İzmir cinsel terapi

İZMİR ERKEN BOŞALMA TEDAVİSİ

İzmir Erken boşalma tedavisi yöntemleri;  cinsel terapi yöntemi ile %99 oranında çözüme kavuşan, cinsel terapinin en fazla işe yaradığı cinsel sorunların başında gelir. Ortalama 8 – 12 seansla çözüldüğü görülmüştür.

İzmir erken boşalma tedavisi
erken boşalıyorum tedavisi

ERKEN BOŞALMA 

            İzmir erken boşalma tedavisi, erken boşalma nedir? Erken boşalıyorum hangi doktora gitmeliyim, erken boşalıyorum ilaç isimleri, erken boşalıyorum yorumlar, erken gelmeyi önlemek, geciktirici teknikler, erken boşalıyorum üroloji İzmir, aşırı derecede erken boşalıyorum, erken boşalıyorum doğal tedavisi nedir ? vb. sorularınızı cevaplayacağız.

            Cinselliğin dört evresi vardır. Bunlar istek, plato, orgazm ve çözülmedir. Bu evrelerde yolunda gitmeyen bir durum olduğunda bireyde cinsel işlev bozuklukları görülür. Cinsel işlev bozukluğu ile ilgili yapılan araştırmalara bakıldığı zaman cinsiyet farkı olmaksızın her bireyin hayatının bir döneminde en az bir cinsel işlev bozukluğundan muzdarip olduğu görülmüştür. Cinsel işlev bozukluklarından erken boşalma, DSM-IV tanı kriterlerine göre çok az uyarılma ile ya da sertleşme gerçekleştikten çok kısa bir süre içerisinde, kişinin isteği ve kontrolü dışında boşalma olması ve bu sorunun kişinin cinsel yaşamıyla ilgili olumsuzluklara yol açması olarak tanımlanır.      

Türkiye de yapılan araştırmalarda Türk erkeklerinde %70 inde erken boşalma problemi olduğu görülmüştür.

Erken Boşalma Nedir?

Erken boşalmanın en belirgin özelliği minimum düzeyde cinsel uyarılma ile penetrasyondan önce, penetrasyonun gerçekleştiği an veya penetrasyondan hemen sonra orgazm yaşanması ve boşalmadır. En sık karşılaşılan durum penetrasyondan hemen sonra yaşanan boşalmadır. Yapılan araştırmalarda görülen başka bir durum olarak nadir de olsa giyinikken de erken boşalma yaşayan bireyler vardır. Yani eşlerin cinsel birleşme esnasında istem dışı boşalması ve bunun sürekli devam etmesi durumunda erken boşalma denir.

 • Sistemli ve sürekli devam eden kontrolsüz boşalma
 • En az 6 ay devam etmesi
 • Erken boşalma da ana kriter aslında zaman değil boşalma üzerinde kontrolün olmamasıdır.
 • Erken boşalma süreleri bazı kaynaklarda 5 dakika altı bazı kaynaklar 7 dakika altı süren cinsel birliktelikleri erken boşalma olarak tanımlamıştır

Erken Boşalan Erkek Özellikleri

İzmir de erken boşalma tedavisi için gelen danışanlarımda gördüğüm bazı temel ortak özellikleri sıraladım

 • Kontrolsüz ve istemsiz bir şekilde boşalma gerçekleşir
 • Çoğu erkek ilk cinsel ilişki sonrası 2. Si için ısrar eder
 • Sevişirken erken boşalmamak için ölmüş annesini, futbol maçını, kötü anılarını düşünmeye çalışır ama erken boşalmaya engel olamaz
 • Erken boşalmayı kontrol altına almak için geciktirici sprey, krem, alkol, uyuşturucu, internetten ya da tv lerden görülen erken gelmeyi önlemek için bitkisel ürünler denenmiştir.
 • Cinsel performans ve ilişkiye önem vermeye başlar
 • Hayatının her anında hızlıdır
 • Hızlı yemek yer hızlı yürür, hızlı yürür, acelecidir
 • Hayatında her anı sonuç odaklıdır
 • Cinsel ilişkide hazza odaklanamaz boşalmayı düşünür
 • Sevişme anında aklında boşalmamak vardır nasıl kontrol edeceğim düşünceleri vardır
 • Özgüven sorunları yaşarlar
 • Zamanda cinsel isteksizlik ve cinsellikten kaçınma gelişir
 • Sertleşme problemleri gelişmeye başlar bazı erken boşalanlarda

Erken Boşalmanın Nedenleri

İzmir erken boşalma tedavisi

Evrim teorisi göz önüne alındığı zaman erken boşalmanın aslında bir sorun değil, bir başarı olarak görüldüğü sonucuna ulaşılır. Buna göre cinselliğin amacı üremedir, erkek kadını maksimum hızla hamile bırakmalıdır ve bu da erken boşalarak gerçekleşir. Erken boşalma neslin devamını ve hayatta kalabilmeyi sağladığı için aslında bir başarıdır. Tabii ki güncel bakış açılarına göre, erken boşalma psikolojik kökenli nedenleri olan bir sorundur. Psikolojik kökenleriyle beraber fizyolojik nedenlerini de göz ardı etmemek gerekir.

          

  Erken boşalmanın psikolojik nedenleri.

 • Bireyin; olumsuz cinsel deneyimlerinin olması,
 • cinsel taciz gibi yaşamış olduğu cinsel travmalar,
 • suçluluk hissetmesi,
 • mastürbasyon yarışları
 • anksiyete bozukluklarının olması,
 • ebeveyn tutumlarının katı ve muhafazakar olması,
 • ergenlik döneminde kimseye yakalanmamak için hızlıca yaptığı mastürbasyonlar sonucu kendini kısa sürede boşalmaya şartlamış olması,
 • performans kaygısı,
 • partneriyle yaşadığı sorunlar,
 • kadına karşı düşük uyarılma düzeyinin olması
 • aşırı heyecan yaşaması;
 • bireye yetersiz verilmiş veya hiç verilmemiş cinsel eğitim erken boşalmada görülen psikolojik nedenler arasındadır.

Erken boşalmanın fizyolojik nedenleri.

Bireyin; madde kullanımı, alkol kullanımı; penis, prostat ve testis bölgesindeki kaslarının yeterince gelişmemiş olması, tıbbi hastalıkları, hormanal (testosteron düzeyi) bozuklukları erken boşalmada görülen fizyolojik nedenler arasındadır.

Erken Boşalmanın Sınıflandırılması

            Erken boşalmanın üç tipi vardır: Vajinaya giriş olmadan boşalma, giriş esnasında boşalma, girişten hemen sonra boşalma. Erken boşalma kaynaklarda iki şekilde sınıflandırılır: Primer (yaşam boyu) ve sekonder (edinsel). Primer erken boşalma ilk ilişkiden itibaren bireyin hayatı boyunca süregelir. İzmir Erken boşalma sorunu ile gelen danışanlarda genellikle primer erken boşalmaya rastlanır, sekonder erken boşalmaya göre daha sık görülür. Primer erken boşalma yaşayan bireylerin öyküsü alındığında, temelde birey için uygunsuz ve bireyin rahat hissedemediği ortamlarda hızlı bir şekilde yapılan mastürbasyon vardır. Buna suçluluk duygusu da eşlik edebilir. Penetrasyondan önce veya penetrasyondan hemen birkaç dakika sonra boşalma gerçekleşir.

            Sekonder erken boşalmada, sorun ortaya çıkmadan önceki zamanlarda boşalma süresi normaldir. Sorun bir süreç içerisinde yavaş yavaş ortaya çıkabilir ya da ani bir şekilde sorunla karşılaşılabilir. Boşalma süresi yine kısadır ancak primer erken boşalmaya kıyasla biraz daha uzun olduğu söylenebilir. Erken boşalma sekonder olarak gerçekleştiğinde temelde yatan bazı durumlar olabilir. Bunlar arasında gerginlik, stres durumları; bilinçdışı çatışamalar sayılabilir. Bunlar dışında madde kullanımı, psikolojk sorunlar, travmalar da sekonder erken boşalmaya sebep olabilir.

            Güncel olarak erken boşalmayla ilgili iki yeni sınıflandırma daha ortaya çıkmıştır: Doğal değişken erken boşalma ve erken benzeri boşalma bozukluğu. Doğal değişken erken boşalma bir patoloji değildir. Boşalma süresi daima kısa değildir, zamana göre değişir. Psikoterapi bu bireyler üzerinde etkilidir. Erken benzeri boşalma bozukluğunda boşalma süresi normal olmasına rağmen birey bunun kısa olduğu gibi rasyonel olmayan bir inanç içerisindedir. Patoloji olarak görülmez ve psikoterapiden fayda görürler.

 

Erken Boşalmanın Tedavisi

            Erken boşalıyorum hastanede hangi doktora – bölüme – gitmeliyim? İzmir erken boşalma tedavisi,Erken boşalıyorum doğal tedavisi nedir? Erken boşalıyorum ilaç isimleri, erken boşalıyorum üroloji İzmir sorularınızı cevaplandıralım.

            Erken boşalma tedavisi için ilk önce hastane de hangi bölüm ve doktora gidilmeli üroloji uzmanı görmelidir. İzmir de tüm hastane ve özel tıp merkezlerinde üroloji uzmanı bulabilirsiniz. Erken boşalma tedavisi için bir cinsel terapiste gidecekseniz de ilk önce mutlaka bir üroloji doktoru görmeli ve biyolojik bir neden varsa kontrol edilmelidir.

Erken boşalıyorum ilaç isimleri sorunuza gelecek olursak erken boşalma tedavisi için kullanılan ilaçları uzman bir hekim kontrolü ve takibinde kullanılmalı bu uzman ya bir psikiyatrist ya da üroloji doktoru olmalıdır. Erken boşalma için kullanılan ilaçlar: SSRI (Selektif Seratonin Reuptake İnhibitörü) diye isimlendiren anti-depresan ilaç grubudur. Ortalama 4-10 gün içinde etkisi çıkar.

Erken boşalıyorum doğal tedavisi nedir? Diye soruyorsanız bunun cevabı cinsel terapidir, herhangi bir ilaç ya da vb. bir şey kullanmadan bir çok bilimsel cinsel terapi yöntemi ile erken boşalmayı doğal yöntemlerle kontrol edebilirsiniz.

İzmir erken boşalma tedavisi için alanında uzman bir hekimle görüştükten sonra biyolojik bir neden yok ise erken gelmeyi önlemek için en etkili ve erken boşalma doğal tedavisi cinsel terapidir.

Erken boşalma çoğunlukla psikolojik nedenli bir sorundur. Erken boşalma tedavisinde cinsel terapiler, davranış ve bilişsel davranışçı terapiler sıklıkla kullanılmaktadır. Bu terapilerin başarısı oldukça yüksektir. Bunun için erken boşalma sorunu yaşayan bireyler ve çiftler genellikle cinsel terapistlere, İzmir cinsel terapi merkezlerine başvurmaktadır.

Erken boşalmayı ele alan cinsel terapi genellikle çift terapisi şeklinde gerçekleşir ancak bunun mümkün olmadığı durumlarda sadece sorunu yaşayan bireyle de terapi yapılır. Terapi süreci genel olarak 4-8 seans sürmesine rağmen kişiden kişiye göre değişebileceği unutulmamalıdır. Terapi sonunda danışanların tamamına yakını kalıcı sonuçlar elde eder.

 Erken Boşalan Erkeklere Öneriler

 • hayatınızı yavaşlatın, yavaş yemek yiyin, yavaş yürüyün, bir yere giderken sürece keyfe odaklanın
 • anı yaşamayı öğrenin ki sevişmede de sürece odaklanabilesiniz
 • spor ve egsersiz yapın
 • cinsellikte sonuca değil sürece odaklanın
 • sevişirken o anda kalın ve sevişmenin hazzını yakalayın
 • ön sevişmeyi uzun tutun
 • sevişirken kendinizi sıkmayın, çok sıkılan menicik torbaları sıkışırsa patlamasını kolaylaştırırsınız

İzmir de erken boşalma tedavisi için üroloji doktoruna gittiniz ve cinsel terapi için uzman klinik psikolog arıyorsanız Ege Pozitif Psikoloji de Uzman Cinsel Terapist Bayram Şimşek ve ekibiyle tanışabilirsiniz. İzmir Karşıyaka, Alsancak, Aliağa ve Bergama da şubeleri olan belli alanda uzmanlaşmış ekibimizle tanışın. Erken boşalmanın tedavisi mümkün hem de kalıcı olarak.

İZMİR PSİKOLOJİ

WhatsApp Hattı İçin Tıklayın

Evlilikte Sık Karşılaşılan sorunlarla ilgili yazımızı okumak için TIKLAYINIZ

Çocuklarda Sık Karşılaşılan 9 Problem ile ilgili yazımız için TIKLAYINIZ

 

[gdlr_accordion style=”style-1″ initial=”1″]
[gdlr_tab title=”İzmir Cinsel Sorunlar hakkında uzmanlar aşağıda listelenmiştir, daha fazla bilgi edinmek için uzmanın ismine tıklayabilirsiniz.”]

Bayram Şimşek, Uzm. Aile Danışmanı – EMDR Terapisti – Cinsel Terapist

Gökçe Sümekçi, Cinsel Terapist & Aile Danışmanı

Betül Salman, Yetişkin Psikoterapisti & Aile Danışmanı

Makale Yazarı Uzman Klinik Psikolog Bayram Şimşek(Sitesine Gitmek İçin Tıklayın)

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir