Bostanlı da Pedagog Psikolog Hizmeti mi Arıyorsunuz

Bostanlı pedagog, İzmir Bostanlı psikolog, Bostanlı psikolog, Bostanlı evlilik terapisti, Mavişehir pedagog, Bostanlı aile terapisti, aile danışmanı arıyorsanız; Ege Pozitif Psikoloji İzmir de bir çok şubesi ve uzman kadrosuyla yanınızda. 

Ergenler de bazı sorunlar

  • İntihar Girişimi: İntihar kişinin istemli olarak yaşamına son verme eylemini gerçekleştirmesidir. İntiharın ortaya çıkmasında pek çok neden olabilir ve kişi farklı amaçlarla böyle bir girişimde bulunabilir. İntihar genetik değildir daha çok çevresel ve kişisel faktörlerden kaynaklanır. Intihar eden ergenler genelde öncesinde yardım amaçlı böyle uyarılarda bulunurlar. Ancak ciddiye alınmaz ve yardım edilmezse sonucunda intihar girişiminde bulunurlar. İntiharı önlemek için intihar hakkındaki mitleri iyi bilmek gerekir. Bir ergen ile intihar hakkında konuşulabilir ve sorular sorulabilir bu intihar riskini artırmaz daha çok yardım edilecek alanalar açar bizlere.
  • Zorbalık: Davranışın sürekliliği istekli yapılması ve karşıdaki kişinin maruz kalmış olması zorbalıkta önemli kriterlerdir. Zorbalık sözel yollada olabilir. Ergenlik döneminde okul ortamında sık rastlanır. Ergenler beyin gelişimi ile alakalı olarakta tam olarak mantıklı düşünmeden daha çok duyguları ile hareket ederler, bunun sonucunda da riskli ve zorbalık gibi olumsuz davranışlar sıkça görülür.
  • Çeteleşme: Ergenlik döneminde okul ortamında çeteleşme sıkça gözlenir. Ergenler arkadaş ortamı ile kanıtlarını ifade edebilmek için çete kurma yoluna gidebilirler. Ergenlikte saldırganlığın ve öfkenin artış göstermesi ile çeteleşme durumuda genel olarak oluşur.

Ege Pozitif Psikoloji

İzmir de 5 farklı ilçe de şubesi vardır. Psikolog evlilik terapisi kadromuz farklıdır.

 

4 ayrı Çocuk Ergen Uzmanı ve Pedagoglarımızı inceleyin bilgi alın:

Pedagog

Gamze Güder hk. ve yorumlar için ismine tıklayın

Pedagog & Çocuk Ergen Uzmanı

Beril Özsoy hk. ve yorum için ismine tıklayın

Psikolojik Danışman & Emdr Terapisti

Erkek Ergen Uzmanımız Umut Çoskun Uzman Psikolojik Danışman bakmaktadır.

 

 

Uzman Klinik Psikolog

Bayram Şimşek Hk. Yorumlar için ismin üstüne tıklayın.

Emdr & Cinsel Terapist

 

bostanlı pedagog, bostanlı çocuk psikoloğu, bostanlı çocuk ergen psikologu, bostanlı psikolog , bostanlı aile danışmanı, bostanlı de psikolog arıyorum , bostanlı de psikolog var mı, bostanlı de pedagog var mı, bostanlı de evlilik terapisti, bostanlı de ilişki danışmanı, bostanlı de en iyi psikolog , bostanlı de özel psikolog, izmir bostanlı pedagog, izmir bostanlı çocuk ergern psikoloğu, izmir bostanlı oyun terapisti, izmir bostanlı çocuk ergen terapisti, izmir bostanlı de psikoterapist,

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir