Eşimin beni aldattığını nasıl anlarım?

Telefonu ve bilgisayarı sık sık kullanmaya başladıysa, özellikle telefona şifre koyduysa ve sizinle paylaşmları azaldıysa, yanına yaklaştığınızda ekranı kapatıyor ya da telefonu arkası dönük bir şekilde bir yere koyuyorsa, görmenizi engelliyorsa, gezdiği siteleri tarayıcıdan sildiğini görüyorsanız, telefon faturalarının arttığına şahit oluyorsanız, gelen ve gönderilen mesaj kutusu sürekli boş  oluyorsa, size karşı davranışlarında değişme sezdiyseniz; sizinle ilgilenmemeye başladıysa, cinsel anlamda sizden uzaklaşıyorsa, fiziksel görünümüne dikkat etmeye başladıysa, kılık kıyafetine önem verir hale gelsiyse, spor yapmaya başlamak istiyorsa ya da başladıysa, arabasına özen göstermeye başladıysa, parfüm kullanımı arttıysa, harcamalar artış görüyorsanız, özellikle erkeklerde cinsel gücü artırıcı haplar vb. kullanılmaya başlandıysa, yemesine içmesine dikkat etmeye başlıyorsa, tatlı vb. cinsel gücü artırıcı yiyeceklere yönelim varsa bunlar aldatma işareti olabilir.

Bir anda iş seyahatlerinde artışlar yaşanıyorsa, toplantıları oluyorsa ve uzun sürüyorsa yine bu durumu düşünebiliriz. Sevgilileri istediği veya yakışıklı/güzel görünmek için kaşlarını aldırabilirler. Yüzündeki ya da vücudundaki fazla tüylerden kurtulmak için sir yaptırırlar.

Aldatılmanın yarattığı sonuçlar

Saçlarını boyatırlar, farklılaştırırlar, sakal bırakırlar, sık sık traş olurlar, eve geldiklerinde zamansız bir şekilde iç çamaşırı değişikliği yaparlar/ duş alırlar. Bazen eve değişik iç çamaşırlarıyla gelebilirler. Eve girdiklerinde zamansız bir şekilde banyo yaparlar, eşlerini aldatan erkekler çoğunluğu kendilerini sevgililerine beğendirmek isterler ve bunun için marka kıyafet giymeye başlarlar.

Kadınlar aldatırken çok daha dikkatli ve temkinli olurlar, evde bir değişiklik yapmazlar ve yakalanma olasılıkları erkeklere göre çok düşüktür. Buna rağmen kadınlarda dış görünüşüne dikkat etmeye başlarlar, sık sık kuaföre giderler, saçlarını boyatılar, imaj değişikliği yaparlar, vücudunda ki kusurlardan kurtulmaya çalışırlar. Bazı durumlarda vücutları için operasyon yaptırırlar.

Eşlerine yönelik eleştirileri artar, hayatlarına yeni arkadaşlar girer ve onlarla zaman geçirmeye başlarlar, kimi kadınlar eşlerinin ihtiyaçlarını gidermek istemezler bazı kadınlarda eşi anlamasın diye eşlerine daha iyi davranmaya başlayabilirler ve her istediğini yapabilirler, kadınlar aldatınca cinsel manada da eşinden uzaklaşırlar ve bahane üretmeye başlarlar, eşlerini sürekli kırarlar ve kendini haklı görürler, evliliğinde mutsuzdur ve bunu hissettiriyordu. Eşlerden biri sert bir yapıya sahipken yumuşak bir yapıya döndüyse, yumuşak bir yapıya sahipken bir anda sert bir yapıya büründüyse aldatmadan şüphelenilebilir.

Eşlerini aldatan kadınlar eşlerinin düşünce ve duygularını erkeklere oranla çok daha doğru tespit edebildikleri için aldatma eylemlerini çok iyi gizlerler. Bu sebeple kadınların aldatmalarını kanıtlamak bir hayli zordur. Yukarıda sizlerle paylaşılan özelliklerin bir veya birkaçının eşinizde olması aldatıldığınız anlamına gelmemektedir.

Eşlerinizin iş, akraba, aile, arkadaş çevrelerinde yaşadığı bazı olumluluklar ve olumsuzluklar halinde de yukarıda belirtilen özelliklerin bir veya bir kaçı eşinizde bulunabilir bu sebeple eşiniz tarafından aldatıldığınız yönünde şüpheleriniz olursa bu durumu iyice araştırmanız gerekir ve tam emin olamadan eşinizin sizi aldattığı yönünde yorumlamayın, evliliğinizi çıkmaza sokmayın.

WhatsApp Hattı İçin Tıklayın

Evlilikte Sık Karşılaşılan sorunlarla ilgili yazımızı okumak için TIKLAYINIZ

Çocuklarda Sık Karşılaşılan 9 Problem ile ilgili yazımız için TIKLAYINIZ

Sık Karşılaşılan Psikolojik Problemler için TIKLAYINIZ

Sık Ortaya Çıkan Cinsel Problemlerle İlgili Yazılarımız için TIKLAYINIZ

zmir Evlilik ve Çift Sorunları hakkında uzmanlar aşağıda listelenmiştir, daha fazla bilgi edinmek için uzmanın ismine tıklayabilirsiniz.

Bayram Şimşek, Uzm. Aile Danışmanı – EMDR Terapisti – Cinsel Terapist

Betül Salman, Yetişkin Psikoterapisti & Aile Danışmanı

Kaan Ay, Psikolog & Emdr Terapisti

 

Makale Yazarı Uzman Klinik Psikolog Bayram Şimşek(Sitesine Gitmek İçin Tıklayın)

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir