online terapi
Online Terapi Yöntemi

Online psikolog İzmir, online psikolog, online terapi, online psikolog ücretleri, online terapi nasıl yapılır sorularını yazımızda cevap bulacaksınız. iletişimin yeni hali olarak ortaya çıkmıştır. İletişim çağında bu sosyal dünya daha da karmaşık ve hızlı iletişimlerin oluştuğu bir durum oluyor. İlişkilerde bireylerin birbirinden farklı istek ve ihtiyaçları farkediliyor. Ancak işler zorlaştığında kendiniz ile baş başa kalıp, kendinizi yalnız ve bitkin hissedebiliyorsunuz. İnsanların psikolojik ihtiyaçlarının nelerden oluştuğu ile ilgili bilim insanlarının çeşitli görüşleri savunuyorlar. Bu yüzden insanoğlu duygusal ve psikolojik ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli yollara başvuruyorlar.

Onilne psikolog seans ücretleri 2021 – 2022 yılı için minimum 50 TL ile 600 Türk Lirası arasında değişmektedir.

Online En İyi Psikolog Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Online en iyi psikolog aradığınızda aşağıda ki kriterlere bakmalısınız.

  • En önemlisi belli alanda uzmanlaşmış olması yani sadece yetişkin ya da sadece çocuk ergen uzmanı seçmelisiniz, her konuyu çalışan bir uzman değil
  • Danışan yorumlarını inceleyebilirsiniz.
  • Bazı özel eğitimler almış olması
  • Belli bir süre belli alanda çalışmış birini seçmelisiniz.

 

  • Psikoloğa neden ihtiyaç duyarız?İnsanların birçoğu psikoloğa gitmeli lüzumsuz olarak algılayabilirler çünkü problemlerini dostlarıyla veya aileleriyle paylaşabileceğini söylerler ve psikoloğa neden ihtiyaç duyabileceklerini anlayamazlar fakat bu çok büyük bir yanlıştır çünkü terapi bir koltuğa oturmaktan çok daha fazlasıdır. Terapi, kaygıdan uykuya, ilişkilerden travmaya kadar bir dizi soruna yardımcı olan ciddi derecede faydalı bir araçtır. Alanında eğitim almış kişiler tarafından, objektif, yargılanmadan veya doğru bir çözüm aşamasıyla problemlerinin derinine inebilir ve onlardan kurtulabilirsiniz. Araştırmalar, insanların ruh sağlığı koşullarını yönetmelerine yardımcı olmada önemli derecede etkili olduğunu gösteriyor ve uzmanlar tıbbi bir sorununuz olmasa bile buna değdiğini söylüyor. Günlük hayatımızda yaşadığımız basit gibi görünen problemler, sorunu düşünmek veya bununla başa çıkmak her gün en az bir saatimizi alıyor ayrıca bazı sorunlarımız kendimizden utanmamıza ve başkalarından kaçınmak istememize neden oluyor bu noktada yaşam kalitesi ve ilişkilerde olumsuz anlamda etkileniyor. Böyle bir durumda bir psikologdan yardım almak hem farkındalığınızı yükseltmenize, hem günlük hayatımızın kolaylaşmasına hem de geleceğe daha umutla bakmanıza sebep olabilir. Yapılan araştırmalar sonucunda psikoloğa giden ve psikoterapi yardımı alan kişiler bu yardımın hayatlarını büyük ölçüde etkilediğini, hayat standartlarını arttırdığını ve uzun vadede kendilerini çok daha iyi hissettiklerini ifade ediyorlar. Bu nedenle kendinize psikolojik bir iyilik yapmak istiyorsanız psikoloğa gitmenin önemi büyüktür.

Özellikle corona virüsü nedeniyle evden çıkamayan, ya da daha önce terapiye başlamış ama yarım bırakmamak ve devamlılığı sağlamak için online terapi desteği alınması daha sağlıklı olabilir.

YÜZ YÜZE GÖRÜŞMELERİMİZ KAPANMA VE YASAKLARDA DEVAM ETMEKTEDİR.

Seanslara online başlayıp daha sonra İzmir de ki kurumlarımızda yüz yüze seanslara da dönebilirsiniz.

 

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve internet hizmetlerinin yaygınlaşması ile birlikte hayatımızdaki çoğu etkinliklerin yapılma şekli de değişime ve gelişime uğramıştır. Böylece hayatımızla ilgili her etkinliğin internet tabanlı uygulamalarını tercih ediyoruz. Alışveriş, iletişim, eğlence gibi bir çok farklı alanda bu çözümler yaygınlaşıyor. Online Terapi sistemi ise alanında uzmanlaşmış psikoterapistlerin uygun fiyatlarla terapi yapmasıdır.

Online Psikoterapi Uzmanları

Uzman Klinik Psikolog

Aile Danışmanı & Emdr ve Cinsel Terapist

Bayram Şimşek

(Hakkında ve yorumlar için tıklayınız)

 

Online Psikolog listesi ve yorumları okumak için tıklayınız

ONLİNE TERAPİ

Online Terapi  tüm Türkiye den insanların rahat ulaşabileceği bir sitemdir.  profesyonel ruh sağlığı hizmet ve desteğinin internet üzerinden verildiği yeni bir yaklaşım biçimidir. E-terapi ve e-danışmanlık olarak da bilinir. Ege Pozitif Psikoloji bünyesinde ki uzmanlarımız e-terapi konusunda eğitim almış psikoterapi uzmanlarımızdır. Online terapi; sesli, anlık görüntü ve mesaj görüşmesi yoluyla gerçekleşmektedir. Danışan ve terapist arasında ki bu görüşmeler online terapiye uygun tasarlanmış güvenliği sağlanmış platformlarda yapılmaktadır. Bireysel psikoterapi, çocuk ve ergen psikoterapisi, çift ve aile terapisi, cinsel terapi alanlarında profesyonel olarak online terapi üzerinden çalışabilirsiniz.

ONLİNE İLİŞKİ DANIŞMANI VE ÇİFT TERAPİSİ

İzmir online aile terapisi, Corona virüsü nedeniyle evden çıkamayan evli çiftler, yüz yüze görüşmeyi riskli bulabilmektedir. evinizde salonda görüntülü bir şekilde evlilik ve çift terapisi desteği alabilirsiniz. Siz ve eşinizi birlikte kamera görecek şekilde düzenek hazırlayın.

Online EMDR Terapisi için tıklayınız

NEDEN ONLİNE TERAPİYİ TERCİH ETMELİYİZ?

Online Psikolog  Terapi İzmir tercih edilmesinin pek çok sebepleri bulunmaktadır. Online terapiyi yüz yüze terapiden ayıran en temel özelliği; zaman, mekan ve terapi ortamının çok esnek seçenekli olması ve bu seçenekleri danışanın belirlemesi olarak kabul ediliyor. Bununla birlikte ulaşım ve ikamet ettiğin yer bir sorun olmaktan çıkıyor. Kırsal kesimde yaşayan ve büyük şehirlerde bulunan psikologlara ulaşmak isteyen danışanlar için bire bir çözüm sağlıyor. Ne kadar uzakta olursa olsun İzmir Online Terapi yapabilme imkanı sağlıyor.

Yürüyemeyen birisi veya farklı bir fiziksel engeli olan birey, yüz yüze terapist ofisini ziyaret etmek için bir çok zorluklar yaşayabilir. Hatta bunu sağlamak için yanında bir kişi daha meşgul olmaktadır. Online Terapi bu zorlukları ortadan kaldırarak yeni bir çözüm şansı sunmaktadır.

Kendi zaman diliminizi kendiniz ayarlamanız için bir seçenek sunar. 7 gün 24 saat çalışma sistemiyle hayatınızı zorlaştırmadan programlarını ayarlayabilirsiniz. Kendi programınıza uyan bir psikolog bulmak daha kolay ve zahmetsiz olacaktır.

Bazı insanlar normal hayatlarında kendini ifade edemez veya yabancı insanlarla yüz yüze konuşmakta göz teması kurmakta zorlanırlar. Bu özelliklerinden dolayı psikologla konuşurken ve sorunlarını anlatırken kendilerini rahat hissetmezler yetersiz kalırlar. Online terapi, sözlü iletişim sorunları bulunan kişilerin de kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlayan alternatif bir iletişim biçimi sunmaktadır.

ONLİNE PSİKOLOG TAVSİYE

Online Psikolog tavsiyesi arıyorsanız, alanında uzman, lisans eğitimi dışında yüksek lisans, emdr terapisi, bilişsel davranışçı terapi gibi özel eğitimler de almış olması önemlidir. Seçeceğiniz psikologun danışan yorumları, tavsiye ve öneri için tavsiyediyorum.com ya da doktortakvimi.com dan inceleyebilirsiniz.

Bunun gibi örnekleri fazlalaşan bireyin online terapi teknolojisine dayanan psikoterapiyle sıklıkla tercih etmelerini sağlayan özellikler bulunuyor. Özgürce ulaşılabilen, tamamen size bağlı gelişim ve değişim gösteren kimliğinizi ve sosyal konumunuzu deşifre etmeden psikologla konuşmak isteyenler için online psikolog seçimi yarar sağlamaktadır. İzmir Online Terapi Ege Pozitif Psikoloji bünyesinde danışanlara hizmet vermektedir. Kendinize yarar sağlayın! İzmir Online Psikolog için Ege Pozitif Psikoloji Danışmanlık Merkezi’ne başvurabilirsiniz.

ONLİNE PSİKOLOG SİSTEMİ NASIL İŞLİYOR

Online psikolog için öncelikli olarak uzmanlarımızı inceleyin;

Randevu alın,

Randevu saatinde yalnız sizi 1 saat rahatsız etmeyecek bir ortam oluşturun,

Randevu öncesi ödemeyi ya online ödeme ile kartınızdan 3D güvenlik sistemi ile kendiniz ödeyebilirsiniz, ya da seans günü havale/eft yapabilirsiniz.

Görüşme için bilgisayar ya da telefondan görüntülü olarak; whatsap msn, facetime görüntülü, ınstigramdan görüntülü ya da skype dan yapıyoruz.

kulaklık olması işinizi ve terapiyi daha sağlıklı kılar.

Bizimle iletişime geçerek online terapi alabilirsiniz.

 

WhatsApp Hattı İçin Tıklayın

Evlilikte Sık Karşılaşılan sorunlarla ilgili yazımızı okumak için TIKLAYINIZ

Çocuklarda Sık Karşılaşılan 9 Problem ile ilgili yazımız için TIKLAYINIZ

Sık Karşılaşılan Psikolojik Problemler için TIKLAYINIZ

Sık Ortaya Çıkan Cinsel Problemlerle İlgili Yazılarımız için TIKLAYINIZ

Uzman Klinik Psikolog

Bayram Şimşek

Uzm. Aile Danışmanı & Emdr Terapisti

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı bayrmmmm-IMG-20181021-WA0006-201x300.jpg

37 yaşındaki Bayram Şimşek bir kız bir erkek evlat babasıdır. Ege üniv. lisansını 2008 de tamamladıktan sonra sırasıyla Dokuz Eylül Üniv. Aile Danışmanlığı tezli yüksek lisansı İstanbul da Klinik Psikoloji Masterını bitirmiştir. İzmir de Ege Pozitif Psikoloji Sahibi, 3 merkezi bulunmaktadır.

Özel Olarak:

Emdr Terapisi,

cinsel terapi,

bilişsel davranışçı terapi,

regresyon terapisi,

dinamik psikoterapi vb. bir çok eğitim almıştır.

Şuanda Psikolog ve psikolojik danışmanlara özel eğitimler vermekte ve süpervizyon desteği ile meslektaşlarını alana hazırlamaktadır.

Tavsiyediyorum.com’  122 diğer yorumu okumak için tıklayınz

alınmıştır.

Bayram ŞİMŞEK için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler
 görkem (Danışan)
IP: 176.42.155.WF
11-05-2015
TavsiyeNo: 78639
Kendisiyle 2-3 aydir tanisiyoruz hayatta yön tabelalarina yanliş baktigimi farkettirdi kötü bi iş kazasindan sonra ömur boyu benimle varolacak somut durumlari alismami saglayan kişidir bu durumdan dolayi kendime olan bitmiş guvenimin sagolsun yeniden ortaya cikardi aslinda bu tur tedavileri cok sacma bulan kisilerden biriydim konusarak ne cozelebilir ki olan sabit dusunceli insanlardan biriydim ancak bunun boyle olmadigini sagolsun cok guzel belli etti hayatin devam ettigini is kazasindan dolayi dogan sorunlardan dolayi gittigim tedavide bir bakmisim ki bu sorunlari aşmışım gecmisten beri devam eden kisisel sorunlarida cozmeye baslamisiz bu yuzden kendisine cok tesekkur ederim halende kendisinden tedavi almaya devam ediyorum işe olan bagliligini taktir ediyorum
     15 Beğeni
 Ebru E.F (Danışan)
IP: 188.3.164.ZJB
06-04-2015
TavsiyeNo: 77756
Bayram bey’le bir kaç aydır tanışıyoruz kendisinden bir süre terapi aldım. Bir yabancıya bu kadar açık olabileceğimi yada bukadar rahatlayabileceğimi hiç düşünmemiştim. Bana kendimi farketmemi sağladı, samimiyeti ve içtenliğini zaten başında çözüm konusunda Kendisine ve Kendinize olan inancınızı arttırıyor. Ben başından beri bir psikoloğ değilde iyi bir Arkadaşım’mış gibi hissettim herşeyi konuşup mutlaka bir çözüm buluyorsunuz. Sizi her konuda rahatlatabilen, çözüm bulma konusunda yardımcı olan, yani aslında benliğinizi kendizi farketmenizi sağlıyan düşünce yapısına sahip biri…Eşiniz, Aileniz, Çocuklarınız ve Biz Danışanlarınız sizi tanıdığımız için gerçekten şanslıyız… Kendisi sihirli bir değnegi olmadığını söylüyor ama bence var 😉 Samimiyet ve gülümsemesi… Ve bu yüzden herkes Bayram Bey’i tanımalı…
     15 Beğeni
 İpek (Danışan)
IP: 46.197.149.YF
30-10-2016
TavsiyeNo: 91548
Bayram Bey’le hayatımın en kötü zamanlarında tanıştım. Çok stresli ve dibe battığım zamanlardı. Kendisinden 2 aylık kısa bir süre terapi aldım. Gerçekten kendisi çok samimi, anlayışlı ve çok güven veren bir psikolog. Kendimle ilgili ve sorunlarımla ilgili farklı bakış akışı kazandırdı bana. Bana daha güzel bir gözle, daha farkında bir şekilde bakmayı öğretti. Tramva sonrası stres bozukluğumdan dolayı kendisinde bir sürede emdr terapisi aldım. Sorunlarımla baş etmemi emdr ile çok kolay aştım.Bayram Bey özellikle danışanlarıyla çok ilgilenen ve her zaman takipte olan biri. Şehir değiştirdiğim için kendisiyle terapiyi bırakmak zorunda kalsam da kendisi benim ilk psikoloğum ve kendisini, bana kattıklarını hiçbir zaman unutmayacağım. Kesinlikle güvenerek gideceğiniz iyi eğitimli bir psikolog.
     12 Beğeni
 Sümeyye (Danışan)
IP: 188.38.83.YCB
14-06-2016
TavsiyeNo: 88662
Yaklaşık 6 Senedir Çeşitli Psikologlardan Yardım Alıyordum Bayram Beyi 4 Aydır Tanıyorum 6 Yıldır Gördüğüm Tedavilerin Bana Zaman Kaybettirmekten Başka Pek Bir Şeye Yaramadığını Gördüm 6 Yılda İlaçlarımla Birlikte Gördüğüm Ama Verimli Sonuç Alamadığım Aksine Daha Kötü Olduğum Tedavimi Tek İlacı Samimiyet Ve Sizi Olduğunuz Gibi Kabul Eden Bayram Beyle 1 Buçuk 2 Ay Gibi Kısa Bir Süre de Gayet Güzel Bir Şekilde Sonuca Ulaştırdık Şimdi Kendimi Daha Güzel İfade Edebiliyor Öfke Kontrolümü Sağlayabiliyorum Aslında Oraya İlk Gittiğimde Niyetim Onu Çıldırtıp En Kısa Zamanda Ondan Kurtulmaktı Ama Ava Giderken Avlandım 🙈 😂 Artık Sadece Güzel Şeyleri Konuşmak İçin Görüşüyoruz 😊 Kendisine Buradan Çok Teşekkür Ediyor Ve Gitmeyi Düşünen Herkese Zaman Kaybetmeden Gitmelerini Tavsiye Ediyorum.
     12 Beğeni
 Elif Y. (Danışan)
IP: 176.232.119.YJF
28-12-2016
TavsiyeNo: 93306
Bayram bey ile eşimle boşanmaya karar verdiğimiz bir aşamada tanıştık.Daha önceleri de birkaç psikolog, psikiyatr uzmanına başvurmuştuk fakat hiç birisi bize Bayram Bey gibi yaklaşmadı.İlaç verip gönderdiler.Bir kez bile arayıp nasıl oldunuz iyimisiniz diye soran olmadı.Bayram bey ilacı mecbur kalınmadığı sürece önermeyen bir uzman.Ben ilaçsız panik ataklarım geçmeyecek diye düşünürken uyguladığı ve benim uygulama sırasında çok güldüğüm kendim bile sonucuna inanamadığım EMDR yöntemiyle beni beynimdeki çöplerden temizledi.Sorunlarınıza kendi sorunu gibi çözüm arayan,en ufak sıkıntınızda bir telefon kadar uzaklıkta olup sıkılmadan dinleyen ve gerçekten etkili önerilerde bulunan, yanındayken arkaşınızla sohbet ediyormuşcasına rahat hissedebileceğiniz ve kesinlikle her konuda güvenebileceğiniz bir uzman arıyorsanız Bayram Bey ile tanışmanızı tavsiye ederim.
Yaso (Danışan)
IP: 176.219.11.ZCB
11-05-2019
TavsiyeNo: 109670
11 yıllık evliyim ve evliliğimizin başından beri eşimle aşamadığımız sorunlarımız vardı. Eşim psikologa gitmeyi kabul etmiyor diye hiç gidememiştik. Bir gün ben tek başıma gideyim en azından kendimi rahatlatırım dedim keşke daha önce gitseymişim çünkü inanılmaz farkındalığım arttı doğru bildiğim yanlışları gördüm ve benim tavır ve davranışlarım değişince eşimin de değişti bayram beyi kesinlikle tavsiye ediyorum. Bende sorun yok, sorun eşim de onun gitmesi lazım yada onunda gelmesi lazım demeyin mutlaka ve kesinlikle gidin yıllarca çok gereksiz ve yanlış şeyler için kendimi üzmüşüm bunu farkettim. Teşekkürler bayram bey.
     1 Beğeni
 Gülümser Ergecmez Özgür (Arkadaş/Tanıdık)
IP: 176.88.30.YD
28-01-2019
TavsiyeNo: 108043
EMDR Mucizesini Bayram beyle tanıdım. Daha önce gittiğim tüm yardım kurumlarındaki profesyoneller ya dolaylı ya da isteksizce yaklaşımlarla sorunumu irdelediler.Dolayisiyla ilaç, yan etkiler, tedavisizlik durumu beni canımdan bezdirdi..ilk görüşmemizde ya iyilesicem, ya da …. burda telafuz etmek istemedigim bir şekilde hayatımı sonlandiracagimi söylemiştim. O günlerdeki gibi düşünmemekle birlikte, en azından kimyasal ilaçlardan kurtuldum..tekrardan yardımlarından faydalanacağım için heyecanlı ve umutluyum. Orda burda gezmeyin. Bayram Şimşek ve güleryüzlü sekreteryasina başvurun. Ellerinden geleni esirgemiyorlar. Şiddetle tavsiye ediyorum..❤
     2 Beğeni

s…..

Bayram Bey’den gerçekten çok memnun kaldım.Bayram Bey ve asistanı gerçekten çok ilgililer ve çok saygılılar, iş ahlakları çok hoşuma gitti.Benimle ilgili,çocuğumla ilgili soru sorduğumda arayıp cevaplıyordu.Geriye dönersek gece korkularım vardı, tamamen geçti.Obsesif kompülsif bozukluk vardı, o da geçti.Bu yüzden çok büyük artısı oldu.Kendisini ilk olarak referans aldım, sonra kendim de doktortakvimi.com’dan araştırdım ve danışanlarının olumlu yorumlarını görüp gelen danışanların tecrübelerine dayanarak gittim.Olumlu sonuçları benim için de olumlu oldu.Bir kere kendisi etik kurallarına çok iyi uyguluyor, bu benim için çok önemli. Dinlemesi, özellikle rahatlatıcı telkinleri bulunması çok güzel.Rahatsız olduğum zamanlar oldu,o zamanlar da desteğiyle ve ileri görüşüyle bunları birlikte aşacağız dedi.O güveni aşıladı,bu yönlerini çok seviyorum.

g…..

 Konum: Ege Pozitif Psikoloji • EM…daha fazla

Öncelikle bilinen klasik psikologlardan değil kendisi sen konuş o dinlesin hadi bye gibi değil konuşurken bi bakmışsın cevap kucağında 🙂 tabi karşılıklı iletişimin de etkisi var ki bayram beyle bu çok kolay zaten terapi için sağlıklı iletişim bu işin yürümesi için çok önemli olduğunu düşünüyorum sonra daha ilk görüşmede sorunun neden kaynaklandığını tespit ettik ve 2 ay gibi kısa sürede çözdük terapilere başlamadan önce bana sıkıntı olan yük olan tüm hislerden ve düşüncelerden kurtuldum şimdi herşey daha yolunda kesinlikle tavsiye ediyorum davranışlarınızın altındaki asıl nedeni bulmak ona göre hayatınızı tekrardan inşa etmek sizi daha mutlu bir insan yapıyor

Uzm. Kl. Psk. Bayram Şimşek cevabı

Üstünüzde ki sıkıntıları ve sorunları atabildiğimize sevindim, ilginiz hoş teşekkürler

s…..

İlk başlarda korkak bir insandım, daha sonra güvende ve güçlü hissediyorum.Kendime güvenim geldi, en önemlisi de buydu.Bayram Bey’den çok faydalandım, çok muhteşem bir insan.Bana desteği çok büyük oldu.Ona sonsuz teşekkür ederim.Kendisini internetten araştırıp buldum.10 seans geldim, şehir değişikliğinden dolayı devam edemedim ama başım sıkıştığında arayıp soruyorum.Oradan bile çok güzel şekilde cevap veriyor.İlk kez psikoloğa gittim ve çok çekinerek gittim.İnsanın kardeşi gibi sıcak davranıyor, gerçekten bir kardeşim gibi görüyorum.Seni anlayabiliyor, sana yön veriyor, benim için çok özel bir insan.Hayatımda unutulmayacak bir insan. Soranlara kendisini de tavsiye ediyorum.Sevgilerimi sunuyorum.Onun yeri benim için gerçekten çok özel.

Uzm. Kl. Psk. Bayram Şimşek cevabı:

Bodrumda mutluluklar size her zaman beklerim keyifli bir süreçti sizi tanımak güzel, kendi yolunuzda mutluluklar 🙂

Danışan Yorumları

Doktortakvimi.com’dan alınmıştır. diğer 82 yorum için tıklayınız

ve

Tavsiyediyorum.com’  122 diğer yorumu okumak için tıklayınz

alınmıştır.

Randevu ve Bilgi

Telefon:0 538 442 93 88

Telefon:0 232 381 28 32

Whatsapp İletişim Hattı Tıklayınız

Makale Yazarı Uzman Klinik Psikolog Bayram Şimşek

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir