blank
20 Şub 2021

Uzman Klinik Psikolog Çağlar Elbirlik

Uzmanımız erken yaşlarda basketbol ile tanışan uzman klinik psikolog Çağlar Elbirlik; Tuborg Pilsener, İzmir Büyüşehir Belediyesi, Pınar Karşıyaka gibi kulüplerle İzmir ve Türkiye çapında başarılara sahip olmasının yanı sıra üniversiteden mezun olana kadar basketbol bursu ile okuma fırsatı yakalamıştır. Profesyonel basketbol kariyeri süresince psikolojinin genel olarak performansa etkisini ve bu alanda yeteri kadar dolu olmadığını fark etmesi üzerine psikoloji okumaya karar vermiştir.

Şuanda Ege Pozitif Psikoloji merkezinde danışan görmektedir. Bilgi ve randevu için bu sayfadan iletişime geçebilirsiniz.

Uzman Klinik Psikolog Çağlar Elbirlik Kimdir?

blank

İzmir Özel Türk Koleji’nden mezun olduktan sonra İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazandı. Lisans eğitimi boyunca Aile Danışma merkezi ve birkaç spor kulübü başta olmak üzere birçok kuruluşta stajyer olarak görev aldı.

Lisans eğitim sonrasında İstanbul Kent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını ‘Lisanslı basketbol oyuncusu olup profesyonelliğe devam eden ile etmeyen bireylerin duygusal zeka ve mental iyi oluş düzeylerinin incelenmesi’ konulu çalışmasıyla bitirdi.

Yüksek lisans eğitimi boyunca Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Psikiyatri Servisinde Stajyer Klinik Psikolog olarak bulunmuştur ve bu esnada birçok poliklinik ve yatan hasta gözlemleme şansı edinmiştir.

Aldığı Özel Eğitimler

Lisans ve yüksek lisans eğitimleri dışında,

Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği’nden Prof. Dr. Hakan Türkçapar ile ‘Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi’ne(2019),

Dr. Nevin Dölek’ten ‘Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi’ne(2018),

BİLGİ Eğitim, Mentalift ve Türk Psikologlar Derneği iş birliğiyle AASP(Association of Applied Sport Psychology) süpervizyonlu ‘Uygulamalı Spor Psikolojisi Sertifika Programı’na (2018),

Türk Psikologlar Derneği ‘Sınav Kaygısı ve Travma Eğitimi’ne (2017) katılarak aldığı eğitim ve sertifikalarla kendini geliştirmiş,

teorik ve pratik tecrübelerini verdiği çeşitli organizasyonlarda paylaşmıştır. Eğitimleri ve çalışmalarıyla kendisinin de profesyonel basketbolcu zamanında bizzat yaşadığı antrenman performansını sahaya yansıtmada güçlük, konsantrasyon, kriz yönetimi, motivasyon, zorluklarla mücadele gibi birçok alanda amatörden elit düzeye, sporcular ve takımlarla çalışmalarını devam ettirmektedir.

Bunun yanında aktif olarak farklı danışan gruplarıyla çalışmış, bilgi ve tecrübelerini harmanlayarak ilerlemeye devam etmiştir. Çalışma alanları bireysel danışmanlık, ebeveyn danışmanlığı, spor psikolojisi (sporcu-takım-kurum) danışmanlığı ve eğitim-seminer çalışmalarıdır.

Psikolog Çağlar Elbirlik hakkında yazılmış danışan yorumları

Danışan yorumları doktor takvimi ve tavsiye ediyorum gibi yorum sitelerinden alınmış ve editörler tarafından belgelenmiş yorumlardır.

 

yu…

Doğrulanmış kullanıcı

 Konum: Online Danışmanlık • 

Psikolojik olarak kendimi yalnız ve sorunlu hissettiğim bu süreçte Çağlar beyin yaklaşımları ve tanıları daha ilk seanstan gözle görülür bir gelişme sağladı. Teşekkür ederim. Ayrıca kesinlikle tavsiye ederim.


S

s….t

Doğrulanmış kullanıcı

 Konum: Online Danışmanlık • 

Bu sene başında takıntılarımın yaşam kalitemi bozması üzerine kendisiyle görüştüm ancak covid sebebiyle online görüşerek devam ettik. Kendisine çok teşekkür ederim artık daha kaliteli bir yaşam sürüyorum.


B

be…n

Doğrulanmış kullanıcı

 Konum: Denge Psikoloji • Yetişk.

Hocamla tanıştığımda çok zor zamanlar geçiriyordum, hayattan zevk alamiyordum, çok anlamsız geliyordu her şey. Sürece başladıktan sonra kendimi suçlamaktan ve öfkeden kurtardı hocam beni önce, göremediğim güzel yanları da gösterdi. Görüşmemiz devam ediyor ve kendisinden çok memnunum. İyi ki tanımışım kendisini, buradan da bir kere daha teşekkür ediyorum.


Y

y…..

Doğrulanmış kullanıcı

 Konum: Online Danışmanlık • Onli…

İkili ilişkilerde utangaç olmam ve özgüven eksikliğinden dolayı kendisine danıştım. İnsanları reddetmek adına hayır demekte çok zorlanıyordum. Sayesinde çok ilerleme kaydettim. Emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.


S

s…..

Doğrulanmış kullanıcı

 Konum: Denge Psikoloji • Randevu

Evlilik öncesi, nişanlımla birlikte, ilişkimizde iletişim problemleri yaşamamız sebebiyle gittik. Yaptığımız tüm görüşmelerden ciddi anlamda verim aldık. Birbirimizi daha iyi anlamaya ve daha iyi dinlemeye başladık. En önemlisi sorunlarımızın nedenlerini bulup gerçek bir çözüme kavuşturduk. Doktorumuza her şey için teşekkür ederiz.


H

h…..

Danışanı olduğum süreç boyunca ciddi ilerleme kaydettik ve bunun için kendisine teşekkür ederiz.Çok yardımcı oldu.Kızımın arkadaş ilişkileri için tercih etttik.Arkadaşlarına nasıl davranması ve ilişkilerinde nasıl tepki göstermesi gerektiği konusunda destek aldık.İlişkilerini konumlandırması adına destek oldu.Akran zorbalığı için bize yardımcı oldu .


R

r…..

Kendisiyle aralıklarla birkaç kez görüşmem oldu.Pandemi sürecinde görüştük. Özel hayatımla ilgili bazı duygusal problemlerim vardı.Hastalık sürecinde dışarıya çıkamadığımdan çok etkilenmiştim.Ailevi sorunlarım da vardı, sosyal hayat bu dönemde sıfır olmuştu.Sürekli telefonla iletişim halindeydim, süreç dolayısıyla yaşadıklarımı kendisiyle paylaştım.Verdiği öneriler, yaklaşımı umut veriyor, mutlu ediyor.Güler yüzlü ve eğlenceli biri aynı zamanda. Kendisi bazı önerilerde bulundu, bunları uygulmaya başladım.Sözlerini uygulayıp kendimi ikna etmeye çalıştım.Önerilerini hayatıma geçirmeye çalıştım ve çok pozitif bir süreç yaşıyorum.Hala kendisiyle zaman zaman hem yüzyüze hem de telefonla görüşmelerim devam ediyor.Gayet memnunum kendisinden.


S

s…..

Tavsiye üzerine gittim.Kendisinin güven veren, dinleyen ve konusuna önem veren biri olduğu her halinden belli oluyor.Stresli bir hayatım vardı.Görüşmelerimiz olumlu geçti.İyi geldi bana.


B

b…..

Pandemi öncesinde danışanı olmaya başlamıştım ben, basketbol oynuyordum.Antremanlarda gösterdiğim verimi maçlarda gösteremiyordum.Bununla ilgili bir görüşmemiz oldu.Bana baya yardımcı oldu.Mental olarak da destek oldu, maçlarda performansım arttı.İdmanlarda gösterdiğim çalışmanın karşılığını maçlarda gösterdim.Çağlar Bey’in desteği ile önümüzdeki hafta da online görüntülü olarak seanslarımız devam edecek. Öneriyorum herkese, bana çok yararı oldu.Bunu yaşayarak gördüm.


G

g…..

Gayet iyi.Eskiden danışanıydım.Şimdi tekrardan tercih ettim.Başarılı buluyorum kendisini.Samimi bir danışman, yönlendirmesini de beğeniyorum.Görüşme sonucu pozitif olarak çok değiştiğimi düşünüyorum.Herkese de tavsiye ediyorum kendisini.


E

e….b

Doğrulanmış kullanıcı

 Konum: Denge Psikoloji  Psikoloji Randevusu

Kaygi bozuklugu problemi ile uzun zamandir kendi basima bas etmeye calisiyordum ve bir profesyonelden destek almaya cekiniyordum. Arkadaslarimin tavsiyesi ile Caglar Bey ile gorusmeye karar verdim. Seans boyunca problemimi dikkatlice dinledi ve daha sonrasinda beraber bana ozel bir takvim olusturduk. Toplam 3 seans oldu ve suan kendimi cok daha iyi hissediyorum. Kaygi bozuklugum henuz gecmedi ancak ilk seansa gore Caglar Bey’in tavsiyeleri ile ilerledigimi gozlemliyorum. Seans sirasindaki yonlendirmeleri ve teknigi cok basarili. Kendiniz icin bir adim atmak istiyorsaniz kesinlikle tavsiye ediyorum.


I

i̇….

Çağlar Bey’le yaklaşık 6 ay görüştüm, sporu bıraktığım ve hayatımla ilgili soru işaretlerinin olduğu dönemde, nerede ne yapacağımı bilemezken yardım aldım.Bununla birlikte çeşitli sosyal fobilerim oluştu. Topluluk hayatına adapte olamama ve fobilerimle ilgili yardımcı oldu. Bu dönemde bana iyi bir yönlendirici ve sonrası için iyi bir yol gösterici oldu.Sosyal fobiyle ilgili birçok problemimi aşmama yardımcı oldu.Olaylara karşı daha sakin kalıp atlatmamı sağladı.


B

b…..

Doğrulanmış kullanıcı

 Konum: Denge Psikoloji  Psikoloji Randevusu

Bulunduğum pozisyona çok hakim olması sorunlarımı daha kolay anlayıp bana çözümler sunmasını sağladı. Başarılı seanslarımız oldu. Şehir değiştirmeme rağmen uzaktan danışmaların devam ediyor…


B

b….s

Doğrulanmış kullanıcı

 Konum: Online Danışmanlık  Online Danışmanlık

Koronanin ilk zamanlari panik ataklarim konusunda destek aldim ve cok da memnun oldum kendisini tanidigima. Artik kaygilarima yenik dusmuyorum.


A

a….ö

Doğrulanmış kullanıcı

 Konum: Online Danışmanlık  Online Terapi

Pandemiden dolayı online yaptık görüşmeyi.Stres ve öfke yönetimine yönelik görüşleri ve yaklaşımı çok değerliydi.Kendimi rahat ve güvenli hissettim.Teşekkürler…


Ş

ş…..

Doğrulanmış kullanıcı

 Konum: Denge Psikoloji  Online Danışmanlık

Yaşadığım sıkıntıları gidermek adına aldığım destekten çok memnunum. Önerilen tavsiyelerin kişisel bilgilere olması yönünden tavsiye ederim.


Ö

ö…..

Doğrulanmış kullanıcı

 Konum: Denge Psikoloji  Psikoterapi

Eskiden taktığım olayları farklı pencereden bakmayı öğrendim. Eski olayları takmamayı öğrendim Hatta şuan ki hayatımda bile olaylara karşı daha iyimser yaklaşabiliyorum. Daha pozitif ve daha neşeliyim artık.Teşekkürler Sevgili Çağlar Bey


I

i̇…ç

Doğrulanmış kullanıcı

 Konum: Denge Psikoloji  Psikoloji Randevusu

Çağlar Bey le yaklaşık 3 -4aydir belirli günlerde tedavi için gorusmekteyiz.Kisisel bazı düşüncelerim beni çok rahatsız ediyordu,ve işlerime odaklanamiyordum.2 3 görüşme sonrası Çağlar beyin fikirleriyle bu kötü süreci atlattım diyebilirim.Güzel empati kurup , süreci iyi yönetti diyebilirim.Tekrar teşekkür ederim.


U

u….ö

Doğrulanmış kullanıcı

 Konum: Denge Psikoloji  Psikoloji Randevusu

Psikoloğa gitme konusunda tereddütlerim vardı ama çağlar beyle görüştüğüme çok memnun oldum. Öfke kontrol problemlerim vardı çok yardımcı oldu artık çok daha sakin ve keyifliyim kendisine çok teşekkür ediyorum herkese tavsiye ederim. İşinde gayet başarılı ve profesyonel.


T

ta…a

Doğrulanmış kullanıcı

 Konum: Online Danışmanlık  Online Danışmanlık

Stres seviyem günlük yaşamımı etkileyecek seviyedeydi.Stresimi kontrol edemiyordum. Çağlar Bey bu konuda bana yardımcı oldu. Artık stresimi kontrol edebiliyorum.


B

b….o

Doğrulanmış kullanıcı

 Konum: Online Danışmanlık  Online Terapi

Sabirla sorunlarimi dinleyip cok farkli bakis acilariyla bakmami sagladi gorusmelerimize devam ediyoruz cok mutluyum Caglar Beyle tanistigim icin. Tavsiye ediyorum. Gecen sene kendisi istanbulda oldugu zaman yuz yuze danismanlik yapiyorduk. Bu sene online olarak devam ettik ama yuz yuze olmamasinin eksikligini hic bir zaman hissettirmedi. Bir kez daha cok tesekkur ederim kendisine. Basarilarinin devamini dilerim.


Ö

ö…..

Doğrulanmış kullanıcı

 Konum: Denge Psikoloji  Normal Randevu

Is hayatimda stres oldugum her an yemek yiyerek kendimi sakinlestirmeye calisirdim bu durum asiri kilo almama ve saglimin bozulmasina sebep oldu Çağlar Bey sayesinde stresimi farkli alanlara yonelmesi konusunda bana yardimlariyla oncelikle fazla kilolarimdan kurtuldum stresle basa cikmam konusunda çok yardimi oldu

Yorum yapmak ister misiniz?

Call Now ButtonScroll Up
takipçi satın al instagram takipçi satın al twitter takipçi satın al tiktok takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al twitch takipçi satın al porno izle