İzmir de psikolog, Bergama da psikolog ve Aliağa da psikolog arayanlar gitmek istediği kurumdan öncelikle randevu alması gerekiyor, bu tarz kurumlar randevu sistemi ile çalışır. Danışanların aldıkları randevu saatinde gelmeleri bir sonraki görüşmenin aksaması engeller.

Bir psikologa giderken iyi bir araştırma yapılması önemli nasıl ki bir ameliyat olunacağı zaman doktoru araştırıyoruz. Kendi ruh sağlığımızı korumak için de araştırma yapmamız önemlidir. Öncelikli olarak gittiğiniz kişinin psikoloji, psikolojik danışmanlık ya da psikiyatrist mezunu olduğuna dikkat edin. Yani diplomasına bakın. Kendini yaşa koçu vb. şeklinde tanıtan kişiler psikoloji geçmişleri yoktur.

Terapi alacağınız psikologun özel teknikler bilmesi sorununuzun çözümünü hızlandırır. EMDR, BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI terapiler kişilerin yaşadığı sorunları en etkili ve hızlı bir şekilde çözen terapi yöntemleridir. Emdr sihirli bir güç gibi sizi rahatsız eden sorunları, travmaları artık sizi hiç rahatsız etmeyecek şekle getirir ve baş etme sisteminizi güçlendirir. Şuanda dünya da en etkili terapi yöntemlerinden biridir.

Terapiye gelen kişiler çoğu zaman çok sağlıklıdır. Aslında hasta olan bir kişi ile nasıl baş etmesi gerektiği öğretilir, yani gerçek hastalar gelmez terapiye onlarla yaşamaya çalışan sağlıklı, akıllı kişiler yardım alır.

İzmir Psikolog Ücretleri Ne Kadar ?

Psikolojik danışma ve terapi süreci hem aile ve çift terapileri için hem de bireysel terapi ücretleri İzmir psikolog, Karşıyaka psikolog ya da Bergama da psikolog arayanlar için uygulanan ücret politikasında T.C Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın taban ve tavan ücreti ile hareket edilir. Bu ücretlendirme de 100 TL den başlayıp 250 TL ye kadar varan bir ücretlendirme yapılmaktadır. Psikolojik danışma ve aile terapisi sürecine her seansta aynı süre ayrıldığı için her seans ayrı ayrı ücretlendirilir.

Seanslar Ne Kadar Sürmektedir?

Bireysel görüşmeler yaklaşık 40-60 dakika , çift ve aile görüşmeleri yaklaşık 60-90 dakika arası sürmektedir. Bir çok danışan terapi sürecinin ne kadar süreceğini merak eder. Kaç seans süreceği danışanın yaşadığı soruna, şiddetine, sıklığına danışanın ilerleme sürecine göre değişir.  Genelde bir sorunun sağlıklı çözümü için 2-3 seansta çözülebileceği gibi bazı sorunlar 8-10 seans arası sürebilir. Seansların sıklığı hafta da bir ya da 15 güne bir yapılabilmektedir. Danışanın sorunu çözüldükçe seans sıkılığı düşürülür. Psikolojik danışma sürecini danışan istediği zaman sonlandırabilir ya da ara verebilir.

Seansların süreci

Her danışanın en önemli dikkat ettiği şey gizliliktir. İnsanlar en özelini, kimseye anlatamadıklarını terapiste anlatır ve kendini rahat hissedeceği birini ararlar. Seansların en önemli yönü gizlilik esastır. Danışanın izni olmadan asla konuşulanlar isim vermeden bile paylaşımda bulunulmaz herhangi bir yerde. Yapılan ya da yapılacak paylaşımlar danışanların izni alınarak yapılır. İzin verilmediği sürece asla paylaşılmaz. Danışanlar çok özel ve çok farklı sorunlar yaşar ve bazen bu sorunu sadece kendisi yaşadığını düşünür. Aslında yaşadığınız sorunu bir çok kişi yaşıyordur yani yalnız değilsiniz. Bu yüzden terapi sürecinde asla yargılanmazsınız. Anlatılan her şey saygı ile karşılanır.

Terapi süreci bir tavsiye yeri değildir. Arkadaşlarınızla konuştuğunuz gibi bir yapı değildir. Terapi süreci kişinin kendi yaşadığı sorunun nedenini anlama farkındalık kazandırma ve içinde ki gücü bulup keşfetme sürecidir. Çünkü bir sorunun çözümü için tavsiye almak isterseniz çevrenizde size tavsiye verecek bir sürü insan bulursunuz ve ücretsiz yaparlar. Esas olan sizin ne istediğiniz ve ne yapmak istediğinizdir. Sizi gerçekten anlamak önemli olan, farkındalığınızla zaten gerçekten kendi yolunuzu bulursunuz.

Terapi sizin içinizdeki gücü bulmanıza yardımcı olur. Kendiniz keşfetmenizi sağlar. Travmalarınızdan kurtulursunuz. Daha sağlıklı ve bilinçli karar vermenize yardımcı olur

Terapi size rehberlik eder. Kılavuz olur kendi iç yolculuğunuzda.

Hangi Konularla Terapi Alınır

İnsanlar öyle sorunlar yaşıyor ki bazen kimse onu anlamayacak ya da bu sorunun çözümü yok diye düşünebilmektedir. Yaşanılan her sorunun bir çözümü ve bir tedavisi vardır. Sizi en iyi bir terapist anlar.

 • Evliyim çocuklarım var her şey yolunda ama komşunun oğlundan hoşlanıyorum
 • Dayımdan, amcamdan, babamdan tacize uğradım unutamıyorum
 • Eşimle birlikte olamıyorum
 • Orgazm olamıyorum eşimi hiç arzulamıyorum
 • Erken boşalıyorum
 • Sertleşme problemim var
 • Mutsuzum, çaresiz bir haldeyim
 • Depresyondayım
 • Olmayacağını bile bile onu düşünmek hem acı veriyor hem mutlu ediyor
 • Eşcinsel dürtülerim var ne yapacağımı bilmiyorum
 • Eşimi aldatmak istiyorum
 • Eşim beni aldattı ne yapacağım
 • Kendimi çok değersiz hissediyorum
 • Kaygılarım var kendimi kontrol edemiyorum
 • Panik atak tarzı kalp çarpıntım var,
 • Ölümden korkuyorum
 • Hasta olmaktan kanser olmaktan korkuyorum
 • Hayır diyemiyorum beni hep kullanıyorlar
 • Benden kolay vazgeçiyor; sevgilim arkadaşım… hep ben fedakarlık yapıyorum
 • Gençken tecavüze uğradım kimseye anlatamıyorum, bunu unutamıyorum
 • Sevgilimden, eşimden ayrıldım ne yapacağım
 • Çocuğumla hep çatışıyoruz hiç anlaşamıyoruz

Vb. bir çok konuda destek alabilirsiniz. Yaşadığınız her soruna bir tedavi bir çıkış var. Doğru yeri bulmak önemli. Araştırın internet gibi bir nimet var, gideceğiniz kişiyi araştırıp öyle gidin. Ruh sağlığınız her şeyden daha önemli. Psikolojik olarak güçlü iseniz her sorunu, her hastalığı yenersiniz, akıllı ve güçlü insanlar yardım alır. Bu yüzden ruh sağlığınızı doğru kişilere emanet edin.

Uzm. Klinik Psikolog

Evşen ADIYAVUZ hk. ve daha fazlası için tıklayınız.

Aile, Çift ve Emdr Terapisti

Uzman Klinik Psikolog (Kurucumuz)

Bayram Şimşek
Aile Danışmanı & Emdr Terapisti & Cinsel Terapist

İzmir en çok tavsiye edilen Pedagog ve ergen uzmanlarımız için tıklayınız:

WhatsApp Hattı İçin Tıklayın

 

Pedagog

Batıkan Polat hk. ve yorumlar için tıklayınız.

Çocuk Ergen Uzmanı & Oyun Terapisti

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir