Karşıyaka Aile Terapisi Hizmetleri

Aile; çocukların, bazen çocuk, anne ve babanın oluşturduğu bir yapıdır. İçteki aile dinamikleri dışarıyı dışarı daki yapılar da ailenin içini doğrudan etkileyene bir toplumun en küçük yapı taşlarından biri olan aile, bazen zarar görürür. Aile içi iletişimsizlik, çocuğun dünyaya gelmesi, cinsel yaşamda ki sorunlar, anlaşmazlıklar, şiddet, aldatma ve aldatılma, boşanma süreci tüm bunlar aile ve çift terapisinin gerekliliğini arttırmaktadır.  Karşıyaka aile terapisi, Karşıyaka Evlilik terapisi arıyorsanız Ege Pozitif Psikoloji yanınızda. İlişki danışmanı, çift terapisi.

Aile terapisi, bireye değil de tüm aileye odaklandığı ve aile fertlerini de sürece dahil ettiği için aile içi ilişkileri geliştirir. Anlaşmazlık durumlarında bireylere etkili ve sağlıklı çözüm yollarını kullanmayı öğretir. Aile bireylerine sorunlardan kaçmak veya sağlıksız çözüm yolları üretmek yerine sağlıklı çözümün bir parçası olmayı öğretir. Aile içindeki iletişim ve etkileşim örüntülerini geliştirir. Daha mutlu birliktelikler oluşmasına katkı sağlar. Sorunların daha kötüye gitmesini engeller veya kötüye giden bir sorunun aile fertlerinin kendilerine veya diğer aile üyelerine en az zararı olacak şekilde çözülebilmesine katkı sağlar. Aile içinde ifade edilemeyen duygu ve düşüncelerin ifade edilebilmesine ortam sağlar. Aile içindeki motivasyonu yükseltir. Ailenin motivasyonunun yüksek olması da bireylerin aile dışındaki yaşamını olumlu etkiler. Çocuklar duygusal ve psikolojik olarak daha güçlü hale gelir. Aile içi gerginlikler, stres azalır ve bu doğrudan çocuğa da olumlu yansıyacaktır. Bir değişim veya bireyleri sıkıntıya sokacak durumlara bireyleri hazırlar ve bireylerin farklı çözüm yollarını görmelerini sağlar. Yeme bozuklukları ve bağımlılıklar gibi konularda da aileyle yürütülen terapiler daha etkili olmaktadır.

İzmir Karşıyaka  Karşıyaka evlilik terapisti, karşıyaka çocuk ergen psikoloğu Ege Pozitif Psikoloji İzmir de Ana Merkezi Karşıyaka olmakla beraber Alsancak, Gaziemir, Aliağa, Bergama da şubeleri vardır. 4 Pedagog Çocuk Ergen uzmanı ve 10 Yetişkin psikoterapisti &Evlilik terapisi uzmanı mevcuttur. İzmir de psikolog evlilik terapisti ararken dikkat etmeniz gereken en önemli husus alanında uzmanlaşmış bir psikolog seçmenizdir. Hem çocukla hem ergenle hem yetişkin ile çalışan bir psikolog çok dağılmıştır ve uzmanlaşamamıştır. Bu nedenle tek konuda uzmanlaşmış bir psikolog secmeniz daha kaliteli bir yardım almanızı sağlar.

 

Uzman Klinik Psikolog

Bayram Şimşek Hk. Yorumlar için tıklayınız

Emdr & Cinsel Terapist

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir