blank
blankYerinde Kurs
blankİzmir
blank0 Dahil Öğrenciler
(30 Mevcut)
blankKurs Sertifikası
(100% Kazanım Puanı)
Fiyat₺650
Şimdi satın alRezervasyon Yap
blank

3-12 yaş arası aile içi problemler yaşayan çocukların, sosyal, duygusal, davranışsal, ilişkisel ve gelişimsel ihtiyaçlarına uygun bir ruh sağlığı müdahale yöntemidir.

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Columbia Üniversitesi uzmanlarından, Klinik Psikolog Virgina Axline tarafından geliştirilmiş, bilimsel ve en sık kullanılan oyun terapisi modellerinden biridir. Uzun yıllardan beri yapılan araştırmalarda Çocuk Merkezli Oyun Terapisi sonrasında çocukların pozitif benlik algısı ve özgüven kazanımları sonucunda problemlerinin azaldığı ve iyileşme gösterdikleri saptanmıştır.

Bu eğitim kapsamında katılımcıların kazanımları

  • Çocuk Merkezli Oyun Terapisinin rasyonelini, metodolojisini 8 prensibini anlamak
  • Çocuk Merkezli Oyun Terapisinin 4 becerisine hakim olmak ve uygulama yetkinliği kazanmak
  • Eğitimden hemen sonra Çocuk Merkezli Oyun Terapisini ileri düzey travma gibi dirençli ve zor vakalara uygulamaya hazır olmak

Kimler Katılabilir

Psikologlar, sosyal hizmet uzmanları, psikolojik danışmanlar, psikiyatristler, aile terapistleri, okul öncesi öğretmenleri ve ilgili bölümlerin son sınıf öğrencileri katılabilir. Not: Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, eğitim süresince her gün teorik anlatım, video, yoğun role-play ve vaka sunumları ile örneklenerek gruplar halinde uygulanır.