Psikoloji bilim dalı, kendi içerisinde çok fazla kategoriye yer veren aynı zamanda çok fazla tanımı da olan bir bilim dalıdır. Sosyal psikoloji de yine psikoloji kapsamınca değerlendirilen bir psikoloji alanıdır. Sosyal psikoloji genel anlamda insanların sosyal çevreleri üzerindeki duygu, düşünce, hedef ve inançlarını inceleyen bir bilim dalı olarak ele alınabilir. İnsanların tek başınayken olaylara ve durumlara karşı nasıl davrandığı ile çevreleri kalabalık iken nasıl davrandığı ile alakalı olarak aralarında çok fazla farklılıklar olabilir. Verilen kararlar, inançlar, duygular ve davranışlar insanların etrafında birileri varken değişiklik gösteriyor olabilir. Bunun en temel sebebi ise sadece yanınızda birileri varken değil aynı zamanda yanınızdaki kişilere göre davranışlarınızın da değişkenlik gösterdiğidir. Örnek olarak iş arkadaşınız yanınızdayken farklı davranış gösterebilirken çok daha doğal ve samimi olduğunuz bir arkadaşınız ile beraberken davranışlarınızda daha farklı durumlar gözlemlenebilir.

İzmir psikolog olarak müşterilerimiz için sunduğumuz çeşitli hizmetler kapsamında sosyal psikoloji üzerinde de çeşitli değerlendirmeler yapmaktayız. Buna göre çevresel faktörlere göre davranışlarında değişiklikler gören, sezen kişilere sunduğumuz birçok farklı yöntem tercihi ile kişiler davranışlarındaki farklılıkları daha kontrol altına alabilir. İzmir psikolog firmaları arasında müşterilerimiz için en iyi hizmeti sunmanın yanı sıra psikoloji üzerindeki yenilik ve farklılıklar özelinde de müşterilerimizi bilgilendirmeye devam etmekteyiz.

Sosyal Psikoloji Örnekleri

Sosyal psikoloji belirttiğimiz üzere kişilerin değişik alanlarda değişik kişiler özelinde davranışlarındaki değişikliklerini gözlemlemesidir. Buna göre sosyal psikoloji örnekleri üzerinde de birçok farklı durumdan söz edilebilir. Örneğin kişi yalnızken ya da çok samimi bir arkadaşıyla birlikte iken düşüncelerini daha özgür ve kendinden emin biçimde dile getirebiliyorken yine aynı kişi tanımadığı, kendisine yabancı olarak gördüğü kişilerin yanında düşüncelerini dile getirirken daha temkinli davranabilir. Bu da kişilerin psikolojileriyle doğrudan alakalı bir durum iken aynı zamanda kişilerin olaylara, kişilere olan bakış açısını da dışarı yansıtmaktadır.

Davranışlarında bu gibi çeşitlilikleri tespit eden ve bu gibi durumlar karşısında rahatsız olan kişilerin psikolojik destek almalarında yarar vardır. Bu kapsamda İzmir psikolog firmaları arasında yer alan ve müşterilerini her zaman için memnun etme amacı taşıyan psikolog firmamız ile iletişime geçerek bu kapsamdaki eksikliklerinizi kapatabilirsiniz. Böyle bir tedavi süreci sonunda ise kendinizi daha iyi biçimde ifade edebilecek ve aynı zamanda kendinize olan güveniniz de doğrudan artacaktır. Bu da doğal yaşam içerisinde size çeşitli katkılar sunacaktır.

Detaylı bilgi için https://izmirpsikoloji.com/psikolog-ucretleri-2020/ sayfasını ziyaret edebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir