İzmir Gaziemir Psikolog, Gaziemir Psikoterapist, Gaziemir pedagog, Psikiyatri polikilinikleri, İzmir Gaziemir çocuk psikoloğu ile ilgili bilgi vermeye çalışacağız. Gaziemir de ruh sağlığı hizmeti ararken yazımızı okumadan karar vermeyin. Gaziemir Ege Pozitif Psikoloji İzmir de en geniş psikolog ve çocuk ergen uzmanı barındıran kurumdur. Pandemi ve sokağa çıkma yasakları nedeniyle;

Çocuk Ergen uzmanımız; Perşembe ve cuma günleri; Pedagog Gamze Güder

Gaziemir’e merkez şubemizden gelip hizmet vermektedir.

İzmir Gaziemir Psikolojik Danışmanlık

Psikolojik danışman, insan psikolojisi üzerinde gerekli eğitimleri almış ve insanlara psikolojik anlamda destek vermeyi kendilerine amaç edinen kişilerdir. Rehberlik hizmeti veren ve insanların hayatları boyunca psikolojik anlamda karşılaştıkları zorluklarda onlara destek olmayı sürdüren kişilerdir. Ayrıca kişilerin geçmişlerinde veya yakın zamanlarında karşılaşmış oldukları çeşitli zorluklar için onlara yol gösteren kişilerdir.

Bireylerin kendini anlamaları noktasında, farklılıklarının farkına varabilmeleri anlamında ve çevreye daha uyumlu hale gelebilmeleri adına verilen desteğe psikolojik danışmanlık denilmektedir. Gaziemir psikolog hizmetleri için danışanı anlama ve onunla beraber hissettiklerini, en iyi şekilde düşünüp çözüme ulaşma gibi hedefler de mevcuttur. Esasen psikolojik danışmana ihtiyaç duyan bireyler için doğrudan hasta demek oldukça yanlış bir kelime olacaktır. Çünkü danışmanlığa ihtiyaç duyan kişiler hasta değil, sadece bir takım sorunların üstesinden gelme noktasında, profesyonel desteğe ihtiyaç duyan kişiler olarak düşünülebilir. Gaziemir psikolog sayesinde artık pek çok kişi kendilerini çıkışı olmayan zor bir süreç içinde hissetmeyi bırakıp, olaylara daha farklı yönlerden bakmayı başarabilirler. Bu da danışanlar için harika bir seçenek ve alternatif olacaktır.

Psikolojik danışmanlık süreci içinde en belirgin özelliklerden biri de danışmanların, danışanlarını yargılamaması,  iyi bir empati yeteneğine sahip olması ve danışanlarına karşı saygı göstermesidir. Bu sayede karşı tarafı dinlemekle kalmayıp, onlar için farklı çözümler üretmeyi ve çıkmazda olan kişilerin kendi içlerindeki parıltıyı anlamalarına yardımcı olurlar.

Gaziemir Psikolog Desteği Nasıl Alınır?

Gaziemir psikolog desteği almak isteyen kişiler ilk etapta kimden yardım alacağı konusunda kararsız kalabiliyor. Bu nedenle de yardım almadan önce yakın çevresinde psikolog desteği alan kişilerin görüşlerini almaktadır. Elbette bu doğru bir yaklaşım olsa da işini gerçekten iyi yapan psikologlardan yardım almak isteyen kişiler, ilk olarak detaylı bir araştırma yapmalıdır. Ancak bu sayede uzman ve danışanlarını gerçekten iyi anlayıp, kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda yön gösteren psikologlar tercih edilmelidir. Özellikle İzmir gibi metropol şehirler için İzmir psikolog tercihi bir kat daha önem arz eder. Burada danışanlarının beğenisini ve memnuniyetini kazanmış Gaziemir psikolog tercihinde bulunarak, her zaman daha doğru bir karara varabilirsiniz. İzmir psikolog yardımı alan kişiler artık kendilerini daha mutlu ve daha pozitif hissedebilirler. Danışmanlık konusunda Gaziemir Ege Pozitif Psikoloji merkezimize danışabilirsiniz.

Gaziemir Sık Kullanılan Psikolojik Danışmanlık Yöntemleri

Psikolojik destek almak isteyen kişilerin ilk olarak kendi içlerinde yaşamış oldukları problemleri çözüme kavuşturmaları amacı ile danışmanlara başvurmaları gerekiyor. Ama bu süreçte danışanlar, bazı sorunlarını açıkça belirtmekten kaçınabiliyor. Bu gibi durumlarda da Gaziemir psikologlarının almış oldukları eğitimler devreye girmektedir. Yani kişilerin söylemedikleri ve açığa çıkarmaya korktukları durumlarda danışmanlık yöntemleri, uygulanır. Burada ilk olarak kişiyi tanıma yöntemine gidilir. Danışman yardım almaya gelen kişiyi tanır ve onun içinde yaşamış olduğu sorunları anlamaya çalışır. Daha sonra ise süreç, danışanın psikoloğa güveni ile devam eder. Bu sayede güven faktörü tam olarak oturduktan sonra artık sorunların çözümüne doğru bir yol çizilir. Elbette bu süreçler sadece yetişkin bireyler için değil, çocuk ve ergenler için de bu şekilde ilerlemektedir. Özellikle son dönemlerde çocuklar için bir takım çalışmalar yapılmaya başlanmıştır. Bu çalışmalar sayesinde artık çocuklar sorunlarını konuşabilme yeteneği kazanmakta ve kendilerini daha iyi edebilme becerisi ile büyümektedir. Dolayısı ile çocuklar için en iyi bilimsel çalışmaları yapan Gaziemir pedagog sayesinde artık çocuklar günlük yaşantılarında daha mutlu ve daha aktif hale gelmişlerdir. Ebeveynle çocuklarında gördükleri bu farklı durumlar için Gaziemir pedagog bünyesinden rahatlıkla danışmanlık hizmetleri alabilir.

Gaziemir’de Tavsiye Edilen Psikoterapistler

İzmir özel Gaziemir psikolog, Gaziemir psikiyatri hizmeti ararken dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü günümüz dünyasında psikolojik destek almak önemli hale gelirken, psikoloji merkezleri ve sahte psikologlar da çoğalmaktadır. En iyi Gaziemir psikologu seçerken bazı konulara dikkat etmek gerekiyor; Gaziemir en iyi psikolog seçerken;

  • Lisans diplomasını mutlaka sorun; psikoloji, psikolojik danışmanlık ve tıp mezunu olması önemli
  • Her konuyu çalışan uzmandan uzak durun
  • Belli alanlarda uzmanlaşmış psikologlar seçin, sadece yetişkin terapisi, sadece çocuk ergen ile çalışan farklı alanda uzmanlaşmış birini seçin
  • Aldığı özel eğitimlere göz atın mutlaka
  • En az iki üç yıllık tecrübe çok önemli
  • Danışan yorumlarını okuyun, gördüğünüz uzmanı arama motorlarında aratıp yorumlarına göz atın

İnsanlarımız genelde ruhsal bir sorunları olduğunda arkadaşlarıyla konuşarak veya geçiştirerek bunu atlatmaya çalışıyor ancak bu konuda daha da bilinçlendirilmeli ve destek sağlanmalıdır. Psikoloğa gitmekten ve bir uzmandan destek almaktan insanlar eskisi kadar çekinmemekle beraber hala bu konuda önyargılar ve etiketlemeler görebiliyoruz. Bu konuda hem bizim hem devletin birlikte çalışıp halkımızı bilinçlendirmemiz ve önyargıları kırmamız gerekiyor. İnsanları hem psikolojik rahatsızlıklar hakkında bilgilendirmeli hem de bu rahatsızlığa sahip olanların ne yapması ve nasıl bir yol izlemesi konusunda yardımcı olmalıyız.

EGE POZİTİF PSİKOLOJİ – İZMİR – Gaziemir hafta içi 20.00’a kadar ve cumartesi – pazar açıktır.

GAZİEMİR PEDAGOG PSİKOLOG ADRES:

Gazi Mah. Sinema Sok. Atmaca İşhanı No:2 Gaziemir/İzmir

 

Pedagog

Nilay Tufan Hk. ve yorumlar için tıklayınız.

Uzman Çocuk Psikoloğu ve Oyun Terapisti

Gaziemir Aile ve Çift Terapisti Hizmetleri

Gaziemir aile terapisi, evlilik terapisti, çift ve eş terapisi arıyorsanız önünüze seçenek fazla çıkmaktadır. Özellikle aile içinde sıkıntı yaşayan bireylerin aile terapilerinden haberi olmayıp çözümü başka yerlerde aradığı görünmektedir. Aile Terapisi bu konuda başvurulması gereken ilk yerdir. Ailenizde yaşanan sıkıntıları bu şekilde halletmek hem psikolojik olarak size daha iyi gelmekte hem de maddi açıdan başka yerlere boşuna para vermenize engel olmaktadır.

AİLE TERAPİSİ NEDİR?

Aile terapisi, aile içinde yaşayan problemleri ve iletişim güçlüklerini, kaynağı fark etmeksizin aileyi olumsuz etkileyen her türlü sorunu aile bireyleriyle birlikte çözüme kavuşturmak ve aile içi iletişimin kalitesini arttırmak için yapılan bir terapi çeşididir. Aile terapisi, her bir bireyi ailenin aralarındaki etkileşim ve iletişim biçimine göre değerlendirir. Aileyi bir bütün olarak ele alır. Problem tek bir aile birey üzerinden çözülmez, sorun tek bir kişiye yüklenmez. Burada sorunun çıkış noktasından çok sorunu sürdüren etkenler ve sorunun aile fertlerine olan yansıması ele alınır. Aile terapisinin amaçları genel olarak bireydeki ruhsal belirtileri ve işlevsel bozuklukları ilişkiler alanında ele almak ve azaltmak, aile ve evlilik içi çatışmalar ile ailenin toplumla çatışmalarını çözümlemek, ailenin sorun çözerken kullanabileceği kaynakları belirlemek, aile üyelerinin duygusal gereksinimlerinin diğerleri tarafından algılanması ve doyurulmasını kolaylaştırmak, aile üyelerinin karşılaştığı zorlayıcı yaşam olayları karşısında sorun çözme, iletişim kurma becerilerini geliştirmek olarak söylenebilir.

Gaziemir de Psikolog Ücretleri Ne Kadar?

Gaziemir psikolog fiyatları 2021 yılında merak edilen bir konu olmuştur. Gaziemir psikolog ücretleri ortalama olarak; 150 TL den başlayarak 300 Türk Lirası arasında değişmektedir. Psikologların çoğu merkez ilçelerde psikoloji merkezi açmışlardır. Gaziemir de çevre ilçelerin merkezi haline gelmiş büyük bir ilçedir. İyi bir psikolog için biraz fazla bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

Gaziemir Devlet Hastanesinde Psikolog, Psikiyatrist ve Pedagog Var mı?

Gaziemir Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesinde psikolog ve psikiyatrist bulabilirsiniz. Ancak Gaziemir devlet hastanesinde çocuk ergen psikiyatrisi ve pedagog bulunmamaktadır. Özel Gaziemir Cerrahi Tıp Merkezi, Özel Gazikent Tıp Merkezi, vb. merkezlerde psikiyatri doktoru bulabilirsiniz.

Gaziemir Çocuk Ergen Psikolojisinde; Ege Pozitif

İzmir Gaziemir de pedagog, ve çocuk ergen psikoloğu uzmanımız ile haftanın belirli günler hizmet vermekteyiz. Pedagog Gamze Güder Gaziemir’e gelen uzmanımızdır. Alsancak’a Beril Özsoy, Karşıyaka şubemizde Ayşu Nur Akbulut, Dila Isıtan, Beril hanım ve Gamze hanım hizmet vermektedir.

Ergenlik dönemi hem çocuklar hem aileler için yorucu ve sabır gerektiren bir süreç olabilmektedir. Bu dönemde çocukta gözlemlenen psikolojik ve fizyolojik gelişmelere aile de çocuk da ayak uydurmakta zorlanabilir. Zaman zaman ebeveynler ve ergen arasında tartışmalar çıkabilir. Genellikle aileler bu dönemde çocuklarının söz dinlemediğinden yakınırlar. Ergen ailesinden çok dikkatini çevreye verecektir. Bu aile içi iletişim güçlüklerinden ebeveyn ve ergenin en az psikolojik zarar alarak kurtulmaları için bir psikoloğa başvurmaları gerekebilir. Ebeveynlerin de en çok istediği şey çocuklarıyla beraber bu dönemi en sağlıklı şekilde atlatmaktır. Bu nedenle iyi bir uzmandan destek alabilirsiniz.

Gaziemir Belediyesi Psikolog Hizmeti Veriyor mu?

Gaziemir belediyesi psikolog randevu alma” arama motorlarında sık aranan bir kelimedir. Gaziemir belediyesi diğer belediyeler gibi ücretsiz psikolog hizmeti vermektedir. Bunun için belediyenin internet sitesine girerek bilgi alabilirsiniz.

Teknolojinin ve bilimin ilerlemesiyle artık gerek psikolojik gerekse fiziksel rahatsızlıkları daha iyi bir şekilde tedavi edebiliyoruz. Ancak bu ilerlemeler bizi hayatın içinde daha da yalnızlaştırıp robotlaştırıyor ve bunun önüne geçmek için çevremizdeki ve dışarıdaki insanlarla iletişimimizi arttırmalı ve kendimize iyi gelecek şeyleri yapmayı, kendimize zaman ayırmayı unutmamalıyız. Böylece bu psikolojik sorunların en azından artmasını engelleyebiliriz.

 

Merkez Şubemizde ki diğer uzmanlar

Uzman Klinik Psikolog

Bayram Şimşek Hk. Yorumlar için tıklayınız

Emdr & Cinsel Terapist

Uzman Psikolojik Danışman

Betül Salman Hk. Yorumlar için Tıklayınız

Yetişkin Psikoterapisti & Evlilik Terapisti