5 Mar 2019

Emdr Terapisi İzmir Tavsiye

EMDR, Türkçe açılımıyla Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme, güçlü bir psikoterapi yaklaşımıdır. Bugüne kadar her yaştan yaklaşık 2 milyon kişinin farklı tiplerde psikolojik rahatsızlıklarının başarıyla tedavi edilmesini sağlamıştır.

EMDR terapisti öncelikli olarak psikolog, psikolojik danışman ya da psikiyatri lisansını ya da yüksek lisansını tamamlayanlar ayrıca bu eğitimi alarak EMDR terapisti olabilirler. 

Emdr terapisti ararken: Emdr eğitimi almış bir psikolog ya da psikolojik danışmanın yanında başka eğitimler almış ve uzun zamandır danışan gören bir psikolog tercih etmeniz sorununuzun çözülmesini kolaylaştırır.

EMDR terapisi günümüz modern psikoloji yöntemleri içerisinde mucizevi bir yöntem olarak adlandırılabilir. Danışanlarda müthiş bir değişime yol açmaktadır. Kişi geçmişin izlerinden kurtularak bugüne daha rahat odaklanması sağlanabilmektedir.

Uzman K. Psikolog

Bayram Şimşek

EMDR Terapisti & Uzm. Aile Danışmanı & Cinsel Terapist & Bilişsel Davranışçı Terapist

Bayram Şimşek için yazılan danışan yorumları ve özgeçmişi için tıklayınız:

http://www.tavsiyeediyorum.com/psikolog_24459_bayram_simsek.htm

Ege Pozitif Merkez: Cemal Gürsel Cad. No:186 Karşıyaka/İzmir (Karşıyaka İskele Karşısı)

Ege Pozitif Şube: Aliağa İzmir Caddesi no:12/2 Aliağa

Tel: 0538 442 93 88

Travmatik veya çok fazla rahatsız eden olaylar yaşandığında bu sistem bozuluyor gibi gözükmektedir. Yeni bilgi işlenip mevcut anı ağına entegre olmaz. Deneyimi anlamlandırabilmek için anı ağlarındaki işlevsel bilgilerle bağlantı kurulamaz ve akıl sağlığına uygun sonuçlar çıkarılamaz. Sonuç olarak öğrenme gerçekleşmez. Duygular, düşünceler, imgeler, sesler, beden duyumları yaşandığı haliyle depolanır. Bu nedenle bugün yaşanan bazı durumlar bu izole kalmış anıları tetiklerse, kişi o anının bir kısmını ya da bütününü yeniden yaşar gibi etkilenir.

EMDR’ye göre rahatsızlıkların, olumsuz duygu, düşünce, davranış ve kişilik özelliklerinin arkasında uyum bozucu, işlev bozucu, işlenmeden ve izole bir şekilde depolanmış bu tür anılar yatar. Kişinin kendisi ile ilgili olumsuz inançları (örn: Ben aptalım), olumsuz duygusal tepkileri (başaramamaktan korkma) ve olumsuz somatik tepkileri (sınavdan önceki gece karın ağrısı) problemin kendisi değil, semptomları, bugünkü dışavurumlarıdır. Bu olumsuz inanç ve duygulara yol açan işlenmemiş anılar şimdiki zamandaki olaylar tarafından tetiklenmektedir.

WhatsApp Hattı İçin Tıklayın

Evlilikte Sık Karşılaşılan sorunlarla ilgili yazımızı okumak için TIKLAYINIZ

Çocuklarda Sık Karşılaşılan 9 Problem ile ilgili yazımız için TIKLAYINIZ

Sık Karşılaşılan Psikolojik Problemler için TIKLAYINIZ

Sık Ortaya Çıkan Cinsel Problemlerle İlgili Yazılarımız için TIKLAYINIZ

Yorum yapmak ister misiniz?

Call Now ButtonScroll Up