problemden bi sen mi yapamicaksın diyordım kendime. Yinede içimde kocaman bir korku vardı. Bütün bu korkularım nedensizmiş, iki sene boşuna yaşamışım bu vajinismusla. bayram beye teşekkür ediyorum, sadece vajinismustan kurtarmadı aynı zamanda cinselliği de öğretti çevreden aileden o kadar yanlış şeylerle büyütlmüşüz ki iyi tanıdık sizi bayram bey

 7. Bayram bey bayram bey sizi Trabzondan bulup geldim. Tam tamına 10 yıl erteledim bu hastalığı. Adını bile söylemek istemiyorum. Başıma böyle bir şey geleceğini tahmin bile edemezdim. Aşk üzerine kurulu bir evliliğim var ve inanın insanlar bize gıpta ile bakıyordu. ama içi bizi yakıyordu. Evlendiğimiz ilk gece yorgunluk ve heyecan diye adlandırdık. Ertesi gece oldu, yine yarına bıraktık ve daha sonra hep yarına bıraktık. eşim her yaklaştığında bacaklarımı sıkıyor ve onu ittiriyordum. benim eşim gibi anlayışlı, sabırlı bir eşiniz varsa on yıl beklersiniz. Hayatımın en güzeli canım eşim bana gösterdiği sabır ve sevgi için sonsuz teşekkür ediyorum. Ağlama krizlerim, kendimi yarım ve eksik hissetmem, kadın değilmişim gibi, eşimin bana olan sevgisi azalacak korkusu, çevreme söylediğim yalanlar… Artık bir çıkmazda gibiydim. ama Bayram Beyi internet sitesinden bulduk ona gitmeden önce bir kaç yere de gitmiştik parmak egsersizi yaptırmaya çalıştılar ama yapamamıştım. ama bayram bey kafamda ki engelleri kaldırdı, sadece eşimle birlikte olmadık, çok harika bir hafta sonu geçirdik, bu sorunu çözerken bu kadar eğeleneceğim ve keyif alacağımı bilmezdim, bayram o kadar harika ki kendinizi güvende hissediyor ve güçleniyorsunuz sanki, emdr terapisi cinsel egsersizler ve üç günde tamamen biten bir sorun, bayram beyi tavsiye ederim

  • Merhaba, kaç seans gittniz ve ne kadar sürede sonuç aldınız bilgi verebilirseniz çok sevinirim🥺

 8. Bayram beyi balikesir de bir çok doktora gittikten sonra facebookta şans eseri buldum ve izmire geldim. Vajinismus yüzünden eşimle ayrılmak üzereydik. Vajinismusu yenip anne olabileceğimi hayal bile etmiyordum. Vajinismusu aştıktan sonra herşeyin sorunsuz devam edebileceğimi bilseydim, beklemezdim. Bayram bey ile bir günlük hızlandırılmış bir tedavi sürecine girmiştik. gerçekten hem cinselliği yeniden keşfettim, hemde çok keyif aldım terapi sürecinden, tabiki ilk başlarda zorlandım, ama Bayram bey sizi o kadar rahatlatıyor ki ve o emdr terapisi ile kesinlikle tanışın ve ben aştım hepsini. Emdr terapisi, hipnoterapi ve cinsel egsersizlerle vajinismustan kurtuldum. Hayatımda imkansız görünen bebeğe geçen yıl kavustum… Mutlu evliliğim, canım oğlum teşekkürler Bayram Bey.

 9. Vajinismus illeti hayatımın en mutlu gününde karşıma çıktı. İlk başta önemsemedik, düğün stresinden falan zannettik ama haftalar ayları, yılları getirdi, biz gine ilişkiye giremedik. Eşim olmamasına üzülmüyordu, benim vajinismus yüzünden bukadar yıpranmama üzülüyordu. eşim çok anlayışlıydı, ilk başlarda nasıl olur, nasıl konuşacağız, diye kafamda bir sürü soru işareti vardı, ama daha sonra Bayram Bey o kadar rahat güler yüzlü ve anlayışlı ki, çok güzel eğlenceli bir süreç geçti, bilseydim iki yıldır beklemezdim daha önceden bayram beye gelirdim. kendisi bana EMDR terapisi, Hipnoz ve bazı egsersizler yaptırdı, emdr terapisi kesinlikle sihirli bir güç gibiydi sanırım ona borçluyum. evliliğim çok daha güzel oldu teşekkürler bayram beye ve herkese tavsiye ederim

 10. Aslında bu türdeki tavsiye yazılarını çok okudum ama daha önce tavsiye yazısı hiç yazmadım. Ama insanlara en doğru bilgiyi aynı paydada buluşanlar veriyor sanırım. Bu yazılar aslında yalnız olmadığınızı size fısıldıyor ve sizi doğru adrese yönlendirirken cesaret kazandırıyor. Cesaret diyorum çünkü maalesef psikolojik sorunlarımızı paylaşmak hatta bu konuda yardım aramak bizim toplumumuzda pek ifşa edilen bir durum değil. Hatta ve hatta bir psikoloğa gidip yardım alacağını veya aldığını bile paylaşmak pek olası değil. ben ilk eşimden vajinismus illeti yüzünden ayrıldım.ikinci evliliğimde yine aynı sorun vardı, ama eşim beni çok seviyordu bende onu, bir çok doktora gittik, botoks yaptılar, anastezi yaptılar, o bölgeyi uyuşturdular ama bunların hiç biri işe yaramıyordu, parmak egsersizi denettirdiler yapamadım. Bayram beyi bulduğumda son çare olarak gittim, daha ilk görüşmede hiç bi doktorun sormadığı soruları sordu, o kadar iyi anlattı ki ve esas sıkıntıyı buldu çocukluğumda ki travmayı, emdr terapisi gibi mucize gibi bir yöntem ve hipnoz ile birlikte iki günde tamamen çözüldü ve inanın o kadar ağladım ki bunu yapabildiğime, bayram beye teşekkür ediyorum. herkese de tavsiye ediyorum , eşiyle birlikte olamayan, vajinismus sorunu olan benim gibi olan herkese gönül rahatlığıyla öneririm


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir