Narlıdere Psikolog Narlıdere Psikoterapist Hizmetleri

Narlıdere aile terapisti, Narlıdere psikolog, Narlıdere aile ve evlilik terapisi için uzmanlarımızı inceleyip bilgi alın.

Psikolojik Rahatsızlıklar

Klinik açıdan kayda değer davranışsal veya duygusal hastalık belirtilerine psikolojik rahatsızlık denir. Teşhis konulurken bireyin içinde bulunduğu aile ve toplum da ele alınır. Bu rahatsızlıkların ortaya çıkmasına genellikle birden çok neden eşlik etmektedir. Kalıtım, beyinde hasara sebep olabilecek enfeksiyonlar, beyne hasar veren travmalar, madde kullanımı, kötü beslenme, ölüm ayrılık gibi kayıplar, kötü aile şartları, aileye yeni bir uyenin katılması, göç, boşanma, is değiştirme gibi değişimler, sosyal beklentiler, yalnızlık, travmalar, yaş, ihmal, istismar gibi nedenler psikolojik rahatsızlıkların genel sebepleri arasındadır. Bunların bireyin yaşamına getirmiş olduğu duygusal veya davranışsal olumsuz birtakım sonuçları olabilir. Psikolojik saglamlıklarını koruyan bireyler bu olumsuzluklarla başa çıkabilirlen kimi bireyler desteğe ihtiyaç duyabilir. Bu ihtiyaç tamamen insani ve normal bir durumdur. İşte tam bu noktada ruh sağlığı çalışanlarına yönelmek en sağlıklısı olacaktır ki toplumumuzun yarısından fazlasının hayatlarında en az bir kere bir ruhsal hastalık tanısına uyacak duygusal güçlükler yaşadığı bilinen bir durumdur.

Başlıca psikolojik rahatsızlıklar; anksiyete ve bunun içerisinde yer alan panik atak, fobiler, travma sonrası stres bozukluğu yaygın anksiyete bozukluğu; duygudurum bozuklukları ve bunun içinde yer alan depresyon, Bipolar bozukluk, gelişimsel bozukluklar (otizm, DEHB…), kişilik bozuklukları, yeme bozuklukları, bağımlılıklar, cinsel problemlerdir. Her yaş grubunda sık görülen rahatsızlıklar da farklılaşmaktadır. Örneğin çocuklarda tırnak yeme, alt Islatma, kardeş kıskançlığı gibi sorunlar daha sık ortaya çıkmaktadır.  Bu psikolojik rahatsızlıklar zihinsel, davranışsal, algısal veya fiziksel şikayetler de ortaya çıkarabilir.

Uzman Klinik Psikolog

Bayram Şimşek Hk. Yorumlar için tıklayınız

Emdr & Cinsel Terapist

 

http://www.tavsiyeediyorum.com/psikolog_24459_bayram_simsek.htm

https://www.doktortakvimi.com/bayram-simsek-2/psikoloji-pedagoji-aile-terapisi/izmir

Evlilikte Sık Karşılaşılan sorunlarla ilgili yazımızı okumak için TIKLAYINIZ

Çocuklarda Sık Karşılaşılan 9 Problem ile ilgili yazımız için TIKLAYINIZ

Sık Karşılaşılan Psikolojik Problemler için TIKLAYINIZ

Sık Ortaya Çıkan Cinsel Problemlerle İlgili Yazılarımız için TIKLAYINIZ