Bu yazımızda psikoloji nedir? İzmir psikolog tavsiye, İzmir Karşıyaka PsikoterapiKarşıyaka psikolog tavsiyeKarşıyaka aile terapisti, üzerine bazı bilgiler vermeye çalışacağız.

Ege Pozitif danışmanlık merkezi İzmir Karşıyaka merkezli olmak üzere Gaziemir, Alsancak, Bergama ve Aliağa ilçelerinde de şubeleri olan ve her alanda uzmanlaşmış geniş psikolog ve pedagog kadrosuyla hizmet vermektedir.

Karşıyaka Psikolog Hizmetleri

İzmir Karşıyaka Psikolog diye arama yaptığınız da artık Karşıyaka ve İzmir’in en önde gelen ve en geniş psikolog kadrosuna sahip Ege Pozitif Psikoterapi Merkezi göze çarpmaktadır. Ege Pozitifin diğer merkezlerden en önemli farkı İzmir’in 5 farklı ilçesinde merkezi olması, ilçelere bile merkez şubesinden uzman psikolog ve uzman çocuk ergen psikologları belirli günler danışan görmesidir. Bir diğer özelliği ise çocuk, yetişkin, aile, ergen psikolojisi üzerine ayrı ayrı uzmanlaşmış bir kadroya sahip olmasıdır.

Ege Pozitif Karşıyaka psikolog ile çeşitli terapilerle kişinin psikolojik sorunlarını teşhis edilir ve daha sonrasında uzman kadrosuyla kişinin tedavisine başlanır.

İzmir Pedagog listesi için tıklayınız: https://izmirpsikoloji.com/izmir-en-iyi-pedagog/

Karşıyaka Psikoloji Merkezi

Karşıyaka psikolojik danışma merkezleri çok fazladır. Psikoloji, davranışı ve zihni inceleyen kapsamlı ve birçok alt alana sahip bir bilimdir. Organizmaların hem doğrudan gözlenebilen davranışları hem de düşünme, zihinde canlandırma, hatırlama ve hayal etme gibi doğrudan gözlenemeyen karmaşık zihinsel süreçleri psikolojinin inceleme alanına girer. Algı, dikkat gibi içsel süreçler; kişiler arası ilişki süreçleri, grup içi ve grup dışı ilişki süreçleri psikolojinin ilgilendiği konulardır. Psikolojin hedefi bu süreçleri tanımlamak, neden ve nasıl oluştuğunu açıklamak, ilerde yaşanabilecek değişimleri öngörmek ve bunların birey üzerindeki etkilerini incelemektir. Bu alanda gerekli eğitim ve bilgiye sahip olan uzmanlara Psikolog denir.

Bir de psikiyatr kavramı vardır ki çoğu kez psikolog ile birbirine karıştırılmaktadır. Psikologlar ve psikiyatristler, zihinsel sağlık koşullarına sahip insanlara yardım etmek için birlikte çalışırlar ancak bunlar aynı değildir.

Psikiyatr bir tıp doktorudur ve ruh sağlığı koşullarını yönetmek için ilaç ve diğer müdahalelerin reçete edilmesine odaklanmaktadır. Psikolojinin farklı amaçlara hizmet eden çeşitli alt alanları mevcuttur. En yaygın olanları klinik Psikoloji, adli psikoloji, gelişimsel psikoloji, nöropsikoloji, evrimsel psikoloji, sosyal Psikoloji ve kavramsal psikolojidir. Eğer sizde Karşıyaka Psikolog hizmeti almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

İzmir psikoloji merkezi ve psikolog listesi için tıklayınız: https://izmirpsikoloji.com/izmir-psikoloji-merkezi/

Karşıyaka Psikoterapi Hizmeti Veren Kurumlar

Karşıyaka psikoterapist hizmeti almakta birçok insan tereddüt etmektedir. Çünkü toplumun belli bir kesmi halen psikoloğa gidersem acaba deli derler mi gibi endişelere sahiptir.

İnsanlar kaygı, depresyon, korku, uyku bozukluğu, yeme bozukluğu, öfkeyi kontrol edememe, cinsel problemler gibi psikolojik sorunlar yaşadıklarında konu hakkında araştırma yapmaya yönelmektedirler. Bilgiye en kolay ulaşım yolunun internet olmasıyla insanlar problemlerini internet aracılığıyla incelemekte ve bir çözüm aramaya başlamaktadırlar. Bir  Psikoterapist başvurmak bu çözüm yolları arasında en çok akla gelen ve en uygun çözüm yoludur. Karşıyaka’da yaşayan bireyler bu konuda oldukça çeşitli ve fazla imkanlara sahip olmaktadır. Kimi insanların her ne kadar psikoloğa gitme konusunda önyargıları devam ediyor olsa da Karşıyaka psikoterapi hizmeti gelişmiş ve tercih oranı yüksek bir alandır.

Karşıyaka Belediyesinde Psikolog Var mı?

Karşıyaka belediyesi psikolog hizmeti veren bir belediyedir. Bir çok belediye ücretsiz psikolog desteği vermektedir. Karşıyaka belediyesi de bunlardan bir tanesidir. Karşıyaka belediyesi ile iletişime geçerek ücretsiz psikolog hizmeti alabilirsiniz. Ancak bazen ücretsiz psikolog desteği kalitesi özel kliniklerde ki gibi kaliteli olmayabilir. Bu kalite bazen çok iyi de olabilmektedir.

Psikoloji; insanlar var olduğundan beri görülen psikolojik rahatsızlıklar, günümüzde bilimin de gelişmesiyle önemini sürdürmeye devam ediyor.

Eski çağlarda psikolojik rahatsızlığa sahip insanlara içinde şeytan var, lanetlenmiş gibi muamele yapılıp ona göre yargılanırdı. Bilimin gelişmesiyle bu anlayış yıkıldı ve yerini bilimsel yaklaşımlar aldı. Psikolojinin bir bilim dalı olarak kabul edilmesi çok eskilere dayanmamakla beraber şu anki noktaya baktığımızda kat edilen yolu görebiliyoruz. Yıllar geçtikçe psikolojik rahatsızlıkların sebebini, belirtilerini ve nasıl çözüleceğini daha da iyi anladık. Hala çözülemeyen ve kesin tedavi olmayan şizofreni, Alzheimer, otizm gibi rahatsızlıklar bulunmakla beraber terapilerde ve hastalıklarda şu anda bilimsel araştırmalara ve metotlara sıkça rastlayabiliyoruz.

Psikolojinin hayatımızdaki önemi gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Dünyamızın küreselleşmeye başlaması, insanların ve hayatlarımızın değişmesiyle görülen psikolojik rahatsızlıklar ve çeşitliliği artmaya başladı. Yapılan araştırmalarda insanların zaman geçtikçe kendilerini mutlu hissetme oranlarında bir düşüş olduğu ortaya konuldu. Bunun sebepleri arasında hem değişen çağın hem de modern çağda insanların sürekli bir telaş içinde olması, hayat yükü insanların kendilerindeki sorunları görmemesini rol oynuyor. İnsanlar artık daha az kendilerini dinliyorlar ve yaşamlarını devam ettirebilmek, çocuklarını okutabilmek amacıyla var güçleriyle çalışıyorlar. Bazen kendimizi hayatın akışına ve sorumluluklarımıza öyle kaptırıyoruz ki ne hissetiğimizi ve düşüncelerimizi fark edemiyoruz. Ancak herkesin bir dur deyip kendisini dinlemesi lazım çünkü hepimizin bu yorucu maratonda bir molaya ihtiyacı var. Böylece kişi kendisindeki psikolojik rahatsızlığı çok geç olmadan farkına varabilir ve kronikleşmeden bir psikologdan yardım alarak sorununu çözebilir.

Karşıyaka psikologlar arama sıklığının en fazla olduğu ilçelerimizden biridir. Bu durum, insanların bu konuda daha bilinçli olmaları ve psikoloğa gitmeyi kimi insanlara göre normal kabul etmelerinden kaynaklandığını söylemek mümkün. Bu nedenle psikolog ve psikolojik danışma merkezleri de oldukça fazladır.